Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

VIENTO - pes (2010)

Do naší velké rodiny adopťáčků patří i plemeno podenco... Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/
Pravidla fóra
Všechna plemena podenco - ibizský podenco, kanárský podenco atd. (členění někdy na špice a lovecká plemena) Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/

Re: VIENTO - pes (2010)

Příspěvekod basanta v 15 čer 2013 23:41

Marto, udělala jsem vážící a měřící den a Viento má cca 65 cm v kohoutku a 25 kg, oproti Bubliným 12 kg (a to jsem měla strach, jestli mi netloustne, protože krmím dvoukilovky a teď mi to tak blbě vycházelo, že dostávali asi trochu víc než měli). Už jsou dobří kámoši, jestli se mi povede je přistihnout při honěné, dám sem pak foto.

Viento je opravdu velký mazel, má heboučké bříško a je i takový jemný chováním, opatrný na malou Leontýnku, zatím se neprojevuje jako nějaký velký živel, myslím že to byla skvělá volba, jsem naprosto spokojená a snad už je i on, dnes už nekníkal. Jen zatím jak v domě něco vrzne, už je na nohou, tak mi ho je líto, co se chudák naběhá. Taky se mu moc nelíbí letadla a městský rozhlas, to se hned běží schovat domů.
Má moc rád lidi, když jdeme po městě, chce se s každým seznamovat a je na vše děsně zvědavý.
basanta

Příspěvekod Johnka v 16 čer 2013 06:26

S tím lekáním to bude chvíli trvat,Andýs chodil při každém i sebemenším zvuku pořád po bytě. Už to bylo chvílema na prášky.Třeba spal,něco někde bouchlo a už lítal.Mají neskutečný sluch.Ale zlepšilo se to. Občas to zopakuje,ale minimálně.Lidé ho stále venku zajímají,ale kdyby si alespoň vybíral - ale on jde po cikánech a bezdomovcích.Jinak to musí být pěkný macek. My vážíme 17 kg a v kohoutku má 56. Tak se budem těšit na foto.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod norinco v 16 čer 2013 09:13

Krásný čtení...je fajn, že se Viento tak rychle zabydluje...
a pokud čtu dobře (dnes jsem krapet mimo "4"-() ), tak je Pardubičák??? bylo by fajn mít parťáka v přijatelným dosahu...
Psi mají různé velikosti, ale jejich srdce je VŽDYCKY OBROVSKÉ..
Scarlett Greyová, Kryšpína JackRussellová, Fík Podenčík + oddaní poddaní Krausovi
norinco

Příspěvekod Marta z Tenerife v 16 čer 2013 18:38

takze Bubla je skoro pulka Vienta! :D To s tim,ze nema rad divne zvuky,to chce cas.Ruby byla vydesena z bouchnuteho sampaña u sousedu a ted pry ji nevadi delobuchy.
Podle miry je tedy jako Anubis,ale je krasny,ja koukala na to videjko,je k zulibani.Hodne peknych zazitku!Na Ty fota se tesim! {5;26}
Marta z Tenerife

Příspěvekod basanta v 22 čer 2013 09:54

Opožděně vkládám zatím alespoň pár fotek po příjezdu, jsem teď stále v presu, máme páníčka v nemocnici, tak je toho hodně :( , nestíhám. Během víkendu zkusím vložit ještě novější fotky, včera jsem konečně vše stáhla z foťáku.
Průzkum nového prostředí:
Obrázek

Rychlá večeře:
Obrázek

Druhý den:
Obrázek
basanta

Příspěvekod Marta z Tenerife v 23 čer 2013 23:23

spinka jako dudek,citi se dobre....Urcite je klidnejsi nez Bubla,vypada takovej malej mudrc. :D
Marta z Tenerife

Příspěvekod Veronika Křimská v 24 čer 2013 03:48

Evi, co Petr, ok??
Veronika Křimská

Příspěvekod Miaa v 24 čer 2013 11:29

Mivááááček nádhernej to je! ""9-()
...jako Viento, Petra neznáme :lol:
Martina, podenkové Čenta a Rody a činčilák Joke
Miaa

Příspěvekod basanta v 24 čer 2013 13:22

Viento je opravdu velký kliďas, takový opatrný, což jsem ani nečekala, venku netáhne, až jsme si zrovna říkaly s Petrou, když jsme se byli ukázat, že to snad ani není podenco {5;26}

Petr dnes akorát přišel z nemocnice, no a musí se šetřit, což neumí, pořád někde musí šmejdit po zahradě...
A musím říct, že si s Vientem padli do oka, i když mu nadával do "gaučáků" :lol:
Přílohy

Květen2013 035.jpg
tohle je foceno ještě než šel do nemocnice, tedy krátce po Vientově příjezdu
Květen2013 035.jpg (61.8 KiB) Zobrazeno 1975 krát
basanta

Příspěvekod basanta v 09 črc 2013 22:59

Ahoj, sypu si popel na hlavu, pořád někde lítám a k pc se nedostanu, tak zkusím aspoň vložit pár fotek, co jsem slibovala
Ňuňánek sedí na klíně :)
Obrázek
Hrátky s čerty
Obrázek

Obrázek

Jinak Viento je moc hodný, jen je teda extra závislák, od té doby, co jsem si dovolila na dva dny odjet, zase se mnou všude chodí, inu jako pejsek :D , no a pořád si má na co zvykat, je tu teprv krátce, vím že to může dlouho trvat, ale snad je spokojený. Příští týden se chystáme na pár dní do lesa, tak bude nějaké dobrodrůžo pro děti a psy. Škoda že zatím bohužel na vodítku. Tuhle jsme potkali tady kousek na hřišti králíčka a to bylo něco, psiska se nechtěli vůbec hnout.
Docela dobře se nám daří bojovat se zubním kamenem, bála jsem se, abychom nemuseli pod narkozu, protože ho měl po příletu dost děsný, ale po pár týdnech a pár kostičkách je skoro pryč :113:
Trochu jsme měli problém s kočičkou, tedy přesněji "běžící kočičkou", ale i to vypadá vcelku nadějně.
Jediný větší problém bude zvykání na samotu, tedy ani společnost psů není dost dobrá :( , tak začneme pozvolna trénovat, teď je to zatím dobré, že když musím někam bez psů, můžu je nechat na zahradě, ale na podzim už to moc nepůjde. Vypadá to zatím tak, že Viento je ten typ psa, který by byl schopen ponechán o samotě zlikvidovat byt, protestuje řádně.
basanta

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní podenco