Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Pato

Do naší velké rodiny adopťáčků patří i plemeno podenco... Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/
Pravidla fóra
Všechna plemena podenco - ibizský podenco, kanárský podenco atd. (členění někdy na špice a lovecká plemena) Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/

Re: Pato

Příspěvekod stepanka v 19 čer 2013 10:14

Je zajímavé,že se Patýsek drží celkem slušně hranic pozemku,pokud jdeme na procházku jdeme na vodítku,takže asi chápe naše uzemí,zatím uvidíme jak se to bude vyvíjet a musím říct,že jsem za to moc štastná.Ona je zahrada moc velká a vybudovat plot je v dnešní době moc náročné.A možná že už nás bere jako svojí rodinu a drží se se mnou a reaguje na přivolání.Neustále jsem v dohledu a hlídám ho.BYl moc neštastný když se nemohl pohybovat volně a knučel štěkal a hrabal,nudil se a tak jsem s ním začala trénovat volný pohyb je to starší pes a chci aby si s námi užil ještě hezký život.Taky mu trvalo zvyknout si na dvě domácnosti,v zime v paneláku a v létě na chatě,ale zvládá to bezvadně.Jen koupání v jezeře mu nevoní nechce do vody a nelíbí se mu ani když tam jdu.Tak snad bude vše ok.
Majdička a Patýsek
stepanka

Příspěvekod Miaa v 19 čer 2013 15:08

To jste velké šikulky, Štěpánko! Musí to být pro vás velká výhoda. A pro něj taky :) Je zajímavé, že takhle dodržuje "ohraničení" zahrady. Známého jezevčík (měli ho od štěněte) to dělal taky. Jenže zahrádka byla jejich, my býváme na všech jen pár dní nebo hodin (vlastní nemáme), takže tohle neznám.
Voda a Čenta ne - jen se párkrát zapomněla, když běžela za kachnami a skončila v rybníce. Minulý rok jsem z jejího "zkoušení koupání" byla celá poškrábaná. Když jsem se koupala, běhala po břehu a celou dobu štěkala, dokud jsem nevylezla. Roďan zase leze do vody jako by si ani neuvědomoval, že došlo k nějaké změně (zem x voda) :)
Těším se na vaše další zážitky a kousky s Patýskem. Oni jsou šikovní a není pravda, že staršího psa novým kouskům nenaučíš.
""5-()
Martina, podenkové Čenta a Rody a činčilák Joke
Miaa

Příspěvekod stepanka v 19 čer 2013 21:59

No já si myslím,že to všechno uměl v minulém životě.Pak se prý ztratil a nikdo ho nehledal a tak strávil tři roky v utulku.Nebojí se lidí respektuje jiné psy a není agresivní.Je mu deset takže do sedmi asi žil normálně.Nejeví se jako ublížené zvíře a tak mu to asi takhle jde dobře.Je to můj názor a nemám zkušenosti s výcvikem psů.Jen jsme hodně spolu a hodně chodíme na procházky.A snažím se ho zařadit do života,který jsme vedli ještě bez něj.A zatím se nám to daří,hlazení jídlo a domov ho zatím drží u nás loví si pro radost(tedy zatím nic neulovil,jen přinesl živého slepýše {5;35} )
Majdička a Patýsek
stepanka

Příspěvekod Miaa v 21 čer 2013 10:37

Jé, já jsem trubka! :lol: Přečetla jsem si první větu a začala přemýšlet, jestli je možný, aby si někdo něco pamatoval z minulých životů :39:
Tak to je krásně připravený pro ten svůj parádní život u vás! Někde psala Janča S., že nezáleží, jak dlouho s námi pejsci budou, ale jak si umí užívat život. A oni si to fakt užívají! Na podencích je to díky jejich zvídavosti, výrazům díky postaveným uším, natáčením hlavy a vrtěním té jejich dlouhé oháňky dobře vidět. Hrozně se u toho bavím. Vždycky, když je vidím, jak něco zkoumají, hrají si nebo vymýšlí další koniny, je mi moc dobře.
Přeji krásné léto! :113:
Martina, podenkové Čenta a Rody a činčilák Joke
Miaa

Příspěvekod stepanka v 02 črc 2013 06:06

Děkujeme za přání,léto si užíváme skvěle.Máme dovolenou a na to jsem se těšila celou zimu jak si to s pejskama užiju.Přijela nás navštívit CHecha.Patýsek je suverénní je svobodný a štastný.první setkání s kočkou byla díra na čumáku tak čuměl.Jediný co jsou jeho díry v zahradě což je postrach pro všechny, které navštívíme,ale zatím to každý ustál.Máme hodné přátele.Všem také přeji krásné léto. ""-() ""7-()
Majdička a Patýsek
stepanka

Příspěvekod stepanka v 01 říj 2013 15:42

Patýsek dnes absolvoval čištění zoubků a také přišel o svojí bradavici na oku.Je fešák bude lépe vidět a zahojíme zánět dásní .Nrkoza ho trošku zmohla byl statečny a už se vrací zase do svých kolejí.Pejskové jsou jako děti,když jim není dobře chtějí hladit a jsou hodní. {5;19}
Majdička a Patýsek
stepanka

Příspěvekod Lidka v 01 říj 2013 19:08

Broučku statečnej :-), to se spraví... chvíli budeš ,jak po pořádným mejdanu, ale to odezní a budeš fešák !!! A bude ti dobře,zánět dásní je potvora a bolí to - náš pudlík(který už není :-( ),když ho měl a pořádný,tak se nemohl ani vykakat...pištěl bolestí,když měl trošku zatlačit,jak ho ta pusa bolela,tak mu vytrhal vet všechny zuby,ale všechny,aby už nemusel narkózu a žil s námi ještě 7 let bez jediného zubu a úplně v pohodě se dožil 15-ti let. Takže všechno se dá.... :-)a ani jsme to nevěděli,že nemá zuby,byl jak štěňátko na starý kolena vůbec mu nebylo taky nic z pusy cítit,stravu měl trošku "patlavou"ale aspoň se pořádně najedl,když měl ten zánět,tak ani nic nejedl a chudnul...Takže Patýsku ty na tom nejsi ještě tak zle a budeš dělat jenom parádu a bude ti dobře.... :3: :54: .
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod stepanka v 05 říj 2013 23:59

Patýsek má zoubky čisté dásně se uklidnili,bere léky proti zánětu a i oko se zahojilo bez problému.Akorát po narkoze normálně omldlel,asi neukočíroval chut běhat a svoji sílu.Ted už je fit a běhá po zahradě jako blázen,a netrefil se a sejmul mě,takže jsme se váleli na zemi spolu.
Před rokem v listopadu přiletěl a byl zimní sraz bude letos znovu?? :113:
Majdička a Patýsek
stepanka

Příspěvekod Veronika Křimská v 07 říj 2013 06:53

Já myslím, že určitě, Štěpánko :-) Sledujte forum, časem se tu objeví podrobnosti :-)
Veronika Křimská

Příspěvekod stepanka v 15 lis 2013 17:35

Dnes je to přesně rok co Patýsek přiletěl Čech (::/ !A tak zdravíme všechny jeho kamarády ""5-()
Majdička a Patýsek
stepanka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní podenco