Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

NEHOJÍCÍ SE RÁNA-HYPERGRANULACE

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

NEHOJÍCÍ SE RÁNA-HYPERGRANULACE

Příspěvekod vegetka v 20 kvě 2013 07:35

ahojky, nemáte někdo zkušenost s tím, že by se nehojila chrtidlovi rána po prasklé nekroze (je to cca 2.5cm) {5;24} bohužel se tam udělala nad povrch kůže hypergranulace a okraje rány se zatím nedokáží stáhnout. Kromě ošetřování Betadine ředěnou máme jít zítra na kontrolu a kdyby se to prý nehojilo tak to chtějí seříznout nožíkem tu přebytečnou tkáň což mě děsí protože ta zas bude řvát když jí tohle budou dělat to nechci ani vidět. Nemůže být nějaké jiné řešení?zeptám se tam ale dávám sem do fora jestli s tím nemá někdo zkušenost?díky Lucka
vegetka

Re: NEHOJÍCÍ SE RÁNA-HYPERGRANULACE

Příspěvekod Verda v 20 kvě 2013 09:08

já bych využila billrothovu mast...u nás udělala divy! dorostla úplně nová tkán.
Verda

Příspěvekod Betynečka v 20 kvě 2013 10:28

Doporučuji to samé co Verda.
"Buď si cestu najdu, nebo si udělám vlastní."
Podenco mallorquin Betynečka adopťáčci greyhound Angie , whippet Vendelínek a galgo Dorotka, labutěnka Ellis a naháčka Čiki, Tervík - turbík Cookie, malý knírač Cassie a irský setr Apolena
Betynečka

Příspěvekod vegetka v 20 kvě 2013 13:23

tak v lékárně na mě koukali jak na exota ale dali mi tzv višňovku. To by mohlo taky zabrat. Díky za tipy :103:
vegetka

Příspěvekod Verda v 20 kvě 2013 13:53

my máme billrotha z veteriny...
Verda

Příspěvekod Nikola.Mull v 20 kvě 2013 20:28

mě na nehojící se ránu pomohl řepík, ten to hezky stahoval, ale nebyla tam nekrotizující tkáň to je pak asi o něčem jiném. Pokud dojde na to odstraňování tak zkuste ať vám dají lokální umrtvení to by šlo ne?
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod vegetka v 21 kvě 2013 07:22

Tak dneska jedeme na kontrolu na veterinu a obávám se, že se bude škrabat. Okolo by se to ráno stahovalo a tlačí to tu zdravou novou tkáň (není to už v zánětu) doprostřed a nad kůžičku. Jestli to budou škrabat tak jim řeknu o lokálku ale nevím zdali v jejím případě to bude něco platné. Tak nám držte palečky. {5;36}
vegetka

Příspěvekod Verda v 21 kvě 2013 07:58

zkuste se tam na toho billrotha zeptat je to fakt zázrak, nám dorostli 3 cm kůže s tkání!!
Verda

Příspěvekod wild owl v 21 kvě 2013 10:11

Držíme palce... :113: :54:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Vipetka v 21 kvě 2013 10:59

To mě zajímá ta mast. Dá se koupit volně? A jaké je složení. Google nic nevyhledal. Jinak doporučuji Alaptid, je opravdu výborný, i když malá tubička stojí kolem 3 stovek. Nebo Hemagel, ten je pro lidi.
Vipetka

Další

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ