Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Když se řekne španělský galgo

Popisy k nabídce pejsků k adopci

Příspěvekod Lucky v 27 črc 2009 23:22

Když na našich stránkách hovoříme o španělském galgovi, máme na mysli typického španělského chrta, který v mnohém připomíná chrta anglického, tedy greyhounda.

V nejednom španělském galgovi greyhoundí krev skutečně také koluje (viz také "Proč pomáhat španělským chrtům").

Převážná většina těchto psů se ve Španělsku chová k lovu. Jednotliví psi se mezi sebou vzhledově mohou značně lišit a existují dokonce drsnosrsté varianty, i když těch je méně než klasických, hladkosrstých galgů.

Následující obrázky s popisem ilustrují rozdíly mezi galgem a greyhoundem:

GALGO

Obrázek

Velikost: pes 64-73 cm, fena 50-70 cm
Tvar těla: štíhlejší a méně osvalený
Srst: možná je také drsnosrstá varianta
Modré zbarvení je vždy známkou greyhounda anebo křížence s greyhoundem
Ocas: poslední třetina je mírně ohnutá do strany
Tvar hlavy: lebka a čumák téměř plynule přecházejí
Uši: různé tvary, mnohdy větší i delší než u greyhounda
Pohyblivost: obratnější než grey, větší vytrvalec
Povaha: temperamentnější než greyhound, jinak stejně milý

GREYHOUND

Obrázek

Velikost: pes 70-78 cm, fena 65-73 cm
Tvar těla: robustnější a v porovnání s galgem více osvalený
Srst: drsnosrstí greyhoundi neexistují
Ocas: zakřivený a v porovnáná s galgem tlustší
Tvar hlavy: viditelné přechodové místo mezi lebkou a čumákem
Uši: tvar "do růže"
Pohyblivost: na rovinkách rychlejší než galgo, sprinter
Povaha: velmi citlivá, milá

Další povídání o chrtech, konkrétně greyhoundech, naleznete zde:
http://www.adopcechrtuforum.cz/gral.html - viz dole:
Osvojení - vše o greyhoundech.
Galgo a greyhound jsou si v mnohém podobní, takže zde zájemci o adopci galga mohou načerpat mnoho cenných informací.
Lucky

Re: Když se řekne španělský galgo

Příspěvekod Lucky v 28 črc 2009 15:20

A takto vypadají ti adoptovaní a veselí galgové :8: :
(Fotky nám laskavě zaslala Andrea z ASPA Friends Germany)

Obrázek

Obrázek
Lucky

Příspěvekod dadynka v 28 črc 2009 16:02

Luci, to je nádhera. Jsi úžasná, že takhle o tom píšeš, včetně popisů pejsků, ty fotky krásné. Vím, že Monika má krásného Felízka /snad jsem nespletla její jméno/, koukala jsem na jeho topic několikrát, ti galgové, kuš, ty galgy jsou téměř od greyů k nerozeznání. Jsou to "ty galgy", viď? No a ty fotky těch šťastných psů jsou úplně stejné jako fotky šťastných adoptovaných greyhoundů, kteří už mají domov s lásku. Každý adopťáček nejdříve vystresovaný, utrápený, zanedbaný, několik málo dnů a týdnů a je to úplně jiný pesan. Já nemám greye, zatím to nejde, mám pejska už moc dlouho, měla jsem i pejsky, vím, jak strašně moc dokáže člověku v životě pomoci. On se s námi ten život fakt někdy /někdy často/ nemazlí, ale ten pesan dokáže od těch lidkých bolestí, trampot a patálií moc a moc pomoci. Píši to proto, či vlastně pro TY, kteří zatím neznají a nevědí... a čtou tyhle stránky. Kteří třeba váhají, uvažují. Neskonale pomohou živému tvorovi, zachrání psí duši a život. Ale strašně moc pomohou sobě. Myslím to upřímně, upřímně z celého srdce....
Kája s Baruš a naše štěstíčka Ladynka a Wingsík
dadynka

Příspěvekod Lucky v 28 črc 2009 16:48

Děkuji za milá slova... :-)
Ráda bych dodala, že to vše se děje s obrovskou podporou Magdy, Terezky a Ládi, s kterými se radíme, kteří to celé pomáhají vymýšlet, plánovat a uvažujeme spolu, jak nejefektivněji pejskům pomoci. Takže za to jim patří: 3 x :53:

A ano, každý pejsek je úžasný a ti zachránění a adoptovaní skutečně rozkvetou do krásy.

A jinak jsou to ti GALGOVÉ, přičemž mně se strašně líbí, jak Němci říkají chlapečkům galgo a holčičkám galga - a tak jsem si to tak nějak pro sebe převzala. :-)

A protože mi dělal problém 6. pád č. množného (o kom, o čem), zeptala jsem se v poradně pro jazyk český a hodná paní Prokšová mi sdělila, že:
"v 6. pádě mn. čísla bude tvar "galzích" (jako např. biolozích)".
Konec jazykové vsuvky. :103:
Lucky

Tak ještě pár hezkých...

Příspěvekod Lucky v 28 črc 2009 19:17

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A jedna galga-babička, Clara (cca 11-12 let).
Fešanda, že? :-)
Obrázek
Lucky

Příspěvekod dadynka v 28 črc 2009 21:14

Já to napsala Tobě, jelikož jsi autorem tohoto příspěvku. To je naprosto jasné, že v tom máte "prsty" všichni čtyři. Tak to poopravím, velké díky Vám všem a rovněž velké díky všem, kteří koukají, vrací se na stránky a není jim to lhostejné. Velká pro všechny "1"-()
A ty nádherné fotečky šťastných pesanů určitě potěší asi každou duši :103:
Kája s Baruš a naše štěstíčka Ladynka a Wingsík
dadynka

Pár ilustračních fotek z útulku

Příspěvekod Lucky v 29 črc 2009 19:42

Toto nejsou fotky pejsků k adopci, pocházejí ze sbírky Andrey, dávám je sem jen pro představu, abyste věděli, jak to ve španělských útulcích vypadá.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lucky

Další

Zpět na K ADOPCI ...