Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Možná spojitost rakoviny s množstvím ftalátů v hračkách

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Možná spojitost rakoviny s množstvím ftalátů v hračkách

Příspěvekod catchie v 18 srp 2011 13:35

Tak jsem se dostala k velmi zajimavemu clanku... Jak tak na to koukam, tak asi budu kupovat hracky pro moje hafany pouze v hrackarnach, kde jsou hracky pro deti narozdil od tech pro psy kontrolovany...

http://www.krmivazlin.cz/index.php?dangerous=1

Vysledek testů: http://j-kov.rajce.idnes.cz/38_ftalatu_ ... y_pro_psy/
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Re: Možná spojitost rakoviny s množstvím ftalátů v hračkách

Příspěvekod Maceska v 18 srp 2011 18:24

Je to děs, ale člověka už tyhle věci moc nepřekvapí. \výrobci jsou schopni podstrčit to dětem, natož starost o hračky pro psy. Když si člověk uvědomí že leckde si s tím stejně děti hrají ačkoliv je to pro psa, a že pes nejen že to žvýká , ale někdy i sežvýká, jde z toho mráz po zádech.
Maceska

Příspěvekod iprejzova v 19 srp 2011 10:43

to catchie: moc děkuji za příspěvek,který jste sem dala o ftalátech ve psích hračkách "1"-() ""5-() "1"-() ihned jsem informovala jiné lidi a doufám,že se ten článek takto dostane do širší populace lidí a pomůže to hodně pejskům :) Také jsem hračky ohledně jejich jedovatosti řešila,ale teď jsem neodolala :( a koupila jsem pesanům lahev,ve které jsou pro ně mlsky a oni je musí vydolovat.....tak půjde z domu :( raději......
Ruby - labrador, Jimmy - vipet, Biddy - greyhound (GACR), Kleofáš - italský chrt, Rozárka - kakadu bílý, Peťula - andulka & Pack Leaders Iveta + Ivana

http://iprejzova.rajce.idnes.cz/
iprejzova

Příspěvekod Maceska v 19 srp 2011 11:01

Jestli ji máte takovou co prodávají v psích hrátkách, měla by snad být v pořádku, někde jsem četla že si nechávají věci prověřit ??. Ono to neplatí pro všechny firmy a hračky. Ale je velmi obtížné a nákladné to zjišťovat :-((
Maceska

Příspěvekod catchie v 19 srp 2011 11:14

Nemate zac - mne prijde ten clanek tak sokujici, ze jsem se musela o nej podelit... Take si myslim, ze to treba pro vsechny neplati. Ale ciste teoreticky, ja byt vyrobcem, ktery vyrabi nezavadne hracky, tak se tim snazim udelat "reklamu" a mela bych to vsude napsane, oznacene atd... A to jsem teda u zadneho vyrobce nevidela, ze by tam treba informovali o nejakem tom mnozstvi tehlech latek...

Jeste spolu s timto tematem jsem premyslela, cim pejskum prumyslove vyrabene hracky nahradit... Nejaka domaci vyroba nebo tak neco.. Nemate nejaky napad? Libilo se mi, myslim, ze to bylo od verci krimske, ze potahovala pet lahve latkou... pet lahev porad vydavala ty lakave zvuky, ale pritom s ni pejsek neprisel diky latce do styku.
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Maceska v 19 srp 2011 11:46

Taková hračka je i na trhu, ale lze ji opravdu jednoduže vyrobit. http://petshop.vetcentrum.cz/cz/zbozi/3 ... pet-lahvi/
Já obaluju i balonky, má to i tu výhodu, že je tak rychle nerozkousají :-) Taky pletu ze zbytku flisu různé splétané hruhy a přetahovadla
Maceska

Příspěvekod iprejzova v 19 srp 2011 12:19

to catchie:no,já neřeším,jestli by ftaláty hračka mohla mít či ne,lepší je ji pejskům nedávat vůbec.Pro jistotu.....Dnešní doba je tak neskutečně zkažená,lidé pro peníze udělají vše možné.Navíc Čína!!!!!!tu raději ani neřeším.

Ikdyž konkrétně ta lahev na pamlsky je německý výrobce.Ale guma stejně smrdí!!!!!Stejně jako jedovaté čínské šunty!!!!!Zajímavé je,že na veterině jsem jednou koupila masážní celogumovou rukavici na psy.Německý výrobce.Po vyndání z obalu smrděla.Tak jsem ji vyhodila.Teď jsme v Německu!!!!! koupili gumovou masážní rukavici na psy-ta nesmrděla.Neustále se přesvědčuji a to ve všech směrech,že výrobky vyráběné na "východ" jsou méně kvalitní,než ty samé,prodávané na "západě"!!!!

Já teď vzala staré froté prostěradlo,rozstříhala ho a udělala z něj psům uzel na přetahování :) a klacky k tomu.Nic jiného mě nenapadá.Zatím psům kupuji plyšáky,no ale těžko říci,co je v tomhle.Barvy jsou také jedovaté.....Potáhnout hračku látkou se mi zdá zbytečné,protože psi látku oslintají a jedy se do té látky dostanou stejně :(
Ruby - labrador, Jimmy - vipet, Biddy - greyhound (GACR), Kleofáš - italský chrt, Rozárka - kakadu bílý, Peťula - andulka & Pack Leaders Iveta + Ivana

http://iprejzova.rajce.idnes.cz/
iprejzova

Příspěvekod Maceska v 19 srp 2011 12:33

Jenže kdyby vše řešil člověk až tak radikálně, tak nevím, asi by neměl jíst nic a nábytek, hračky, misky .....nic nepoužívat. Jenže žijeme v tomhle světě a nemáme tudíž až tak moc na výběr. Bydlím v přírodě , ale co třebas pesani a lidi v Praze , to by ani ven nemohli. Myslím že jediné co nám zbývá je zdravý rozum a snaha o co nejlepší imunitní a psychický systék. Pak snad jak lidé tak zvířata mají šanci přežít.
Maceska

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ