Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Kastrace psů

Nejčastější zdravotní problémy Vašich chrtů
Pravidla fóra
Zde, prosím, zakládejte Topíčky, ve kterých popište zdravotní problémy, se kterými jste se u Vašich miláčků setkali, včetně postupů a výsledků zvolené léčby vetů. Prosím dodržujte diskuzi pouze ke zvoleným tématům, ať tu máme většinu zdravotních problémů s jejich popisem a řešením pěkně pohromadě. Možná se tím předejde k některým nesprávným záívěrům veterinářů. Děkuji Doně za návrh tématu tohoto fora.

Re: Leroy

Příspěvekod lanzpodenco v 10 úno 2012 21:25

Vidim, ze tu probiha velke premysleni..no holky...:D

Jinak nekastrovane psy vozit nikdy nebudeme...zaprve utulek je nekastrovane nevyda..pochopitelne a my nemuzeme dovazet kanarske podenky nekastrovane...Marti, neni to tvuj pripad, ale kdyz jsem s adopci zacinala, tak me uplne uzemnilo, kolik vychytralku po me chtelo mlade cistokrevne fenky nekastrovane!!!! K cemu asi.... To neberte pritomni osobne, to jen na vysvetleni...
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Blanka.Mull v 11 úno 2012 10:47

Verčo K. prosímtě co je to ta chemická kastrace,můžou to mít i fenky??Já sice neholduju kastrování ale je to každýho věc.No bohužel to hárání je taky teda věc,teď to zrovna prožíváme (u pudlice),není zrovna moje silná stránka jí neustále cpát do kalhotek,i když jsem jí koupila troje a jsou ještě nevybalený.Jsou i nějaké prášky proti hárání ale nevim jak se berou.Prej před háráním, ale jak mám vědět kdy bude h... když to má jednou po 9 měsících a podruhý po 5 měsících.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Veronika Křimská v 11 úno 2012 13:23

Blani, prosim tě, on je to takový micročip, který se vpraví injekcí pod kůži (stejně jako micročip, co mají psi kvůli identifikaci). Vylučuje to ze sebe něco, co chemicky psa vykastruje - chová je jako kastrovaný on (psychicky) i jeho tělo. Tudíž nemůže nikoho nakrýt a tak podobně. Ale nepovím ti, zda se to dělá i fenám nebo jenom psům, ale zjistím ti to, ju? Zkusím veterinářku, zda k tomu němá i nějaký letáček a nascanovala bych ti ho :-)
Veronika Křimská

Příspěvekod Veronika Křimská v 11 úno 2012 13:25

Jinak ještě jsem si vzpomněla, Blani, že fenkám se dává také antikoncepe. Nějací veterináři jsou pro, nějací proti. Stejně jako s kastracema :-) Zjistím ti u veterinářce co a jak ohledně antikoncepce i té chem. kastrace a pak to sem loupnu :-)
Veronika Křimská

Příspěvekod Blanka.Mull v 11 úno 2012 16:31

Omlouvám se všem ale odpovědět musím.
Veru moc ti děkuji za ochotu a za to co pro mně zjistíš.prosim tě pak mi napiš kam si to poslala a nebo kam by se teď dalo o antikocepci psát.Já vím u chrtů to asi už nikoho nezajímá.
A teď k Leroyovy(abych nedostala vynadáno),nejenom že je úžasnej,má nádherný barvy ale mě se šíleně líbí i jeho jméno a moc bych si přála až najde domov aby byl někde blízko a já sem ho mohla vidět na vlastní oči a podrbat ho řádně.
Marťo máš bojový úkol a jestli potřebuješ někoho do boje tak mi se hlásíme.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Návštěvník v 12 úno 2012 11:46

Verčo,já vím,že to nemyslíš zle,já zase nevím proč bych ho brala nevykastrovaného,jen jsem se ptala obecně,jsem ráda,že Andís je hodný a není ostrý jako Conan dřív,ale mně zkrátka stále připadá vykastrovaný pes takový necelý. Je to blbost,ale nedokáži to vysvětlit. Rozhodně bych ho nechtěla množit,mezi námi,tady ani není s kým.Ale jen jsem se ptala,neni to důvod k tomu,že bych ho nevykastrovaného nechtěla,to ne. Ale je nádherný a mít oba dva,myslím na to od rána do večera. Ale zatím vím,že je to nemožné.
Návštěvník

Příspěvekod Johnka v 12 úno 2012 11:55

psala jsem nepřihlášená,tak snad to sem dojde,ale ještě jsem přemýšlela o odpovědi k té kastraci,také je to blbost,ale připadá mi to takové kruté vůči těm zvířatům,je to zásah do organismu a určitě je to pak trošku bolí. To je možná hlavní důvod proč bych ho brala nevykastrovaného.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Johnka v 12 úno 2012 12:36

Ještě jsem se chtěla zeptat asi Jany,proč takové krásné zdravé psy dávají do útulku? Leroy je zjevně krásný zdravý pes stejně jako Andís. Neznáš Jani prosím jejich osud,Zajímá mě samozřejmě i osud Andíse. Je krásný,zdravý,ale strašně vystresovaný a bojí se veškerého hluku. Díky Matrina
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod lanzpodenco v 12 úno 2012 14:51

Johnko, ti psi ta vetsinou doveze nekdo, kdo je najde...Zaprve jsou kanarsti podenci hodne samostatni psi a je naprosto normalni, ze se sam u lovu ztrati..lovec bud ceka nebo ne, nekdy ceka dlouho, nekdy kratce, nekdy psa hleda, nekdy ne. Za druhe se do utulku dostavaji psi, kteri se jako lovci neosvedcili, nemaji dostatecnou chut lovit nebo pusobi problemy ve smecce...casto tim, ze misto lovu si chce hrat, lovci takoveho psa opusti..nechaji ho nekde. Nejvic psu prichazi pred Vanoci, po konci lovecke sezony, kdo by je az do srpna vsehcny zivil, ze ano a v lete si obstaraji nove... Ale neznam lovce, ktery by byl tak odvazny, aby sam psa do Sary privedl, vsichni jsou nelezenci. Par jich take vyzvednou zamestnanci z psincu, usetri je od povinneho utraceni...z nasich mela takovy osud Checa, Estela...a asi i dalsi..jinak vic informaci nemam...
A k tem kastracim...ted kdyz jsem byla v Sare, tak se tam taky cilil jeden pan, ze kastrovany pes ztraci na hodnote...jsme se s Radkou rozcilily a pana odkazaly do jasnych mezi...uprimne, pes v utulku zadnou HODNOTU nema, je nechteny...jedinou hodnotu ma tu citovou, hodnotu spolecnika, kamarada...Adopce psa predpoklada, ze nam jde pouze a jen o tuto hodnotu...Ja jsem na druhou stranu zastance kastrovani, kdyby se nerodilo tolik psu (hlavne tech, o ktere od zacatku neni zajem..krizenci, psi bez PP), nemely bychom tak narvane utulky...Pokud pes neni urceny k chovu, ke ZODPOVEDNEMU chovu, tak nevidim duvod, proc ne...a ma to i sve vyhody...
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Dona v 12 úno 2012 16:15

Sice to nepatří sem k Leroyovi, ale co si budeme povídat, kastrace je velký zásah do osobnosti psa. Já to u adopťáků respektuji a chápu i názory lidí od "útulkáčů", ale chápu také "psí lidi". Myslím tím ty, pro které je pes ještě trochu víc....chtějí ho "celého" se všemi plusy a mínusy psího chování (teritoriální chování, smečkové chování..). Myslím, že mezi takové patří např. West, který ač jsme asi dost naléhali, nenechal Shagyho vykastrovat a "užívá" si Shagyho s jeho "psím" chováním...
Takže bych Martinu neodsuzovala za její dotaz.
Všichni chceme a budeme respektovat pravidla pro získání adopťáčka domů.. :103:
Dona

Další

Zpět na ZDRAVÍ -- a Vaši chrti a -- ZDRAVÍ