Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Které psy zachraňovat...?

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod Magda v 12 led 2012 10:36

A proč se hledají dočasné rodiny, když na foru jsou stále dočasné domovy v Proboštově? Já jsem Gacru pomoc s dočasy nabídla, nebyla akceptována. Zřejmě nejsem po tolika letech vhodný adept :cry:
Magda
 

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod L + L v 12 led 2012 14:42

Dočasné domovy v Proboštově fungují a fungovat budou jen s tím rozdílem, že zde už nikdy nebude umístěno 16 nebo dokonce 19 psů. V této chvíli jsou zde dvě galga ze Španělska, dědek Amigo a na hotelu 4 měsíční ridgback....

Obrázek
Obrázek

Solista snad koncem týdne půjde do trvalého domova, Nena po operaci svůj domov také snad najde dřív než sem umístíme pravděpodobně dva až tři dočásky z Velké Británie. Účelem totiž není převést psa z jednoho útulku do druhého nebo do smečky. Účelem je pokusit se najít už prostředí větší individuální péče - podobné té v domově trvalém...
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
Uživatelský avatar
L + L
Administrátor
 
Příspěvky: 3109
Registrován: 23 pro 2008 00:05
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod Soňa v 19 led 2012 14:23

No a někteří chrtí bobři mají rádi dřevo, takže doporučuji koupit preventivně dřevěnou kousací kostičku nebo činku, nám se osvědčilo :113:
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Uživatelský avatar
Soňa
 
Příspěvky: 480
Registrován: 02 lis 2010 09:18
Bydliště: Stratov - Lysá nad Labem

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod Dona v 19 led 2012 14:35

(Nabízíte pomoc, nebo se perete o dočase???)
Pardon.
Dona
 

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod catchie v 19 led 2012 14:42

Dono, to snad nemyslíte vážně. Přemýšlejte než něco napíšete. Takhle akorát lidi odradíte od toho pomáhat ("praní" je opravdu mimo mísu). Verda se jen zeptá Vlaďky, když to sama nabídla. Snažila jsem se vysvětlit postoj přítele, ale asi se nedokážete vžít do situace. Nebo nečtete vše.
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
Uživatelský avatar
catchie
 
Příspěvky: 388
Registrován: 08 bře 2011 08:08
Bydliště: Hrusice / Praha 10 - Vršovice

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod Verda v 19 led 2012 14:59

Zjistím od Vlaďky a dám vědět ju :)
Uživatelský avatar
Verda
 
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 bře 2010 11:51
Bydliště: Most

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod Dona v 24 led 2012 08:46

Ajko, já bych řekla, že už to bude horší a horší najít nové páníčky. Česká republika není nafukovací a vzhledem k tomu, že adopťáků je tu od roku 2007 něco mezi 500 až 1000, je ten boom už za námi :( Už nikdy se asi nedočkáme situaci, kdy bude na pejsky pořadník a příjíždět už nebudou transporty se čtyřiceti psy. Vzhledem k tomu, že už jsou tu organizace dvě, ač CHVN má trošku jiný cíl (více štěňať a lurcherů) a chystá se organizace na galgy..... už to nebude to, co bývalo.
Je však možné, že pokud by se propagace adopťáků vzala za jiný konec, tzn. ne propagovat chudáky, kteří jsou ve svých zemích po dostihové kariéře nemylosrdně utráceni, nýbrž propagovat greye jako perfektní společníky, mohlo by zájemců zase přibývat.
V dnešní době je totiž velký problém pořídit si společenské plemeno, aniž by s ním pak byly nějaké problémy. Vzhledem k neustálémá přešlechťování a množení už dávno není koukáno na zdravotní stav potomstva, psi jsou agresivní, kousaví, nervozní a labilní. Věřím, že lidé, kteří si představovali většího psa, jako např. labrador (jehož povahové vlastnosti se díky jeho modnosti dostali úplně někam jinam), by po greyovi sáhnout mohli a díky dobré propagaci adopťáků, jako vhodných kliďasů k dětem by se mohli najít páníčci i z řada "rádobyjorků či maltézáků".
Takže propagace ve smyslu fotografií a videí s dětmi, kočárkem, domácím králíčkem, kočkou, u starých lidí, ale i s páníčkem na koloběžce, mladý pár v parku..... to by mohlo zabrat.

= TOŤ MŮJ PŘÍSPĚVEK DO PORADY VEDENÍ :103:
Dona
 

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod Blanka.Mull v 24 led 2012 09:39

Plně souhlasím s Donou,ať se vozí krásný,zdraví psi (kteří tam taky čekají na smrt) a né ti jiní.......Slyšela jsem už názory lidí který ví že existují adoptovaní chrti -že si nemocný a problémový zvířata brát nebudou.Všem vysvětluju že to tak není - no nevěří a nevim kam na to chodí.Gacru se to zatím netýká a s Nikčou věříme že když pejsci budou krásní a zdraví tak stoupne i popularita. ""5-()
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Uživatelský avatar
Blanka.Mull
 
Příspěvky: 626
Registrován: 20 lis 2011 18:20
Bydliště: Most

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod jitka v 24 led 2012 10:18

Dono, i když jsem na forum přispívala spíše sporadicky, ráda čtu příspěvky některých lidí mezi které Ty patříš. S Tvým příspěvkem souhlasím a nemám co dodat. Díky že jsi si udělala čas a tak hezky to vysvětlila.
Uživatelský avatar
jitka
 
Příspěvky: 263
Registrován: 10 pro 2009 13:23
Bydliště: Milovice u Nymburka

Re: CHRTI HLEDAJÍ DOČASNÉ RODINKY

Příspěvekod Verda v 24 led 2012 11:55

Díky Dono za příspěvek, využiju tohoto pohledu do článku!!!
Uživatelský avatar
Verda
 
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 bře 2010 11:51
Bydliště: Most

Další

Zpět na Hyde Park

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron