Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Gaspar z Tenerife

Do naší velké rodiny adopťáčků patří i plemeno podenco... Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/
Pravidla fóra
Všechna plemena podenco - ibizský podenco, kanárský podenco atd. (členění někdy na špice a lovecká plemena) Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/

Re: Gaspar z Tenerife

Příspěvekod emeli v 15 bře 2013 20:28

Tak, Gaspar už je doma, odpočívá řádně unavený.

Ale začnu od začátku. Hned potom, co nám Dan Gaspara předal, tak Gaspi začal trochu vyvádět, polítal v bytě, hupsl na všechna okna, shodil kytku, očúral dveře (za to dostal vyhubováno) a pak šel kňučet a hrabat ke dveřím. Snažila jsem se ho uklidnit, jak jsem mohla, ale moc si nás nevšímal. Ani piškotů ne. Asi po dvaceti minutách jsem s ním zkusila jít ven, venku byl hodný a moc zvědavý a brzy hned hodil bobka (a to byl asi důvod toho blbnutí u dveří). Udělali jsme malé kolečko a... Gaspar neomylně zamířil domů ke vchodovým dveřím :).
Pak už se byl doma ochotný sbližovat a při drbání trošku pookřál. A i piškot si ochotně vzal z ruky. Trošku jsme ho nechali odpočinout a pak jsme se začali chystat k mým rodičům (byli hrozně zvědaví). Když nás Gaspar viděl se oblékat, trochu zakníkal, že jako chce jít s námi, připojili jsme mu vodítko a šli jsme. U našich pak ze mne nespouštěl oči a po dvou hodinách to vypadalo, že je to můj pes už celou věčnost. Dokonce si chtěl i hrát a vrtěl na mě zvesela ocasem. Nakonec si lehl ke dveřím od bytu a usnul. Při odchodu z bytu mých rodičů pěkně a spořádaně počkal nad schody, venku byl opět moc hodný, domů vešel tak nějak samozřejmě a za chvíli zdlábl granule. Teď spí, opět u dveří od bytu, lákala jsem ho dovnitř k nám do pokoje, ale zůstal tam, jen nás přišel jednou zkontrolovat a zase se vrátil ke dveřím.
Vypadá ještě celkem nejistě a smutně, ale myslím, že si brzy zvykne, přeci jen těch změn na něj najednou bylo celkem dost.
A ještě jednou díky všem zúčastněným a GACRu za Gaspara, moc jsme se na něj těšili. Já teda obzvlášť, doslova jak malé děcko! :D
emeli

Příspěvekod lanzpodenco v 15 bře 2013 21:54

No tak já jak to čtu, tak to Gaspárek hezky zvládne! Máte pravdu, teď chudák musí mít v hlavičce pořádnej guláš, za dva, tři týdny bude už sebevědomější a hlavně Váš:)

Hezky ho chvalte za ty bobky a čurání venku, piškotkujte a asi bych ho nechala u dveří, dokud by chtěl tam být, pokud tam nevyvádí. On za chvíli najde pelíšek a gauč a mazlení a bude v pohodě:) Tak si hezky užívejte sbližování, ta začátky jsou hrozně hezké:)
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod westička v 15 bře 2013 22:11

Je to šikulka, až teda na tu kytku a počůrané dveře :) :) Za chvilku si zvykne, možná leží u dveří, abyste mu nikam neutekli :)

Tak hodně štěstí, kluku jedna ušatá :11:
"Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu."
westička

Příspěvekod Marta z Tenerife v 16 bře 2013 02:38

to vyvadeni bych pripsala rozhozenemu rezimu,mozna chtel jit hned curat,a tak ztropil ten humbuk.U me chodil na terasu nebo pak meli kocici pisek a na to chodili.
S tema dverma mi to delala Cari,on ma jen strach aby nezustal sam,byl vzdy s nejakym psem.Tak si ted hlida Vas. ""5-()
Na tech fotkach ma vyraz,jaky neznam,takovy vystresovany.Taky nejel nikdy vice, jak 60 km v aute.Ale on je pohodar,jakmile se vyspi,bude to lepsi.Ja si zpocatku sedala k nemu,zalizal pod stul,anebo na dece v rohu,pak uz byl na gauci.Ma rad takove ty uzliky,s tim si dost hral.Muzete mrknout na mou zed na FB,tam jsem dala hodne videi.Hodne stesti
Marta z Tenerife

Příspěvekod emeli v 24 bře 2013 13:08

Tak Gaspar... abych to shrnula... je prostě nejkrásnější a nejhodnější pes na světě :)

Zvykl si u nás rychle, je celkem sebejistý, nebojí se, dobře si zvykl na naši domácnost i pravidla. Zkoušeli jsme cestovat MHD, taky jsem ho koupala, doma to zvládá dobře sám když musíme z domu bez něj, na vodítku chodí hezky, potřebu vykonává tam kde má. Prostě vypadá jako bezproblémový pes. Akorát ze psů má nahnáno. Pokaždé, když venku nějakého potkám, Gaspar začne kňučet, ježí se mu srst na hřbetě a začne tahat na vodítku, chvíli ke psu pak zas od něj. Chce se kamarádit, ale má strach. Musím mu najít nějakého hodného psího kámoše nebo kámošku.
Doma je to kliďas, občas si chce hrát, to dokonce i někdy štěká, když se rozdovádí, jinak je tichoučký. A je moc milý, rád se nechá hladit a drbat, doslova si to užívá.

Nervy hodně pracovaly, když jsme ho zvykali na samotu doma. Poprvé jsme ho nechali doma samotného 15 minut, a to málem rozbil dveře, srdce mi to trhalo. Druhý den už hodinu a půl, taky žádná sláva, něco poshazoval ze stolu (často věci, které jsem měla naposled v ruce), hupsl na okno a ani dobrotě na kousání, kterou jsem mu tam nechala se nevěnoval. Třetí den už jsem musela natvrdo do práce, protože bylo pondělí a Gaspar byl sám doma celých 8 hodin. Zvládl to dobře, akorát nevydržel s močením, ale jako slušně vychovaný hoch šel vykonat potřebu k záchodu :D. Od té doby už žádná nehoda doma nebyla a i tu samotu zvládá lépe. Už ví, že ráno po vyvenčení ho musíme opustit a že se zase vrátíme, už se nevrhá a nelepí se na dveře, ale kouká na nás z kuchyně.

No a tu první noc strávil v předsíni u dveří, ale od druhého dne už spí s námi v pokoji, pelíšek má vedle mé postele a předsíňový pelech byl opuštěn a posléze zrušen, už nebyl třeba.

Tak to je zatím vše, fotky nějaké mám, když tak je později přidám.
emeli

Příspěvekod emeli v 24 bře 2013 13:23

Tak ještě pár fotek...
Přílohy

Gaspar (7).jpg
Gaspar (7).jpg (152.75 KiB) Zobrazeno 1119 krát

Gaspar (6).jpg
Gaspar (6).jpg (137.05 KiB) Zobrazeno 1119 krát

Gaspar (3).jpg
Gaspar (3).jpg (155.29 KiB) Zobrazeno 1119 krát
emeli

Příspěvekod westička v 24 bře 2013 14:24

Je to šikulka a vyrostl z něho nádherný pes. Samotu za chvíli bude zvládat bez problému, věřím tomu ;)
"Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu."
westička

Příspěvekod Johnka v 24 bře 2013 18:38

Už jsem jednou psala,nevím,kam to zmizelo. Je to fešák a je vidět,že i bez Bublinky se má krásně.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod basanta v 24 bře 2013 20:53

Vypadá bobánek už spokojeně ;) , to jsem ráda, že si rychle zvyknul a přejeme mu s Bublou v novém domově hodně štěstí {5;35} .
basanta

Příspěvekod Marta z Tenerife v 25 bře 2013 01:53

Z te samoty jsem mela nejvetsi obavu,nebyl nikdy sam,ale je to sikula.S tema pejskama to bylo vzdy,je opatrnejsi nez Bubla,ale pripisuji to k tomu,ze mel spatne zkusenosti z utulku.
Chce si se vsema hrat,ale jak nejaky se jen podiva -jako ze ne- Gaspi se okamzite stahne.U mne to bylo s Pedrem,byli na zahrade spolu,ale hral si s Ronym,Palomem a Nati.
No ,a ja to psala,ten kukuc si Vas omota kolem prstu,je to mazel.
A take vidim,ze zvlada zimu dobre,on ma vice tuku nez Bubla1 ""2-() Tak to asi neni takova hruza.Ono 11 stupñu s 90 % vlhkosti je asi neco obdobneho jako kolem nuly u nas,kde te vlhkosti bude polovina.
Jsem nadsena!!!!!!Jste jednicky!!!!!
Marta z Tenerife

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní podenco