Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Adopce na Slovensko ANO nebo NE !?

Otevíráme velkou diskuzi k možnosti adopcí chrtů na Slovensko... Adopce ANO nebo Adopce NE !!??
Pravidla fóra
Tuto diskuzi otevíráme z důvodu množících se přání Slováků pomoci zachránit životy chrtům. Naše zásadní NE! adopcím pro Slovensko je na vážkách, protože legislativa je jedna věc a házet lidi do jednoho pytle a trestat je za chování jejich politiků? - necháme to k Vaší diskuzi... Je pravda, že by jim to měli spočítat ve volbách a bombardovat je peticemi !

Adopce na Slovensko ANO nebo NE !?

Příspěvekod L + L v 05 dub 2011 08:07

Ano, z důvodu existence zákona o usmrcování psů po určité době jen z důvodu,
že se právě nezná jeho majitel je zásadní argument pro NE!!! Chování některých
vlivných lidí (např. starosty obce), kteří neváhají psa odvést za vesnici a tam ho nechat
zastřelit myslivcem, protože se nachází v honitbě....... (viz reportáž ČT 1 Reportéři)
tedy zásadně NE!!!.
Jde o to, že se pejsek může přechodně zatoulat nebo majitel octnout např.
v nemocnici a osud psa je zpečetěn.... To jsou argumenty pro NE!!
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Adopce na Slovensko ANO

Příspěvekod L + L v 05 dub 2011 08:17

I na Slovensku se najde mnoho zodpovědných lidí, kteří milují psy
a jejich srdíčko tluče právě pro chrta, kterému by rádi nabídli nový klidný život.
Oslovilo nás už poměrně mnoho lidí a my jsme vždy řekli NE!!!

Teď se situace trochu změnila, protože komunikujeme s velmi odpovědnou paní,
která bydlí nedaleko Košic, má mnoho zkušeností se záchranou a pomocí zvířatům
a byla by ochotná zastupovat naší organizaci pro oblast Košic.

T.zn. - pro zájemce o adopci by platili stejné podmínky jako pro nové páníčky
v Čechách. Byli bychom schopni adopťáčky kontrolovat a právo v případě nedodržení
podmínek za pomoci zástupce pro Košice vynutit...

Diskutujte, piště, navrhujte - protože ani my nejsme vševědoucí a máme pochybnosti,
ale na druhou stranu by to byla možnost zachránit více psů za podmínek, které bychom
byli schopni udržet pod kontrolou...
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Re: Adopce na Slovensko ANO

Příspěvekod Magda v 05 dub 2011 08:34

Tak je to fakt k diskuzi, protože já jsem velmi na vážkách, nevěřím tomu, že bychom dokázali o pejscíh vědět, že bychom dokázali komunikovat a udržet se v kontaktu, že by lidičky byli odpovědní a hlásili že se jim třeba pes ztratil, no nevím, navíc mám já osobně pocit, že by lidičky na Slovensku nebyli ochotní tak komunikovat jako tady v čechách. Ale je potřeba víc názorů, bo já už někdy vypadávám z reality a někdy to asi i s tím strachem o psy přeháním. Už mi to párkrát bylo vyčteno, takže se těším co nám na to napíšete vy. Navíc já tady měla tři pejsky ze Slovenska a dušičky měli smutné, ve městech už je zřejmě situace ohledně psů jiná, lepší, ale na vesnicích berou psa pořád jako hospodářské zvíře. Je to šance pro další chrty, ale je to šance?
Magda

Příspěvekod pupulu v 05 dub 2011 08:42

Já jsem také na vážkách,také úplně nevěřím tomu ,že by se komunikovalo a dalo se vše ohlídat na 100%....ale třeba je nějaká možnost a šance.Mezi slováky jsou jistě velcí milovníci psů a zodpovědní lidé jako všude,třeba by to byla další šance pro adopťáčky.
pupulu

Příspěvekod Luci P. v 05 dub 2011 08:55

No nevím nevím. Dokud budou na Slovensku legálně fungovat ty jejich úžasný karanténní stanice, tak bych asi adopci tímto směrem nerealizovala. Nic proti Slovákům, sama tam mám část rodiny, ale představa, že pejsek náhodou novým majitelům uteče (a známe heslo náhoda je blbec) a zrovna ve chvíli bez známky, obojku atd. a než ho najdou, tak bude pozdě... Vím, stát se to může i tad u nás, že pejsek uteče a už se ho nepodaří najít (nebo se najde pozdě). Ale přeci jen tady již má gacr plno lidí, kteří mohou pomoct (hledat, kontrolovat..), ale Košice jsou dost daleko..
Luci P.

Příspěvekod Soňa v 05 dub 2011 08:59

Souhlasím s Luci, karanténní stanice jsou naprd. Pejsek se nemusí vždy najít včas.
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod wild owl v 05 dub 2011 09:14

Já myslím, že by to šlo...
Já vím, že tady na fóru je hodně lidí, kteří jiným lidem apriori nevěří, předpokládají rovnou tu nejhorší variantu a očekávají katastrofické konce. Ale ono to tak není, je mnoho hodných lidí, kteří chtějí opravdu pomoci. Trochu teď zabrousím do "duchovna". Mezi ezoteriky se všeobecně soudí, že člověk tím, jak uvažuje, tvoří realitu kolem sebe. Při pozitivním přístupu se věci daří, při negativním se spíš všechno pokazí.

Na druhou stranu ani tady v Čechách není situace kolem psů zrovna ideální - plné útulky, množírny..., takže by se nemělo adoptovat ani do Čech? To přece ne. A ruku na srdce, ani tady nevíme o úplně všech adoptovaných, nebo ano? Možná Magda (nebo Petra) průběžně kontaktuje i ty, kteří zde dlouho nic nenapsali a mají přehled, to já nevím a v takovém případě se omlouvám.

Třeba by šlo, aby fórum bylo česko-slovenské, adopťáčci měli svůj vlastní oddíl Adoptovaní na Slovensko (jako už mají Adoptovaní z ČR a Podenčíci), noví páníčci by se registrovali tady, psali by o svých pejscích, mohli by získávat zkušenosti od starších členů.

Pro případ útěku snad lze domluvit, že pejsci by měli stále na sobě třeba ten tag od Petry (nebo něco podobného) s přívěskem - jménem psa, bydlištěm a kontaktem na majitele. To je to nejmenší a nijak závratná položka, tohle může psovi pořídit každý.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Magda v 05 dub 2011 09:20

Lído, ano, průběžně hovoříme s majiteli našich adopťáčků po telefonu, jen holt všichni nepíší, ale neboj víme o nich.
Magda

Příspěvekod jitul v 05 dub 2011 09:22

Nevím, já myslím, že by to tak jednoduše nefungovalo.
Spousta věcí se nedá vynutit aby lidé pro pejsky udělali (to samozřejmě ani u nás)...nevím, jak by to bylo právně, když by pejsek byl přivezen českou organizací na slovensko, kde mají jiné zákony, nevím jak dobře by se dalo zasáhnout v případě potřeby ...já bych se toho docela bála kvůli těm psům :-(
jitul

Příspěvekod wild owl v 05 dub 2011 09:40

Magdi, dík! ;)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Další

Zpět na Chrti na Slovensku