Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

NEHOJÍCÍ SE RÁNA-HYPERGRANULACE

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Re: NEHOJÍCÍ SE RÁNA-HYPERGRANULACE

Příspěvekod Verda v 21 kvě 2013 13:20

my máme billrotha od zuzky veterinářky, zkuste jí napsat SZ ohledně shánění a složení :)
Verda

Příspěvekod kvetamama v 21 kvě 2013 14:03

Billroth podporuje granulaci, tak nevím, jestli by při hypergranulaci byl to pravé. Jinak hojí moc dobře (obsahuje dusičnan stříbrný a peruánský balzám ve vazelině). Višňovka má zase jiné složení (ale je v ní také peruánský balzám). Určitě veterinář poradí a vybere to pravé. Jen asi tu přerostlou tkáň bude opravdu potřeba snížit :-( . Já bych vsadila na tzv vlhké hojení s Hemagelem a myslím, že i Alaptid na to taky je.
kvetamama

Příspěvekod Vipetka v 21 kvě 2013 15:16

Ano, Alaptid je přímo do živé rány, hojí moc dobře. Višňák už asi není, co býval, v naší lékárně mi prodali slabotu...
Vipetka

Příspěvekod vegetka v 22 kvě 2013 13:49

tak jsme vč na veterině dostali ještě mazat hypermanganem a poté Alaptidem. Billrothovu mast tam neznali. No a prostě kdyby ani toto nezafungovalo tak poslední možnost je seškrab. Tak snad to zabere ale udivuje mne,že ve Stodůlkách neznají tu Billrothovu mast. {5;36}
vegetka

Příspěvekod Zuzana v 22 kvě 2013 18:49

Taky přeci nemůžou znát všechno ;-)
Jinak pokud je tam hypergranulace, tak už Bilroth není ta pravá volba. Alaptid je výborný, tak uvidíte, jak u vás zabere. Jinak Hemagel se už dělá přímo pro zvířata a je od Alavisu. Pokud by došlo na to, že by se musela rána škrábat, tak já osobně bych už zvolila radikální řešení, tedy lokální anestezii (pokud by byl problém, tak krátkodobou celkovou anestezii, nebo sedaci), hypergranulační tkáň bych úplně odstranila, ránu očistila a dala na ránu Billrotha, v případě potřeby překryla atb. Pokud by k tomu došlo, mohu Vám Billrotha poslat. Složení už tu někdo napsal, ale v lékárně většinou chtějí recept a ne každá lékárna je ochotná mast namíchat, protože jednotlivé složky do masti jsou ve větších balení, tak když se jim nezajistí odbyt na takové množství Billrotha, aby vše spotřebovali, tak se jim do míchání nechce... Jinak 50g kelímek vychází kolem 120Kč. Jediná nevýhoda této masti je, že když se s ní něco ušpiní, tak se to ničím nevyčistí...
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod vegetka v 23 kvě 2013 13:11

děkuji Zuzko za cenné informace. Zdá se, že se to lepší. {5;19} Ten Alaptid je asi fakt dobrej. Dnes to děláme druhý den tak asi to zabere delší dobu. Tu lokálku nám v případě, že by se ten seškrab musel nakonec dělat taky nabídli. Já to zkusím večer vyfotit jak to vypadá teď a hodit to sem.Zatím přeji krásný den všem Lucka
vegetka

Předchozí

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ