Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

ÚNIK MOČI U PSŮ

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

ÚNIK MOČI U PSŮ

Příspěvekod iprejzova v 19 srp 2011 11:22

Chtěla bych se s Vámi podělit o mou vlastní zkušenost.Můj devítiletý labrador byl ve dvou letech kastrovaný a někdy kolem čtvrtého až páteho roku mu začala nekontrolovatelně unikat moč.(u kastrátů je to dosti známý jev,že mají tyto problémy v nízkém věku)Je to velice čistotný pejsek,tak olizoval co mohl,ale ani tak to nestačilo.Jelikož se mi nechtělo mu dokonce života dávat léky,protože jsou to jedy,rozhodla jsem se vyzkoušet reflexní terapii.Denně mu večer před spaním pohladím 100x reflexní bod močového měchýře na zadní tlapince !!......a takhle ..... bez léků.....přežíváme už 4 roky ""5-() Jelikož se špatně vysvětluje,kde je umístěn reflexní bod močového měchýře (je na stejném místě jako u lidí až na to,že naše chodidlo má jiný tvar) mohu doporučit knihu,ve které je tento bod u pejsků nakreslen.Jde o knihu REFLEXNÍ TERAPIE JAKO ŽIVOTNÍ STYL z nakladatelství EMINEM autoři Beáta Patakyová a Július Pataky.Má zkušenost s nakladatelstvím Eminem-když už některá kniha,kterou jsem sháněla,nešla nikde schrastit,dovytiskli mi ji v papírových deskách :)
Ruby - labrador, Jimmy - vipet, Biddy - greyhound (GACR), Kleofáš - italský chrt, Rozárka - kakadu bílý, Peťula - andulka & Pack Leaders Iveta + Ivana

http://iprejzova.rajce.idnes.cz/
iprejzova

Re: ÚNIK MOČI U PSŮ

Příspěvekod iprejzova v 20 srp 2011 14:44

Obrázek reflexního bodu močového měchýře je použit z knihy od manželů Patakyových "Reflexní terapie jako životní styl" Jeho lokalizace je na vnitřní straně obou zadních tlapinek,pod vnitřními kotníky.Pro lepší nároznost přiložíme příští týden video s ukázkou masáže.
Ruby - labrador, Jimmy - vipet, Biddy - greyhound (GACR), Kleofáš - italský chrt, Rozárka - kakadu bílý, Peťula - andulka & Pack Leaders Iveta + Ivana

iprejzova

Příspěvekod iprejzova v 20 srp 2011 15:34

obrázek - reflexní bod - močový měchýř psa
Přílohy

DSC_0733mw.jpg
DSC_0733mw.jpg (46.31 KiB) Zobrazeno 4637 krát

iprejzova

Příspěvekod iprejzova v 22 srp 2011 21:36

Po zkušenostech s diskusemi na fóru video přidávat nebudu.V případě zájmu můžete poslat SZ

iprejzova

Příspěvekod Lex v 22 srp 2011 22:01

Ahoj Iveto, Ivano (?) :9:

chvilku potrva nez si zvyknes, ze na forum chodi lidi ruzny a min. kazdy druhy ma jiny nazor... neber to jako napadani... jde jen o to, ze tady jakakoliv rada muze zpusob zmatek v hlave desitky lidi, proto se urcite najde nekdo kdo bude mit potrebu uvest vse na spravnou miru... ale jak se rika, dobra rada nad zlato - clovek nikdy nevi jaka informace se bude hodit... smele pis, a pokud dokazes jeste obhajit sve nazory, tak to bude jen dobre...
verim tomu ze i psy maji energeticke drahy na tele, nevidim duvod proc by panbuh dal tuto "vymozenost" jen lidem... reflexni body vyuziva i Desensky, jeden ma pes i pod nosem (pouziva se u panickeho strachu)... sice si neumim predstavit jak budu psa doubat pod nos kdyz v panice janci o 100 sest, ale podobne body ma i na prednich tlapkach.... docela bych tomu i verila, Desensky mi poradil body na alergii a kupodivu jsem byla cele jaro bez leku, jen jsem mela problem s komarim bodnutim, to jsem pak natekla jako balon... :mrgreen:
Lex

Příspěvekod iprejzova v 23 srp 2011 02:11

Ahoj Lex :-) děkuji ti za podporu :53: :53: :53:
Já vím,že tu nejsou jen lidé "špatní" a že se tu najdou i ti dobří.Jenže někteří tě tu chtějí ukamenovat dřív než stačíš dopsat větu.Brala jsem toto fórum,že je tu pro pomoc a pro rady lidem-pejskařům.Chtěla jsem pejskům také pomoci.Ale posměšky na mou osobu od zdejších dam???? To vážně nemám zapotřebí.Ty dámy mě urazit sice nemohou,ale vím,že by mi nedaly pokoj,stále by na mě útočily.Věta Dony - Kesinko, klííd, uživatelka iprejzová je dle příspěvků lidová léčitelka či co a má nastudovanou "odbornou" literaturu - mi stačí k tomu,abych si o zdejším spolku a o jejich smýšlení udělala obrázek.....Mě stačí ,že svými znalostmi pomohu svým psům,sobě,své rodině a svým známým.Doktoři mi nedokázali pomoci od neustálých bolestí,pomohla jsem si tedy sama,jednu pejskařku jsem zachránila před operací,o bolestech,které člověka provází životem a já je dokáži zapudit,nemluvě.Když ke svým znalostem přidám ještě své možnosti,že znám člověka,který odhalí např.rakovinu dříve jak doktoři,nemám důvod a ani zájem se zde handrkovat o blbostech a to ještě s lidmi,kteří nemají vůbec páru o tom,čemu se posmívají. Proto každému,co jeho jest.Zdejší děvčata ať si tu radí sama mezi sebou,třeba jim to bude k něčemu dobré.......já si ale zbytek všech mých informací nechám pro sebe a pro lidi,kteří jinak smýšlejí.Sorry Lex, že nemohu jinak.....vážím si toho,že jsi mě chtěla podržet "1"-() "1"-() "1"-()

iprejzova

Příspěvekod Verda v 23 srp 2011 07:38

nijak se netrapte :) diskuzní forum by mělo být plné informací, všechny informace nejsou ani nemůžou být po chuti všem. Pro mě jsou vaše "lidově léčitelské" informace moc zajímavé například a ráda se jí přečtu. Však mrkněte né mé amaterské webovky (odkaz pod podpisem) - vím, že pro 70% populace musím působit jako šílenec :24:
Narazila jste už na téma, Esoterika? viewtopic.php?f=64&t=3049
Verda

Příspěvekod jolly.devil v 23 srp 2011 13:51

Verdo, jsme s mamčou mezi těma 30% :113: Většina lidí (právě asi těch 70%) má jiné životní hodnoty a dokud je nepotká něco jako nás s mamčou, ani je nezmění... Některým nepomůže ani životní zkušenost... Škoda... Proto se tu raději dohadují... Vyjadřování některých lidí v těchto diskuzích skutečně nebylo běžné... Ale vzhledem k tomu, že se to nijak nezmění, nemá nejmenší smysl to řešit.... letím mrknout na Esoteriku {5;34}
jolly.devil

Příspěvekod iiivetka v 11 úno 2012 16:50

No reflexné body fungujú...proste to tak v tele je...ale netreba do toho vnášať niečo nadprirodzeného, potom to mnohých odradí...určite to na Sadie vyskúšam.
Aleee. Ja nutne potrebujem všetky rady ohľadne úniku moču u psa...
Celý január sa trápime so Sadie :cry:
Začalo to okolo silvetsra, sa mi Sadie nezdala ako veľa cikala. Často a veeeľa...Potom sa nám doma začala behom našej cca 2 hodinovej neprítomnosti veľmi pocikávať...teda aj dve mega mláky...Tak som ju zobrala k veterinárovi, robil rozbor krvi a moču. V moči bola vysoká kyslosť až 7 a aj kryštáliky. Dostali sme pastu uropet. To bolo 2.1. pondelok.
V ten týždeň vo štvrtok ráno som ju našla kompletne celú pocikanú ako spinká v pelechu. Precikala celý látkový pelech, deku ktorá bola pod ním a schytal to až koberec. A ona v tom spokojne spinkala a vôbec nevedela že je celá pociknaná... :cry: Ďalší deň sa teakto pocikala vedľa mňa na gauči. Vôbec som si to nevšimla, našťastie manžel si to skoro všimol. Potom sa to isté zopakovalo zasa o týždeň v piatok. A zasa na gauči...Medzi tým som riešila ktorému veterinárovi ísť...A tiež možné postupy...vyšetrenia...Tak sme šli našemu doktorovi aby znova odobral a skontoroloval moč. Tento krát tam už bola krv a aj hustota bola veľmi nízka (že je z toho moču vidieť že veľmi veľa ciká..) Dostali sme antb. na 10dní a všetko prešlo. Medzi tým si opica natrhla prštek, tak sme boli u doktora na šití, a chválili sme sa že už ciká pekne a že všetko je OK...
No a teraz v stredu (tento pondelok sme boli na šití...) som si všimla že noku zasa nejak veľa a dlho ciká...No a v noci na štvrtok zasa mláčka na deke kde spí, ale menšia a cez deň dalšia....zasa na gauči!!! (Našťastie nie priamo, vždy pod ňu dávam deky teraz už aj igelit...) Tak som volala veterinárrovi a on si myslí, že sa to asi nepreliečilo poriadne, tak nám dal antb. na 16 dní...Tak budem dúfať to zaberie, lebo inak budeme musieť asi brať sterinlný moč a to sa musí ísť priamo do mechúra, teda treba otvoriť bruško...
a bakterilogicke a cytologicke vyšetrenia...No ale keď sa nebude dať inak...Lebo veterinár hovoril, že ak sa spravia všetky vyšetrenia a žiaden bacil sa neobjaví tak jej dá hormóny, lebo možno že je to následok z katrácie...čo si nemyslím...ale...chcem to vylúčiť...A nechcem aby brala hormóny...ani aby ju zbytočne rezali...
Ale čo nám opica včera spravila...Šak už berie antb. Došli sme domov, okolo 19tej, bola vycikaná, dostala večeru kurací trup a poriadne sa potom napila až vypila celú misku, ale aj pred večerou dosť vypila...potom som jej dala žuvaciu kostičku ale aj tak za mnou sme tam prišla. Tak som jej vysvetlovala, že už jej na večeru fakt nič nedám...Keď varím v kuchyni tak za mnou takto často chodí a skúša to na mňa...No ale potom okolo pol deviatej som šla do kúpelne a tam na koberčeku mláka ako svet. Jak keby ste plný kýbel vody vyliali. Tak som sputila krik na manžela, že čo to vylial v kupelni. On že nič...Tak som nechápala z čoho to môže byť, lebo to ani nesmrdelo. Ale kvapky boli z kúpelne až do izby, kde začínal veľký koberec...
Mám pocit, že proste Sadie bola maximálne plná a netuším prečo sa nevypýtala von...či to naňu prišlo náhle, alebo som ja nechápala to ako za mnou chodila do kuchyne, a mám pocit, že to z nej začalo kvapkať až to vypustila v kupelni kde ju nik nevidel a teda ani nemohol napomenúť...Keď to trocha zaschlo tak bolo vidieť že je to jemne žlté...takže to musela byť naša potvorka...ALe manžel ju hneď zobral von, že či bude dačo cikať a že cikala veľa...A aj ako išla von tak z nej raz kvaplo na zem...
Ja neviem, ale fakt dúfam, že to bude len infekcia, hoci netuším ako k nej mohla prísť.... :(
Inak od začiatku roka ako sme to začali riešiť s veterinárom, sa nám už doma ani raz nepocikala keď sme boli preč. Je pravda, že neni dlho sama. Ale pred tým vystrájala, a dosť často sme mali v chladnejšom období na koberci mláku. Nemalo to nijaké pravidlo, ale v poslednej dobe to už bolo denne. Až sa to úplne vystupňovalo a to sme už šli doktorovi. Neviem do akej miery to cikanie pred tým bol psichický problém a do akej zdravotný...Mali sme hygienu zvládnutú, ale aj minulú zimu a aj túto sa nám pocikávala doma.(doma nemáme zimu, ale keby nemáme koberec byt by bol chladnejší) A na náš nový koberec...Tepujem jak blázon...Na budúci týždeň k nám ide firma...Koberec sa nedá dať preč...Máme malý byť neni ju kam zavrieť...klietku som si už chcela požičať, ale Sadie prestala. Tak snáď jej to vydrží...
:?
iiivetka

Příspěvekod Dona v 11 úno 2012 17:08

:39: hmmm, to je tedy situace. V současné době bych to přikládala nějakému nachlazení, navlékala bych co nejvíce asi i termoprádlo, pokud nemáte (naštěstí naši jsou otužilci) a krátké procházky.
Pokud to ale takhle řešíte dlouze s veterinářem a bezúspěšně, zkuste ještě zkonzultovat jinde...
a samozřejmě, existuje možnost, že je to opravdu vlivem kastrace :( a tam to bez léků zvládnout nejde. Vašek (Lupus) inkontinenci s adopťačkou řeší (citace z adopcechrtu.info):
05 pro 2008 12:37

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací
:-? tak malinko smutnou zprávu, u Anduličky se plíživě , ale přece, čím dál víc projevuje
inkontinence. Dříve tak jednou za měsíc, pak 1x za 14 dní , 1x za týden a teď se jí to "přihodí"
tak ob 2 -3 dny. Jdu teď pro léky a pak snad seženu nějaký homeopatika...křeslo i gauč máme "obigelitovaný" ;) a do postele má prozatím zaracha [-x
odborník říká cituji:
Riziko močové inkontinence se zvyšuje s velikostí plemene (čím větší plemeno, tím častěji k této postkastrační komplikaci může dojít) a s věkem, ve kterém byla kastrace provedena (čím mladší fenka, tím vyšší riziko, zejména u kastrace provedené před prvním háráním). Inkontinence vzniká pravděpodobně nedostatkem hormonů estrogenů, které se tvoří ve vaječnících - vaječníky jsou při kastraci spolu s dělohou odstraněny. V důsledku nedostatku hormonů pak dochází ke snížení napětí močové trubice, což má za následek únik moči. Inkontinence se vyvíjí za několik týdnů až roků po operaci a většinou k úniku moči dochází při spánku - to znamená, že fenka si tento únik neuvědomuje a v bdělém stavu je většinou schopna močení kontrolovat.

05 led 2009 08:58

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací
;) tak hlásíme, že Propalin zabral a Andulka neměla "nehodu" už víc jak 3 týdny. Teď zkouším jen poloviční dávku 1x denně a zatím to funguje...

14 led 2009 17:25

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací
tak po víc jak 10 dnech na poloviční dávce stále bez NEHODY :-* , až se vrátíme z hor, zkusíme to ob den a uvidíme (jinak 100ml stojí 820 Kč) což vydrží při půl dávce na 4 měsíce, tak to zas není taková trága
PS. třeba byla jen nastydlá...

Třeba se někdo ještě přidá..
Dona

Další

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ