Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Pasení se

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Pasení se

Příspěvekod jesterka v 03 lis 2012 13:58

Chtěla bych se zeptat co to znamená když se pes pase, samozřejmě trávou :))) Názory na to se různí, někdo říká že si tak čistí žaludek (jako kočky) a někdo že psovi něco chybí (ale jak zjistit co). Třeba Tíťa se pase jen když je venku s jiným psem, sama na procházce ani náhodou, to je zas asi případ sám pro sebe.

Co to tedy znamená???

Zdenka
Zdenka, Martin, podenčí slečna Tíťa, čistokrevný vořech Alík, důchodce kocourek Čestr a hejno rybiček
http://www.fler.cz/tita-shop
jesterka

Re: Pasení se

Příspěvekod Blanka.Mull v 03 lis 2012 15:21

Mělo by to být na vyčištění žalůdku.Moje bývalá psice když se napásla,tak se vždycky taky vyblinkala. Melody se taky pase ale jen na určitým místě ale zase neblije.Není to nic neškodnýho,neboj se ..Pasou se všichni.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Johnka v 04 lis 2012 09:37

Já se přiznám,že to nerada vidím,ale Andýs žere trávu na každé vycházce.Právě jsem četla,že jim něco chybí,ale nikde nespecifikuji co.Normálně by mi to nevadilo,on pak ani nezvrací,ale předchozí pes těsně než zemřel,žral neskutečně trávu-pár dní před kolabsem nechtěl nic jiného. Proto mám z toho hrůzu. Ale asi je to normální.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod kvetamama v 04 lis 2012 10:50

Také nemám ráda, když se pes pase. Nikdy člověk neví, co na té trávě mohlo být za neviditelný sajrajt. Vadilo mi i to zvracení, případně bimbající se bobek visící na trávě o den později.
Když se Alig začne pást, řeším to doma tak, že mu nabídnu syrové kyselé zelí, lehce vymačkané. Pokud si chce jen vyčistit žaludek, tak to funguje stejně jako tráva - vyklopí to hned a bez rizika příměsi něčeho jiného, a pokud je to z neznámých důvodů, tak to alespoň neuškodí. Většinou ho s chutí sežere a žebrá o další :-D .
kvetamama

Příspěvekod Verda v 05 lis 2012 09:57

Nibbler se taky pase, hlavně na ranním venčení...ale nikdy to nezvracel...tak těžko říci...
Verda

Příspěvekod lanzpodenco v 05 lis 2012 10:17

Tak moje holky se pasou neustale a nezvraci to, jen pak obcas taky tahame pri kakani delsi stebla odkudsi. Jinak je to pry prirozene, oni divoci psi zrali daleko mene masa nez se ted rado prezentuje a i dava do granuli..Jakoze nejsem pro to, abysme jim sypali piliny, ale takova t krmeni s 75 procenty masa se mi zase prirozene nezda.... Divoci psi a jim podobni pry jedli velke mnozstvi lesnich plodu, ovoce, ruzne bobule, dokonce hlinu a samozrejme travu....ten zaludek to podle me cisti, at to leze kudykoliv...
Jinak pokud prejdet na BARF, budete psum dle vahy pravidelne davat ovoce a zeleninu...to nasi psi na granulich nemaji, takze ja jim travu dopravam...
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Verda v 05 lis 2012 10:28

Je fakt, že jsem někdě četla, že divokej pes nejdřív sežral vnitřnosti, žaludek - kterej byl u býložravce plnej natrávený trávy a dalších věcí, takže to je asi pro ně přirozený. Ten kdo krmí barfem, tak to dělá dle procent - něco maso /svalovina/, něco vnitřnosti, zelenina a ovoce, že?
Verda

Příspěvekod kvetamama v 05 lis 2012 10:38

Sice krmíme hlavně granulky, ale zeleninu a ovoce mají dle libosti. Jenom banán u nás nějak nejede :-D .
kvetamama

Příspěvekod Blanka.Mull v 05 lis 2012 11:57

Odpadkový koš Rhyna sežere všechno i ten banán ale zase se nepase.Melody má svůj trs trávy kam pravidelně se chodí napást.Nezvrací to ale je pravda že ovoce a zeleninu nechce a i uvařenou v silným vývaru si vybírá...Hovínka jim na trávě zatím nevisí jelikož tíha materiálu to vytáhne okamžitě ven.Zato Stacyna to někdy za sebou tahá jako kačera.Nejlepší to je když to visí na vlasu.....
Já si taky myslím že je to normální a neměly by jsme se nad tím pozastavovat,pes je taky všežravec jako my a jako prase.Sice maso mu chutná o hodně víc ale nějakou zeleninovou přílohu taky potřebuje...Tak jim to dopřejme...
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ