Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Škodlivý vliv potravin na zdraví psů

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Re: Škodlivý vliv potravin na zdraví psů

Příspěvekod Dona v 22 srp 2011 19:30

Kesinko, klííd, uživatelka iprejzová je dle příspěvků lidová léčitelka či co a má nastudovanou "odbornou" literaturu.
Paní iprejzová, já vám nic nevnucuji, reagovala jsem proto, aby se tu nevytvořila nějaká panika, že po vločkách a vejcích pes za týden ochrne. To je přeci nesmysl a napsala jsem, že pokud je něco z toho někde prokázané, jsou možnosti, jakými lze úbytek na jedné straně nahradit.
Nejsem sice zasloužilý kynolog, teorií se zabývám jen něco málo přes dvacet let, praxí o pět míň.... a rozhodně jsem se o stravování a zdraví psa velice podrobně zabývala.
Dona

Příspěvekod Lex v 22 srp 2011 20:01

zenske blaznive proc se hadate kdyz si muzete rovnou nafackovat? :lol:

tady mate disk. forum Vettoxu, kde najdete otestovane potraviny na zviratech... da se predpokladat pravdivost techto informaci,klidne se ptejte tam... mne odpovedeli cca do tydne... jinak uz nevim jak bych prispela do teto diskuze... mejte se fajn a PEACE! :mrgreen:

https://cit.vfu.cz/vettox/comments.php?cat=13&lng=cz

Ústav veřejného veterinárního lékařství a toxikologie a Ústav farmakologie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (VFU Brno) a Ústav pro státní kontrolu léčiv a biopreparátů (ÚSKVBL) navázaly v únoru 2010 spolupráci za účelem vytvoření Veterinární toxikologické databáze (VETTOX).
Lex

Příspěvekod Dona v 22 srp 2011 20:44

Jen v rychlosti jsem vygooglila něco k těm vajíčkům Neexistuje jasné evidence deficitu biotinu u psů, protože oni jej normálně získávají mikrobiální syntézou ve střevě. Experimentální deficity biotinu byly viděny u psů, ale jen když dostávali antibiotika k potlačení působení mikrobů a dostávali velké množství vaječného bílku. (http://www.vyzivapsuakocek.cz/clanky-o- ... ze-a-srst/)
Dona

Příspěvekod iprejzova v 22 srp 2011 21:09

Děvčata já mohu říci pouze no comment!!!!!!!!!!Já poradím pouze tomu,kdo o to stojí.Vy evidentně stojíte pouze o to se hádat "3"-() Mě do těchto svých praktik prosím netahejte,najděte si jinou oběť.Přeji všem hezký den "1"-() "1"-()
Ruby - labrador, Jimmy - vipet, Biddy - greyhound (GACR), Kleofáš - italský chrt, Rozárka - kakadu bílý, Peťula - andulka & Pack Leaders Iveta + Ivana

http://iprejzova.rajce.idnes.cz/
iprejzova

Příspěvekod Maceska v 22 srp 2011 21:21

{5;24} , hezká odpověd místo argumentace a nějakých faktů :-) Pro mě ale přínosem odkaz na ty toxiny , takže díky :-)
Maceska

Příspěvekod iprejzova v 22 srp 2011 21:54

Proč se do granulí přidává Biotin,když si ho pes vytváří sám?Zřejmě proto,protože si ho ukládá na sklad,aby ho mohl dávat sousedovic kočce {5;24} {5;24}
Ruby - labrador, Jimmy - vipet, Biddy - greyhound (GACR), Kleofáš - italský chrt, Rozárka - kakadu bílý, Peťula - andulka & Pack Leaders Iveta + Ivana

iprejzova

Příspěvekod Lex v 22 srp 2011 22:20

jinak k tem vejcim.... je mozne ze bilek biotin odebira, ale zas na druhou stranu jednym z nejvetsich zdroju biotinu je zloutek a jatra... takze je dost mozne ze se hezky navzajem doplnuji... ;-)

obsah biotinu:

hovězí maso 50
vepřové maso 40
skopové maso 25
drůbež 80
játra hovězí až 900
hovězí ledvinky až 1.000
mléko 50
tvrdý sýr 40
pšeničný celozrnný chléb 19
bílá mouka 70
zelí 240
mrkev 25
květák 170
salát hlávkový 31
špenát 69
brambory 60 - 200
jablka 90
pomeranče 19
rajčata 40
sušené houby až 2.000
vejce 90
žloutek 520

jinak co jsem se docetla: biotin podporuje hlavni funkci latkove vymeny, a pouziva se pri premene energie z granuli na telesnu energii... takze to bude asi duvod proc ho tam pridavaji...
:113:
Lex

Příspěvekod iprejzova v 22 srp 2011 23:50

Lex,vždyť já psala SYROVÝ BÍLEK!!!!!Stačí přece jen vejce uvařit!!!!!!A co ovesné vločky? Psala jsem,že STAČÍ PŘIDAT TŘEBA SÝR a je vše ok.
Jenže tady se rádi handrkujou.......a o věcech vědí kulové.Ale hlavně,že se handrkujou,o to tu přece jde!
Lepší je si tu jen číst a i to je kolikrát hustý!!!!!Ti,co readoptují pejska,jsou chudáci.Nestačím se divit,jak tu dokážou být lidi zlí a klidně tu pranýřujou lidi a hodnotí věci,o kterých nemají ani páru......

iprejzova

Příspěvekod Lex v 23 srp 2011 00:03

he,he.... ja uz tolikrat rekla ze tady koncim a furt jsem tady.... jen me presla chut se o mnoha vecech vyjadrovat... :mrgreen: ale musim uznat ze po odchodu jedne osoby se tady konecne muzu nadechnout... holky, stejne si myslim ze kdyby jste se potkali nekde na srazu a neznali se podle nicku tady na foru, tak si hezky pokecate, rozeberete to bez hadek a sarvatek.... bohuzel behem cteni si kazdy prispusobi text svym "pochodum", da si k tomu nejakou intonaci a spousta veci vyzni uplne jinak...
vsechny jste zkusene zenske, mozna mate kazda pravdu... zkuste si predstavit jak by jste se o teto teme bavili "face to face" jestli by jste hned tak rychle soudili anebo by jste dali slovo i te druhe strane... ;-)
Lex

Příspěvekod iprejzova v 23 srp 2011 01:31

se mi líbíš Lex ;) :11:
nemyslím si,že máš úplně tak pravdu :D :D ono totiž vidět instinktivně aury lidí, není až tak k zahození :D :D :D je to náhodou docela dobrá věc :) :) :)
To to zde tedy muselo vypadat,když jsi si oddechla..... :107: :109:
Se mnou je to těžký......nenechám si nic líbit,když na mě někdo útočí. a když na mě zaútočila na stránkách naší Bidduš Maceška,tak jsem jí to vrátila.
čučela jsem jak blázen,co že to tu je za lidi.....kam jsem napsala,hned po mě jela.....
myslela jsem,že je tu pohodička,že jde všem o stejnou věc. a zatím se nestačím divit.

iprejzova

PředchozíDalší

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ