Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

LURCHERs - "lurcheři"

Popisy k nabídce pejsků k adopci

LURCHERs - "lurcheři"

Příspěvekod tereyska v 26 bře 2009 20:12

Tak něco málo nejen o Lurcherech ..
příště přeložím jeden příběh od milé paní z Itálie :) snad se nám podaří zachránit i některé z tohoto plemena..

Lurchers – „Lurcheři“ jsou členy Greyhoundské rodinu, jsou kombinací plemena chrta z matčiny nebo z otcovi strany.

Jsou stejně jemné osobnosti jako Greyhoundi. Lurcheri jsou obecně, učenlivá, jemná a trpělivá stvoření. Jsou nesmírně vděčni za lidskou pozornost – cit a lásku , pravděpodobně kvůli jejich izolované výchově. Většina z nich jsou velmi tolerantní kamarádští k dětem.
Greyhoundi a Lurcheri milují společnost a jsou to ideální společníci. Jsou to často tak trochu lenoši a nejraději polehávají někde na gauči a pochrupují v teple domova. Stejně jako ostatní psi, neradi zůstávají sami doma. Také mají rádi společnost jiných psů (jiné Greyhoundy a lurchery hlavně ), takže je ideální pro ty,kteří máte zájem o druhého psa.
Mějte také na paměti, že Greyhoundi a Lurcheri jsou velmi atletičtí psi a někteří jsou schopni běžet opravdu velice rychle. Což už jistě všichni známe od svých adopťáků, že .. dávat pozor na vše kolem..

Někdy mají problém v domácnosti, že nevidí sklo např. ve dveřích a mohou se zranit, když jej přehlédnout a vletí přímo do něj.
Není divu, když vezmeme v úvahu jejich původ, někteří Greyhoundi a Lurcheři instinktivně honí jiná menší zvířata – to také jistě znáte ;). Téměř všichni psi bez ohledu na plemeno, honí kočky a malá zvířata, problém s Greyhoundy & Lurcheri je, že můžou být dostatečně rychlý na to, aby je chytili.

Podívejte se do jejich smutných – dojemných očí a co vidíte? .. Uvidíte nevinnost, apatii - smutno, rezignaci a hluboce zakořeněný smutek plynoucí ze života, který se obvykle skládá ze 2 až 4 let tvrdé práce, ztráta identity a nedostatek lásky ...
Tato krásná, majestátní zvířata jsou chována obvykle Cikány a myslivci, s malým nebo žádným kontaktem s lidmi a často dokonce ani nemají jména..

.. když kleknete na kolena a dáte ruce kolem jejich krku a oni se přitulí na vaše rameno.. podělí se vámi toužebně o radost z obětí, uvidíte... Zkuste to, budete překvapeni ... 

Myslím, že všichni kdo máme tyto miláčky doma určitě víme 
tereyska

Re: LURCHERs - "lurcheři"

Příspěvekod tereyska v 26 bře 2009 20:28

a jedno foto zatím.. :)
toto je pan Obama
Obrázek

Když Obama přijel do útoulku PAWS tak první dva týdnu strávil u Deirdry doma a chodil všude a vždy za ní. Je to mladý pes a bude dělat velice dobrou společenost pro nějajkého šťastlivce který si ho adoptuje. Je na půl bílý a na půl černý a dalimu jméno po prezidentovi USA, jelikož jeho babička byla irka. Obama si zalouží krásný domov a bude Vám rozdávat a vracet lásku a pro jeho nového pánečka mnoho polibků - doslovný překlad. :lol:
a ještě dnes se snad dozvím jak je to s ním teď...
tereyska

Příspěvekod tereyska v 27 bře 2009 15:36

tak Pan obama je volný K adopci :) .. tak kdo dostane ty pusy :lol:
tereyska

Příspěvekod tereyska v 27 bře 2009 19:38

tak další příběh ..
Tento příběh napsala pani z Itálie a přeložila jsem jak to šlo neb angličtina je sice mezinárodní, ale každý si ji trochu upravujeme  ale myslím, že význam z toho je opravdu mezinárodní..

O pomoci Lurcherům, psům.. když to chcete vzdát..

Existují nějaké magické okamžiky v mém životě s Winstonem o které se s Vámi musím podělit..
Je to jako bychom se znali odjakživa, je to téměř neuvěřitelné, že sem dorazil pouze před dvěma měsíci ani to nejsou ještě celé dva měsíce a zdá se mi jako by to byl celý život ..
Společně trávíme všechen čas. Když já spím, on spí. Kdy vstanu on také.. když hraju si on si hraje také a když pracuji o čeká.. 
S takovou trpělivostí a vždy vedle mě na koberci, jednou za čas se na mě podívá s těma svýma smutnýma očima a přemyšlí si.., já bych si přál vstoupit do jeho mysli a objevit co se za touto oponou skrývá a co ho ode mě odvádí tak daleko..
Opravdu doufám, že jednou tento jeho smutek-zármutek a špatné myšlenky odletí pryč a zmizí někde v kouři a jednou nahradí svoji minulost mou láskou..
Oba dva navzájem se „milujeme“ , tulíme se k sobě každé ráno a já už nepotřebuji nikdy žádný budík  . V sedm hodin ráno začne skákat a dělat cokoliv aby mě vzbudil, pak v pozdních hodinách mu povídám ty kouzelné slova „ Jdeme spát kámoši“ .. a v tu chvíli vletí do mého pokoje lehne si na to své místo s jedním otevřeným okem.. dokud se já nepřipravím ke spánku. Usíná až tehdy když jsem v posteli vedle něj..
Je Winston můj anděl?
Přeji všem lidem kteří jsou na světě sami aby mohli sílet moje okamžiky extrémní „sladkosti“ a příjemný pocit přátelství a to v tak v krátké době co jsme spolu.
Díky ze srdce všem za to, co děláte pro tyto nádherná stvoření
..doufám, že moje slova jsou mezinárodní...

S láskou Daniela
tereyska

Příspěvekod Lucky v 27 bře 2009 20:14

Teda, to je opravdu moc hezké...
Lucky

Příspěvekod Lenka Č v 29 bře 2009 20:49

je to krásně napsaný a hlavně pravdivý,jsou to naše užasný zlatíčka ;)
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Lenka Č v 29 bře 2009 20:50

i když já mam greye,ale povahově je to stejný
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Draza v 04 lis 2009 13:14

tak Pupicek je lurcher a musim rict,ze to co pise Daniela je vystizne,me Pupinek taky uz kdyz mi zazvoni budik automaticky hupsne do postele,protoze vi,ze se s nim pomazlim a kdyz na to naahodou zapomene,tak jen zaklepu na deku a uz je tam a takovych okamziku je spousta,je to prijemne po takovy chvili,co jsme spolu,jsou to opravdu zlaticka :105:
Draza

Zpět na K ADOPCI ...