Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Gaspar z Tenerife

Do naší velké rodiny adopťáčků patří i plemeno podenco... Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/
Pravidla fóra
Všechna plemena podenco - ibizský podenco, kanárský podenco atd. (členění někdy na špice a lovecká plemena) Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/

Re: Gaspar z Tenerife

Příspěvekod emeli v 25 kvě 2013 15:46

Tak, po dlouhé době zase něco napíšu ke Gasparovi (jsem v tomhle ohledu trochu lenoch, no :) ).

No ono není moc co psát, Gaspi je zkrátka moc milý, hodný a mazlivý pes. Takřka bez problémů. Je velmi přizpůsobivý, rychle si na všechno zvykne a výkyvy z běžného normálu tak nějak bere, jako že to tak zkrátka je.
Je stašně tichoučký, což se mi moc líbí. Takovým těm nervním uštěkaným cholerikům se při venčení vždycky nesmírně podivujeme.
Doma poslouchá na jedničku, venku občas "ohluchne". Venku je s ním vlastně nejvíc práce a učení, ale dalo by se říct, že i tam většinou poslechne a na přivolání přijde nebo počká než k němu dojdu. Zásadně si odmítá lehnout nebo i sednout na chodník, nebude se přece odírat o tvrdý beton :D
Každopádně 100% to s ním venku není, tak se učíme na stopovačce.

No a co se týče toho jeho ničení, když jsme pryč, tak jsem vyzkoušela všechno možné co jste mi tu radili (všem za to moc děkuji), ale nic moc nepomáhá. Jedině vybydlet jednu místnost a tam ho zavírat. Takže Gaspara zamykáme v kuchyni (zamykáme, protože dveře si umí otevřít) a kuchyň je taková nějaká prázdná. :). Dá se to zvládnout, i když ta opice podenčí už rozhryzala i plastovou krabici s legem... no, je toho víc. Ale jak jsem říkala Martě, když se byla podívat za Gasparem, tak dokud ničí jen naše věci a ne třeba kuchňskou linku nebo podlahu, která není naším majetkem, ale majetkem pronajímatele, tak je to dobré.

A než abych tady nahrávala fotky po jedné, tak jsem si raději založila účet na rajčeti a tady dávám odkaz:
http://evkaty.rajce.net/Gaspar
Fotky jsou tam víceméně chronologicky seřazené od prvního dne, co Gaspar přijel, až po včerejšek.

Tak, to je zatím všechno :)
emeli

Příspěvekod emeli v 25 kvě 2013 16:01

A jo, taky jsem konečně zaregistrovala ten jeho čip, protože jsem na to pořád zapomínala.
Gaspar je tedy zaregistrován v BackHome registru i v Národním registru majitelů zvířat. Akorát, že u toho Národního registru mi to hlásí, že "Hledané číslo mikročipu nebylo v databázi nalezeno", ale registrovala jsem to včera večer, tak uvidím co po víkendu.
Na BackHome už čip funguje.

Chtěla bych ho zaregistrovat i na Slovensku, protože tam s ním budeme jezdit. Tak trochu zapátrám a uvidíme.
emeli

Příspěvekod Verda v 26 kvě 2013 07:07

on ten přepis čipu chvilku trvá mám pocit...
co nasazovat košík, když odcházíte? nám se to osvědčilo..
Verda

Příspěvekod Johnka v 26 kvě 2013 07:26

Fotky jsou krásné,on je děsně roztomilý,my jsme také stále v přírodě na stopovačce. Už si umí sám vymotat z ní nohy,tak to jde. Až se naučí být sám doma v klidu,tak máte už ve všem vyhráno. Venku to asi jen tak lepší nebude - zkrátka máme podenca.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod emeli v 19 srp 2013 16:52

Včera jsme přijeli z dovolené, kterou jsme trávili jako již tradičně na naší chalupě na Slovensku.
Avšak poprvé tam byl s námi Gaspar.

Takže od začátku... asi dvouhodinovou cestu v autě zvládl na jedničku, seznámení s novým prostředím taky, i když první den se pořád tvářil jako "kdy už půjdem domů". Hned první den jsem ho vzala na velkou louku za domem na vyvenčení, samozřejmě na stopovačce.
Těšila jsem se na Slovensko, že tam Gaspar bude více v přírodě a více venku, akorát tam máme bortící se ploty. On je to starý dům a jsou tam staré ploty po mých prarodičích a moji rodiče se to postupně snaží dávat dokupy, ale není na to moc času a financí samozřejmě taky moc ne, takže tam máme tak nějak permanentně provizorní prázdninové bydlení a občasné přestavby. Je to spíše barabizna a místní děti si myslí, že tam bydlí zombíci :D No a tak jsem se bála, že si tam Gaspar toho lítání po dvorku moc neužije, hlavně teda kvůli těm chybějícím plotům.
Ale Gaspar je naprosto fantastický pes, jestli jsem se do něj zamilovala když k nám poprvé přijel, tak teď ještě více :D
Byl prostě hodný, venku na procházkách po louce a lese se tak držel při mě či při synovi, že jsem se pak už nebála pustit stopovačku z ruky a někdy jsem mu ji sundala úplně. A když odběhl víc napřed, stačilo zavolat a Gaspar počkal na nás. A u domku a na zahradě to bylo podobné, hned první den jsem ho vždy zarazila ostrým ne, když chtěl překročit hranice našeho pozemku a Gaspar si dal bez problému říct a pravidla prostě dodržoval. Stejně se držel pořád u mne, kam jsem šla, tam šel za mnou. Je to pořádně společenský pejsek, který nechce být ani chvilku sám.
Takže stopovačku už jsem pak používala spíše jen preventivně třeba když sousedi vypustili svoje psy (taky nemají ploty :D) a já se bála aby Gaspar neutíkal za těmi psisky na cizí pozemek. Ale i tak zůstával u nás, spíše si začal hlídat svoje nové teritorium, a když se k nám zatoulal na pozemek nějaký vesnický pes (to se tam děje stále) tak ho Gaspar hnal.
Ale co je hlavní, byla to naše premiéra, kdy jsem našla odvahu ho pustit na volno na volném prostranství bez oplocení a on mou důvěru nezklamal. Teď už vím, že si ho mohu dovolit volně pustit i tady doma v Ostravě na určitých vhodných místech a nemusím mít strach, že by mi někam pláchnul.
Tak, ještě pár fotek přidám, ale až později, až se mi podaří je zdrcnout na správnou velikost.
emeli

Příspěvekod emeli v 19 srp 2013 17:14

tohle je takový menší výběr, další fotky jsem opět dala na Rajče
http://evkaty.rajce.idnes.cz/Gaspar_na_ ... lovensku...
Přílohy

1.jpg
"Tak už pojď ven!"
1.jpg (144.53 KiB) Zobrazeno 2620 krát

2.jpg
2.jpg (172.1 KiB) Zobrazeno 2620 krát

3.jpg
Pátrací patrola
3.jpg (240.89 KiB) Zobrazeno 2620 krát
emeli

Příspěvekod emeli v 19 srp 2013 17:20

Teda ještě jednou ten odkaz na Rajče, tentokrát už snad správně...
http://www.zkracovatko.cz/5AH6ZJ
Přílohy

4.jpg
4.jpg (218.54 KiB) Zobrazeno 2620 krát

5.jpg
5.jpg (220.43 KiB) Zobrazeno 2620 krát

6.jpg
Opalovačka
6.jpg (220.74 KiB) Zobrazeno 2620 krát
emeli

Příspěvekod Johnka v 19 srp 2013 23:03

Hezké povídání a krásné fotky,je to pěkný klučík. Tu volnost Vám závidím. Já si ještě netroufám.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Veronika Křimská v 20 srp 2013 07:04

na té poslední se tváří tak jako: tohle všechno je jenom MOJE!
Krásné povídání a jsme rádi, že jste s Gaspim spokojeni :-) Jen nepodléhat momentálnímu úspěchu, mějte dále oči na šťopkách :-))
Veronika Křimská

Příspěvekod emeli v 23 srp 2013 19:47

To se nebojte Veroniko, to já ho pořád hlídám jako oko v hlavě.

Třeba večer, když se stmívá nebo už je tma bych neměla odvahu ho pustit, protože večer chytá stopu a větří a pátrá jako... no jako podenko.
Taky v kontaktu s jinými psi je jako nahluchlý. Jednak je napjatý a bojí se, ježí se a kňučí, na druhou stránku je na něm vidět, že by si hrozně s nějakým psem rád zalítal a zahrál hoňku, takže mě už moc nedokáže vnímat. Tady kousek ode mně je velký městský park, a tam je v části povoleno i venčení psů na volno, ale Gaspar je zkrátka z jiných psů jako pominutý a bojím se, že by v zápalu hry třeba neposlechl, ale zase na druhou stranu nemá kam utéct, protože ani nechce. On je velký závislák, já jsem si to ani neuvědomovala, protože tady doma ho mám na vodítku, ale na tom Slovensku, jak jsem zašla za roh baráku nebo stodoly, už musel jít za mnou. I v domě mě pořád "pronásledoval" z kuchyně do obýváku a zase nazpět, i když jsem tam jenom něco odnesla. Když jsem vyšla na chvíli z domu, šel za mnou, pak zase se mnou hnedka zpět...
Mám pocit, že ten náš vztah se časem pořád utužuje a zesiluje a navíc Gaspar je pes jednoho pána, ostatní z rodiny má docela rád, že jako zamává ocasem, nechá se pohladit, ale jinak žádné další velké důvěrnosti moc nestrpí.
No nic, musíme hodně cvičit kontakt s jinými psy, ráda bych Gaspara dostala trochu do klidu, protože někdy je na něm opravdu vidět, že se bojí a zbytečně se tak stresuje. Jen nevím, jak mu pomoct.
emeli

Předchozí

Zpět na Adoptovaní podenco