Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Kastrace psů

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Re: Leroy

Příspěvekod catchie v 13 úno 2012 09:50

Já tedy ještě napíšu k té chemické kastraci, snad to do nového tématu někdo přemístí i s ostatními příspěvky k tématu - předem děkuji! Nemám totiž dost času vytvářet nové téma. Správný název je SUPRELORIN. Je to taková kapsle, která se vpravý do krku a po určitou dobu vylučuje chemické látky a tím zabraňuje tvorbě testosteronu. Laicky řečeno, víc najdete na internetu, například zde: http://www.virbac.cz/suprelorin.html . Jen je tedy poměrně náročná cena, nás stála kapsle 1500,- a Verčo, určitě nevydrží rok a půl, jak ti asi někdo říkal. Kapsle standartně vydrží půl roku, ve výjimečných případech rok (ale to spíš u malých plemen). A Blani, pro feny tohle určitě ne. Určitě pro ně taky existuje něco podobného, ale já měla vždycky psí kluky, tak já o tom nevím nic :) :) :)
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Ajka v 13 úno 2012 12:12

Nedá mi neodpovědět, Leroyku, omlouvám se, sem to opravdu nepatří, snad to někdo přesune.
Kastrace u psa je malý zákrok v poměru se zákrokem u feny.
Chemickou kastrací my sice nic nevidíme, ale vůbec nemůžeme tušit, jak to působí na psychiku psa. Jeden čas se chemická kastrace zkoušela u vězňů-sexuálních deviantů, byly tam ošklivé psychické stavy a nadměrný počet pokusů o sebevraždu. Toliko k tomu co nevidíme.
Já jsem absolutně pro kastraci jedinců nepoužívaných k chovu. Měla jsem erdela s pp, bohužel s DKK, řekla bych že byl dost nadržený, měl s tím problém i on, protože prostě mu to nebylo dovoleno a my, protože byl stálý problém hlídat ho a nervy na procházkách. Jelikož měl zdravotní problémy, byl nakonec vykastrovaný a my zjistili, jaká je to najednou pohoda, on zapomněl na feny a měli jsme klidnější společný život.
To samé u koně (není to sice pes a ani neběhá rychle jako chrt :-) ), ale kastrují se a dokonce pouze samci. Kůň - hřebec má docela smutný život, je oddělen od stáda, protože se pere a nemůže se dopustit aby stále nakrýval klisny. Mám valacha, když byl hřebec, nikdo s ním nechtěl nic mít, nezvladatelný, proboural se k drahým kobylám s rodokmenem a nakryl je (sice je veden v plemenné knize WPB) ale vznikli z toho jen nechtění kříženci. To mě také přesvědčuje, že kastrace je co k čemu.
Ale nevyčítám nikomu, kdo nechce kastrovat, že to nedělá, pokud si uhlídá svpje zvířátko, aby z toho nebyla další nechtěná mláďata.
Domov bez psa je pouze příbytek.
Biddy a její smečka Alena, Filípek, Lucinka a Fero, bez kterého by jsme smečkou nebyli a nakonec nás nespolubydlící koník Frisko.
Ajka

Příspěvekod catchie v 13 úno 2012 14:01

Musím souhlasit. Já mám s chemickou kastrací zkušenosti pouze u mého děduli čtrnáctiletého českého teriéra, kterému se objevili nádůrky na análních žlázkách. Dostali jsme volbu chirurgické kastrace a chemické. Nad chirurgickou jsem ani neuvažovala, je to dědula, kardiak a narkózy bych se bála. Takže přišla v úvahu jedině chemická. Jsme spokojení. V hlavince to má v pořádku, nádorky se podstatně zmenšily (opravdu hodně!) a i vychází naprosto bez problému s našima dalšíma zatím ještě nekastrovanýma klukama (trošku jsem se bála, aby se ho nesnažili nějak otravovat, když už z něj necítí samčí testosteron). Tento týden nás čeká kastrace chirurgická se zbylýma dvouma klukama. Charlie je dominantní, protivný až agresivní (na psy samce), když cítí háravou fenu, tak se hrozně trápí (kňourá, nespí, nežere...) a to i několik dní, kolikrát i týdnů. A Fred jde na kastraci jenom proto, že musí, respektive to máme s GACRem ve smlouvě. U Freďáka mě to trošku mrzí právě z toho důvodu "neúplného psa". S ním žádné problémy nejsou, dominantní není, feny ho nezajímají, je to pohodář. Kolikrát na něj Charlie vyletí a Fred se radši skrčí v koutě než aby mu to oplatil, natož aby se bránil... Jednoduše řečeno zvladatelného psa, který je pod kontrolou a nenechá se připustit (používá se to spojení i u psů nebo jen u koní? :7: ), bych nejraději nekastrovala. A že o tom s přítelem mluvíme denně - čím víc se objednaná kastrace blíží, tím víc mě to u Freďáka mrzí...
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Blanka.Mull v 13 úno 2012 15:17

Ahoj asi dostanem vynadáno ale zatím nás nikdo nikam nepřesunul.
My jsme doma samý holky tudíž i ti psi jsou holky,takže u nás se hárá o 106.Psala jsem sem ,že jsou i nějaký pilulky proti hárání ale nevím jak(kdy )se používají.Já osobně jsem proti kastraci ale nikomu do toho nemluvím,je pravda že u některých pejsků je to za potřebí a Rhyna je můj první vykastrovaný pes(i v celé naší rodině).Teď sem se dočetla na -úniku moči-že mají potom fenečky problémy s počůráváním.Má to teda smysl zařizovat jim do života zdravotní problémy?Já vím že je to povinnost k adopci a nešlo by to u těch holek vyřešit nějak jinak-aby nebyly množený.No nebudu do toho šťourat,chtěla bych u pudlice zastavit hárání ale kastrovat jí nechci,je mi jí líto a vím že to bolí.Viděla jsem čerstvě vykastrovanou kočičku,jak byla z toho celá špatná a měla bolesti.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod lanzpodenco v 13 úno 2012 15:25

Holky, ono to nebylo mysleno jestli pro nebo proti kastraci, to je fakt kazdyho vec, ale lidi si neumi psy pohlidat a nebo mnozi jako o zivot, takze preferuju kastrace pred plnymi utulky nechtenych psu (mozna je to tim, ze v utulku vidim stovky a stovky nechtenych psu, stenat, lidi to davaji v krabicich pred vrata nebo hazeji do odpadku...Ale ze to psa ovlivni, ano, ovlivni, ale do toho jsme vsichni sli u adoptaku, u tech ostatnich, jak kdo uzna za vhodne... Pokusim se prispevky nekam pretahnout, Leroyovi tohle k nalezeni rodinky nepomuze.
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Veronika Křimská v 13 úno 2012 15:30

Kačko, mě to řekla veterinářka o tom roce, roce a půl :-) První vet mi řekl, co píšeš - půl roku. A veterinářka tady u nás mi řekla, že je to nesmysl a že min. rok. Tak ale jestli ty taky píšeš půl roku, tak je asi pravda tohle, viď? :-) Díky za info :-)
Veronika Křimská

Příspěvekod Blanka.Mull v 13 úno 2012 15:36

Lanzpodenco máš pravdu s těma přeplněnýma útulkama,ale u těch našich velkých pesanů je mi to tak líto(té operace)Rhynuška má na bříšku jizvu jako námořník.První pudlice zase měla na bříšku jizvu po císařském
řezu(zbytečně),byla s PP a štěndo druhý den umřelo(protože ho ten vůl vytáhl o týden dřív)
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Předchozí

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ