Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Tetanus

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Tetanus

Příspěvekod apostrophe v 17 úno 2012 20:06

Všechny zdravím,
Tak si to naše drahé zvíře dnes během venčení na zahradě zapíchlo hřebík do nohy.
Nechápu, kde na něj narazil, ještě k tomu pod sněhem.
Propíchl si bříško packy a hřebíku čouhaly oba konce. Zahrada je rudo-bílá. Bylo potřeba hřebík vytáhnout, tak jsme přežili histerickou scénu a je to venku. Pořádně jsem to vydezinfikovala a teď noha trochu napuchla.
Zítra s tím zajedu, co kdyby se mu to zanítilo nebo kdyby dostal tetanus.
Předpokládám, že nám na veterině hned píchnou protitetanovku, psa očkovaného nemám. A nejspíš to bude chtít i antibiotika(?).
Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Saša
Přílohy

Kopie - IMG_9433.jpg
Kopie - IMG_9433.jpg (32.17 KiB) Zobrazeno 4978 krát
Kalinovi+ čínský chocholatáč Kájoš, kočky: Micka, Bertík, Benji a Majda a grey Sid :)
http://greyhounds.blog.cz/
http://archibald.webnode.cz/
apostrophe

Re: Tetanus

Příspěvekod Dona v 17 úno 2012 21:42

Jeje. Naštěstí zkušenost s psíky nemám. Vím jen, že když jsme byli s bráchou malí, šlápnul si někde venku na trám a propíchl si rezatým hřebíkem nohu skrz sandál. Tenkrát jsme byli u babičky na vesnici. Děda mu na to dal smůlu (nevím, z jakého stromu, asi něčeho jehličnatého), zavázal a do rána ta rána byla čistá a velmi rychle se to zahojilo. Je to babská rada, ale osvědčená...
Myslíme na vás.. {5;17}
Dona

Příspěvekod Verda v 18 úno 2012 10:16

Toto se stalo u tchýně vlčákovi, přesně hřebík do tlapky - ale nebyl skrz. Každopádně mám dojem, že měl jen antibiotika a něco proti opuchnutí.. myslím. No uvidíte co řekně Váš veterinář, s proti tetanovkou zkušenosti nemám.
Verda

Příspěvekod catchie v 18 úno 2012 12:43

Já bych neotálela a raději ihned na veterinu. Přecejenom je to poměrně velká rána...
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod apostrophe v 18 úno 2012 15:21

Díky za vaše reakce.
Tak jsme zpátky z veteriny.
Doktor tu ránu pořádně propláchl a zafačoval.
Nasadil Sidovi dvoje antibiotika. Jedny jsou na zahojení rány a druhé mají působit proti těm bakteriím, které tetanus způsobují.
Injekci dostal, ale pouze s dávkou antibiotik, žádná protitetanovka se nekonala. Ta by přišla na řadu, až by se projevily nějaká příznaky onemocnění. (prý je velmi drahá, a psům se moc nedává). Mám sledovat, jestli se neobjeví křeče, strnulé pohyby a křečovitý výraz ve tváři (inkubační doba je 3 až 30 dní).
Veterinář říkal, že jediný smysl má preventivní očkování, které výjde na šestset a vydrží dva roky.
A ty bakterie se v zimě, v takových mrazech, které předcházeli, moc nevyskytují.
Tak snad dobrý :)
Kalinovi+ čínský chocholatáč Kájoš, kočky: Micka, Bertík, Benji a Majda a grey Sid :)
http://greyhounds.blog.cz/
http://archibald.webnode.cz/
apostrophe

Příspěvekod Trojákovi v 18 úno 2012 20:21

Tak to jsem moc ráda... posíláme marodovi pohlazení...
Jestli psi po smrti nejdou do nebe, tak chci jít tam, kam jdou oni...
Trojákovi

Příspěvekod lanzpodenco v 18 úno 2012 23:46

Teda to je ale smula. To o te tetanovce je zajimave, to me nikdy u psa nenapadlo.... Jinak verim, ze bude vse OK, nejdulezitejsi je, ze ho sledujete a pripadny problem se bude resit okamzite. Hodne stesti!
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Blanka.Mull v 19 úno 2012 10:05

Nemám radu ,pouze poznatek ,jako malá jsem si taky propíchla malíček rezavým hřebíkem.No a jako správný děti jsem chvíli brečela a pak strčila ruku do kapsy a blbly jsme dál.Žádný čištění,žádný antibiotika ale proti tetanu jsme byly očkovaný.Zatím žiju a docela už dlouho.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod jitka v 19 úno 2012 11:02

myslím, že tetanu se bát nemusíte, stačí když pejskovi byly nasazeny antibiotika. Nám kdysi onemocněla ovce, žádné poranění se nenašlo, ale podle symptomů doktor diagnostikoval tetanus i přezto že byla antibiotika nasazena se už nepodařilo ji vyléčit. Ptala jsem se doktora, zda hrozí aby se mohli nakazit také psi, ale doktor mi říkal, že tetanus je u spíš zvířat vzácný a za celou praxi se s tím setkal u psa jen jednou. V tu chvíli mě uklidnil a doufám, že má také pravdu.
jitka

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ