Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ztráta srsti

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Ztráta srsti

Příspěvekod Luci P. v 24 úno 2011 20:33

Prosím o radu:

náš Billuš má čím dál víc holé bříško a připadá mi, že i vnitřní stehna jsou nepatrně víc holá než byla. Už jsem u někoho četla podobný problém, ale nemůžu to najít. Netušíte, čím to může být a jak na to? Neradi bychom měli do léta naháče :39:
Bříško nevypadá, že by bylo něčím podrážděné, je normálně hezky růžové bez náznaků vyrášky nebo něčeho podobného. Ani se nedrbe.
Moc děkuju!
Luci P.

Re: Ztráta srsti

Příspěvekod Rosťa-OV v 24 úno 2011 20:47

no jo,si myslím,že když je teďko v teple domova,tak srst nepotřebuje :21: a proto jí má míň a strácí to,co nepotřebuje !! :21: :24: ale jinak te´dko vážně : bych mu dal tak dva razi týdně aspoň syrové vajíčko a něco na srst - lososový olej a nebo něco , co růst srsti podporuje,na netu je toho spousta !!!!§
Rosťa-OV

Příspěvekod jesi v 24 úno 2011 20:49

Luci řeší se to ruzně například v sekci peče o chrty - línání
viewtopic.php?f=13&t=116&start=0

My třeba taky řešíme, změnila jsem granule a dáváme biotin a doufáme, že se to zpraví
Ale jak se tu píše, greyové na to trpí... někdo víc někdo min...
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod Luci P. v 24 úno 2011 20:51

Syrový žloutek dostává jednou týdně, tak mu ho budu dávat častěji. A lososák koupíme, stejně se k tomu chystám.

Jo a ještě něco (možná to souvisí) - má dost suchou pokožku, dělají se mu teď dost i lupy. Nemáme ho něčím pořádně celého promastit???
Luci P.

Příspěvekod Rosťa-OV v 24 úno 2011 20:53

no jo no , ono každý něco časem strácí,,,,,já třeba srst sice né,ale třeba zase na hlavě : mi to nějak ubývá .... :20: já vlasy a někdo srst , je to v podstatě jen ""kosmetická"" vada,bych se tím nijak nezatěžoval,že jo Jesi ??!!
Rosťa-OV

Příspěvekod Rosťa-OV v 24 úno 2011 20:58

když je zima a mráz,klesá i vlhkost vzduchu,a když ještě máte doma ústřední topení,a vzduch nijak nezvlhčujete,tak to k lupům jen pomáhá ....já mám na každém ""út"" takové ty "odpařovače" na vodu a denně to dolívám a aspoň tak tu vlhkost v bytě zvětšuji....v paneláku to jináč nelze řešit..... :39: ale pomáhá to !lupy mají mojí pesani taky v zimě,ale minimalně
Rosťa-OV

Příspěvekod Luci P. v 24 úno 2011 20:59

Tak jsem pročetla topík o línání a pořídíme biotin a koupim ten lososák. Když to nezabere, tak uvidíme co dál. Plus asi budeme brát jiné granule, neb na Calibře nám navíc zhubnul (asi jak Hanýsek).
Luci P.

Příspěvekod stana v 24 úno 2011 20:59

Nas Shiloh kdyz prijel mel obe stehna bez srsti. Nahac. Pak se mi podarilo do srsti ho dostat, losos. olej, vejce , roboran. A ted je zase bez chlupu. Tak nevim cim by to mohlo byt, jelikoz olej i to ostatni stale dostava. Mozna okoukal neco od papoucha, ktery preperuje, tak se rozhodl presrstovat.
stana

Příspěvekod Jana v 24 úno 2011 21:00

Ale ono naháčů taky není nikdy dost,že? A jsou taky hodní a krásní {5;24}
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod jitul v 24 úno 2011 21:03

A co zkusit ho ještě občas natřít třezalkovým nebo jiný olejíčkem?
Kluci teď mají taky lupy a sušší srst, ale u nás to mohlo být změnou granulí...tak jsem se vrátila zase ke Calibře a uvidíme.
No nejholejšího adopťáka mám stejně já, na Mišáka nikdo nemá ;) , ale dáváme vitamíny Fitmin na srst a pomalu mu zarůstá krček a prsa ""-()
jitul

Další

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ