Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ztráta osvalení po operaci

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Ztráta osvalení po operaci

Příspěvekod wild owl v 13 črc 2011 22:21

a následné opětovné nasvalení

Buč po operaci a sešroubování zlomeného ramenního kloubu a lopatky
:

Zuzcha: Když juknete na Butchovu nohu, narostla mu na části jizvy bílá srst a je znatelně vidět lopatkový hřeben, pod kterým by měl být mohutný ramenní sval, který však stále není a pochybuji že se z čista jasna vynoří. Budu jednat o nějaké plastice až mu budou vyndavat ty šrouby a dráty. Chodí už moc pěkně, vyjímečně zakulhá, ale přesto bych tam ten sval ráda viděla.

wild owl: Zuzko, neboj, on ten sval zase doroste, jen to nějaký čas potrvá. Vzpomeň na Moničina Felíska, jak dlouho se dává do kupy... :3: Prostě to chce trénovat a opatrně zvyšovat zátěž (délku procházky).

Zuzcha: Lído, ale on tam prostě není! Má tam pod kůží pouze lopatku fakt! :? Myslíš že se fakticky může znovu objevit? Já mám v hlavě spoustu teorií a jedna z nich je že mu ho třeba doktor při té náročné operaci přeřízl .... no nevím, kéž bys měla pravdu, určo by mu to pomohlo.

wild owl: Zuzko, zkus to konzultovat s Monikou, třeba Buče ještě nějak líp nafoť, Monča je v tomhle (podle mého názoru) nad 10 doktorů, a teď obzvlášť, po zkušenostech s Felískovou rekonvalescencí.

ordeel: Zuzi, já si myslím, že mu určitě doroste. Redíkovi spadl ten sval taky úplně dolů a má jen vystouplou lopatku. Ptala jsem se na to veta, jestli je to možné, aby mu za tak krátkou chvíli ten sval takhle spadl, tak mi potvrdil, že určitě ano. Říkal, že Redík nebude už nikdy mít takový sval, ale i tak se trochu na té straně osvalí, až se začne sám pořádně opírat a s tím pahýlkem pracovat.
A Bučík tam tu nožku má a zátěž mít bude na obě strany, takže se neboj, určitě se nasvalí zase tak jak byl dřív. Ale to nasvalení bude určitě trvat mnohem déle než to spadnutí :(

pupulu: Zuzi Jirka teď co má tu ruku více jak měsíc ukurtovanou do dezolta má taky jedno rameno směšně malé.Má tam v podstatě jen kloub a lopatku,všechno mu spadlo. To je normální, když tu končetinu najednou přestane používat. A samozřejmě to pak trvá než se zase nasvalí. Plastika nebude třeba, jen to chce zatěžovat dle možností co nejvíc a zase bude fešák.

Monika:
Tak já přidám taky trochu moudra:
Lopatkový hřeben je nejhůře nasvalitelný sval... Felísek ze Scooby mi po operaci zhubl, že byl kost a kůže.... na lopatkách totální ztráta svaloviny(pod kůží jen kost)... a to měl operaci sleziny a né úraz... nasvalování trvalo víc jak půl roku...
Felísek z Cuency nasvaluje stále a pořád...sice se jedná o stehenní sval, ale i tak to jde opravdu pomalu... každý den rehabilitační procházky, plus pohyb na volno a nožička stále pomalinku přibírá, ale opravdu pomalinku...ještě 14dní zpět když ho chytl běhací amok, jakoby zapomínal při běhu zadní nohy (neměl sílu a přední náhon byl prostě rychlejší)... no fakt jsem se bála ,že si ublíží...a dnes už běhá celkem dobře... on ty nohy pořád pomalu dosvaluje a den ode dne jsou o malilinko lepší....

Takže Zuzko, jediné co já doporučuju: žádné další zbytečné zákroky tedy krom vytažení železa, a rehabilitace vícekrát denně procházky...
já nevím jak venčíš, ale někdo to má tak ,že má několik čůracích a odpol jedna dlouhá ... při tomto schematu venčení počítej s dosvalováním lopatky i třeba rok....
při schématu : jako má třeba Felísek, tj. ráno a večer 2,5km, 3-6x denně volný pohyb po zahradě dokud ho baví se procházet, lítat a čmuchat...to by pak nasvalování lopatky mohlo trvat cca do půl roku...

Pokud máš možnost a pesan může do plné zátěže, tak zkusit využít aquaterapii, nebo plavání v přírodě či v bazénu , každý den alespoň 20min, nebo 3xdenně běh na běžícím pasu mírným klusem 15min(začít chůzí pomalu a zvišovat až do mírného klusu... při této jednostranné zátěži ( tak nějak podobně se dá připravit i grey na dostihy, tedy s jiným schématem tréninku)můžeš dobu nasvalování zkrátit...

Pokud mu byl sval při operaci odejmut z jakéhokoliv důvodu , třeba přílišného poškození , měl by tě o tom informovat vet. , pak se lopatka sice nedosvalí, ale pesanovi to v běžném životě problémy způsobovat nebude...
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ