Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Poranění oka (drobné)

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Poranění oka (drobné)

Příspěvekod Dona v 20 kvě 2011 20:52

od Dona » pát 22. říj 2010 15:16:35 Stále čtu, jak je to tu samý marod a včera jsme se večer vrátily s holkama od babičky a koukám,že Lery na mě jedním okem nekouká. Zranění jsem neviděla, tak jsem mu chtěla kápnout Opthalmo - septonex, ale on je bojánek a tak toho bylo víc všude kolem. Ráno už oko skoro otevřený a tak jsem pokračovala v "kapání". Před chvíli jsem objevila, že má na rohovce drobnou nerovnost (asi jako já na jaře, když mě škrábla Eli do oka). Doktorka mi tenkrát na to kromě Vidisicu nic nedala, tak uvidíme, už ani nemžourá, tak jsme to snad zažehnali. Budu to sledovat a ještě kapat. Netuším, ale kde si to mohl udělat. Žádným roštím u nás proběhnout nemohl, maximálně ho mohla Dona švihnout ocasem ???

od pupulu » pát 22. říj 2010 15:32:08 Dono my jsme to měli u Xí,ale větší udělal se v oku modrý flek,ne jen škrábnutí.Nevěděla jsem čím to,ale dnes už vím,že to asi byla Canty zubem v zápalu jejich boje.Stát se to může všelijak.Kamarádky fena to měla ve stejnou dobu jako my.Té se to stalo v trávě,asi se švihla stéblem do oka.Nám do fleku píchali kortikoidy,šili knoflík na oko a podávali jsme ATB mast do oka. a skoro to zmizelo.Jsou to drobná zranění která se dobře hojí.Pokud v tom nemá podlitinu (modrý flek) stačí to vykapávat.Ze začátku po léčbě jsme kapali ATB (Ciphin) a teď už kapeme jen oční "slzy".Určitě bude brzo v pořádku,mě to tehdy vyděsilo.Vet mě strašil,že už asi neuvidí,ale dobře to dopadlo.Jeli jsme stím brzo a vet říkal,že pokud se mi to někdy stane znovu,že se oběví podlitina musíme hned na kortikoidy,aby se to vstřebalo.jinak oko zůstane s flekem a pak už stím nic nejde.Klidně ho mohla Dona švihnout ocasem,pokud nestihne zavřít oko je to hned.

Já to budu sledovat, opravdu tam není na první pohled nic vidět. Až zblízka jsem zjistila, že tam má na rohovce "kolečko" o průměru 2 mm jakoby "seškráblé". Kdyby nastala změna, vyrazíme k vetovi.

Tak jsem odpoledne Lerymu znovu koukala do oka a asi to bylo důkladněji, protože se mi zdálo, že to je asi hlubší, jak když je to "důlčíkem". Když přijelo hlídání na děti (tatínek), tak jsme vyrazili na veterinu. Paní doktorka zjišťovala jak je to hluboké pomocí nějakýho (lakmusovýho?) papírku a zjistila, že to hluboký je. Takže máme antibiotika, pak něco na bolest a vitamín A a za týden na kontrolu. Prý se to bude asi hojit dlouho a při kontrolách se to bude sledovat, jak se to hojí a až to bude líp zahojené, tak dostane teprve ty kortikoidy.

A ještě jsem zapoměla dodat, že jsem mu, při sezení v čekárně, objevila v uchu stroupky. No, a když jsme to tak probíraly s paní doktorkou, tak ty uši jsou podrápaný a očičko zřejmě taky, takže to byla zase nějaká "bojovka". Jen to tentokrát vyhrála kočka, nikde jsem po zahradě žádný "úlovek" nenašla.

Takže Lery měl zřejmě po bitvě s kočkou škrábanec v oku, který nebyl až tak mělký, jak se zdál. Rohovka se ale hojí rychle a tak když se dírka začla po atb zacelovat, zbytek zpravily kortikoidy, vitamíny a "umělé slzy".
Dona

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ