Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Které psy zachraňovat...?

Re: Které psy zachraňovat...?

Příspěvekod Magda L v 04 úno 2012 09:58

Domnívám se . že tady se nepochopily dvě skupiny, ti kdož stáli u zrodu adopcí a ti kteří adoptovali nedávno a neznají pořádně práci kterou Gacr udělal, kdy nerozlišoval pomoc. Nešťastné je slovo psané ...Když jsem to četla, nevěřila jsem vlastním očím, zrovna mně prošlo rukama mnoho těch nemocných, nebo týraných a všichni at to byl voříšek nebo chrt žijí dnes plnohodnotný krásný život. Vzopomeňme třeba na F...elízka, kterého vypiplala Monika, Redíka od Romany, Blaničku galga, Aničku voříška na pokraji smrti, kdy záchrana přišla v poslední chvíli, Atillku maďara. který by bez Lucky na Slovensku nepřežil, nebo nyní na Mášenku, která nemá fyzický handicap ale psychický, který je snad ještě horší, protože na něj není lék, jen trpělivost a láska. Zrovna u Mášenky jsem si několikrát zpočátku říkala, zda vůbec to má cenu, ten strach byl tak obrovský, že se opravdu při kontaktu s člověkem pokálela, přemýšlela jsem jestli vůbec je spokojená v tom svém strachu. No a když jsem začala vidět po dvou měsících nepatrné, malé pokroky, věděla jsem že to cenu má. Dnes mi tady Máša vesele pobíhá, hraje si s ostatními a i když nemáme vyhráno, stále strach přetrvává, vidím že je šťastná a že to za to stálo. Ono už jen sledovat jak v noci se přiblíží ke mně a snaží se mně dotýkat a dodává si odvahu je úžasné. Nemůžu zapomenout ani na Kikinku starou fenečku z Chrastavy, utrpěla šok a zranění při záplavách, tenkrát ji chtěli uspat a Pupulu ji nedala, Kikinka přečkala a uzdravila se u mně, a vrátila se domů a dál žila spokojeně se svojí rodinou. My kdo máme rádi psy a zachraňujeme psy, nerozlišujeme zdravé a nemocné, snažíme se pomoci jak jen to jde, bez ohledu na čas a peníze. O tom je záchrana, o tom je pomoc. Myslím, že to tak i cítí členové GACRU, ale neumějí to podat a vysvětlit , navíc to vyznívá tak, že nemají zájem, ale věřte že pomoc není kolikrát jen o penězích, vy to stavíte do pozice že je to jen o financích. Nešťastný topík, nešťastný pro ty kdo přijdou a čtou .
Magda L

Příspěvekod L + L v 04 úno 2012 10:05

U příspěvlů Saši ať zde tak na FB mi mnohdy uniká o čem vlastně píše.

GACR se po celou dobu pokouší zachránit co největší počet psů. Pokud si najdete chvíli čas, když už nesledujete práci GACRu průběžně, a přečtete si aspoň Výroční zprávy za rok 2009, 2010 a na stole dopracovávám za rok 2011, kdy je práce (od července 2011) poznamenána E-mailovou kampaní a trestním oznámením pana Kubici za účelem, aby GACR přišel o příspěvky a dary a nebyl schopen svoji činnost vykonávat a v té chvíli se probudilo spinkající o.s. SOS GREYHOUND......Vždyť jste už velmi trapní....

GACR zachránil život, postaral se a pomohl umístit do nových rodin za krátký čas své činnosti přes
400 zdravý i nemocných psů
z Irska, Velké Británie, Španělska, osrova Lanzarote, českých množíren i slovenských karanténních stanic. KDE JSI V TÉ DOBĚ BYLA TY , SAŠO? že tohle nevíš? A jak jsi po celou dobu této pomoci GACRu pomohla ty buď GACRu nebo jsi pomáhala psům individuálně?

Založili jste naopak nové diskuzní forum. To je velmi cenné pro všechny, kteří s činností GACRu nesouhlasí. To je demokratické a velmi si toho ceníme. Tak už, prosím, také něco dělejte, kromě neustálého napadání GACRu.

GACR JE JEDINÁ ORGANIZACE V ČR
která pejsky nejen do ČR přepraví, ale také se o ně stará po umístění do trvalých domovů,
která nabízí ve svém diskuzním foru rady a pomoc jak v oblasti potřeb pro psy tak veterinární.

GACR JE JEDINÁ ORGANIZACE V ČR a možná v EVROPĚ
která přispívala finančně na nutné veterinární zákroky
novým majitelům i po předání psa do jejich péče!

ZA TOTO, si GACR vysloužil TRESTNÍ OZNÁMENÍ pana Kubici ze 13.07.201,1 v 16:32 hod,!!!!
ZA TO, ŽE PLATIL LIDEM S NEMOCNÝMI PEJSKY VETERINÁRNÍ ZÁKROKY!!!!

{5;32}
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Baby v 04 úno 2012 10:10

Sašo, tak zase jako promiň ty, ale urážet nás tady, že nejsme milovníci psů, tos fakt přepískla. Také jsem nechtěla nic napsat, ale jelikož Rosťovo kopírování a následné narážky na to, co se tady rozebírá mi nedalo spát a pořád jsem přemýšlela, jak to těm lidem vysvětlit, aby aspoň trochu pochopili, co tím myslíme. Napadla mě jednoduchá rovnice:
Máte určitý obnos peněz a máte na výběr zachránit tři psy nebo jednoho?
U mě je odpověď jasná, jelikož já jsem milovnice psů (Sašo věř tomu nebo ne), zachráním tři.
Rosťo a tímto tě žádám buď tak hodný a okopíruj to do té vaší skupiny-opravdu to nemyslím jako narážku, ale vážně. A pokud aspoň jeden člověk pochopil, co tím myslím budu moc ráda.
No a srovnávat lidi a zvířata je pro mě opět no comment. Jelikož to už je na další a další rozebírání věci.....
Maceško moc děkuju za to co jsi napsala. I pro mě by bylo těžké se rozhodovat. A je jasné, že když už člověk toho pejska má doma, tak udělá maximum pro to, aby byl opět zdravý. A v takových těžkých situacích, jako si prožila Blanka nastupují doktoři, kteří nám prostě řeknou, jaká je realita a co je pro toho pejska nejlepší.
Jenže tady jsme se nebavili, co dělat, když toho pejska máme doma, takže si to prosím někteří z vás uvědomte.
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod IrenaS v 04 úno 2012 10:16

Ahoj všichni, tak nějak jako Blanka, Maceška,V+G ,podobně jsem to myslela i já. Taky bych se nerozhodovala a zachránila všechny bez rozdílu rasy, pohlaví ,věku a zdravotní stránky. Miluju psy ,stejně jako vy a opravdu je to velmi těžké rozhodovaní, ten který jej musí učinit má na bedrech nelehký úkol.
Tak hodně sil při rozhodování . Mějte se Irena, {5;14} a {5;26}

P.S. Blani tak teda jsem se orientovala ve vašich rodinných vztazích a pokud můžu , tak " aby jsi". To tykání je takové člověčí a taky psí ,psi si určitě tykají všichni :lol:
Irena a raslička Sally
IrenaS

Příspěvekod Baby v 04 úno 2012 10:25

Irenko, tady si snad tykáme všechny, protože jak píšeš pejskové si taky nevykají :lol: .
Jinak si myslím, že jsme to myslely všechny stejně, prostě je zachránit všechny. ALe ono nemá cenu někomu něco vysvětlovat, kdo nechce tak to asi nikdy nepochopí.
A abych se tu snažila pořád vysvětlovat, jak jsem to myslela? Na to opravdu nemám čas, protože já se snažím pejskům opravdu pomáhát a nesedím jen u počítače a nehledám něčí odlišný názor, abych ho pak mohla sjet. Jak už jsem to psala jednou, jsme prostě různí a každý mluví z toho co si kdy zažil atd. Ale to není důvod k tomu, abych někoho napadala. Ať si každý řekne svůj názor, ale neuráží jiné, jen proto, že tu problematiku chápou třeba jinak.
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod L + L v 04 úno 2012 10:25

Já si na rozdíl od Magdy myslím, že nejde o nešťastný topíček...NAOPAK jde o velmi potřebný topíček.
A je umístěný také tam, kde má být a ne v topicích jednotlivých pejsků nebo témat o zdraví a podobně.
Nestojí zde proti sobě názory těch, kteří stáli na začátku adopcí a těch, kteří adoptovali nedávno!
Ať čtu názor Hileny a Dony nebo Verči.....názory jsou takřka stejné.

Stojí zde opět proti sobě názory lidí pomáhající psům v kolektivní spolupráci GACR
a několika osob okolo pana Kubici a Moniky Vetrníkové, kteří se nejdříve snažili GACR
ukrást a když se to nepovedlo, tak aspoň zpochybnit a neustálými pomluvami zničit.

To je všechno, co za tím je.

GACR žádnou činnost neomezuje, GACR žádné psy nerozlišuje...GACR pomáhá kde se dá
a bohužel mu k tomu nestačí mít jen "široké srdce", ale musí mít na to peníze...
Kdo Vám kde brání, abyste také přiložili ruku a finance k dílu a nezačali konečně sami pomáhat?

V Irsku a Španělsku, ale i Slovensku a Česku na to čekají desetisíce starších a nemocných psů !!!
A nejen štěňata.....

{5;32}
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod V+G v 04 úno 2012 10:59

Ano,ano,ano......má to cenu,tento topík,jsem ráda,že většina lidí tu ví o čem to je!!!Baby dík za obrat:kdo nechce,tak to nepochopí.....Magdi,není to o penězích??Tak za co se ti pejsci přivezou a budou léčit???Tak super,přivezeme všechny,já jsem pro!!!Když na to není potřeba peníze,tak o co jde?Nejsem tu dlouho,ale tohle chápu a ty jsi stála u zrodu a nevíš,že to je o penězích?Ale každý to chápe a podává,jak se mu to zrovna hodí,co?No psala bych a psala,vše co se mi honí hlavou,ale někdy je lepší méně,než více,takže zatím raději stačí......
Solista+Cherie a jejich lidi....Věra+Venda+Martina
V+G

Příspěvekod Magda L v 04 úno 2012 11:00

Vidím, že další mé názory již neschválíte. Ale aspon si je přečtete. Gacr strašně rychle zapomněl na pomoc lidí,třeby Saši, Adama, i Moniky, která několikrát přispěla i finančně, stejně jako Saša. To je velmi smutné. Kdo je V+G nevím. Ale odpovědět ji nemohu.
Magda L

Příspěvekod Vlaďka v 04 úno 2012 11:21

Magda bohužel nemá přístup na forum a ne všechny příspěvky jsou ji schváleny, proto se omlouvá V+G, že ji nemůže odpovědět a ani neví o koho jde. Domnívá se, že tak jak už psala : Psané slovo je špatně pochopené, a dál se domnívá, že když to šlo do listopadu pomáhat, že by to šlo i nyní, že to není jen o financích. Nicméně vzkazuje, že se dál nebude vyjadřovat a přeje mnoho štěstí všem psům, ona se dál bude věnovat těm kteří to dle jejího názoru potřebují nejvíc, tedy ti kteří mají i přes určitý handiacap šanci žít. Slogan "vracíme je do života, vymyslela ona a dál ho míní naplňovat bez rozdílu. Každý má možnost si vybrat svou cestu, tak i Gacr, Magdu jen mrzí, že se po jejím odchodu tolik odpoutal od své původní činnosti.Kdy právě na pomoci psům bez rozdílu Gacr vešel ve známost.
Vlaďka

Příspěvekod L + L v 04 úno 2012 11:28

GACR každému, kdo mu v jeho nelehké cestě kdy pomohl - vždy poděkoval
a vážil si a váží každé pomoci, ať byla vyjádřena slovem, činem nebo finančně.

Nevidím souvislost s tím, že dnes si Saša s Adamem založili svoje diskuzní forum,
ale diskutovat svůj neopodstatněný názor na GACR a napadat práci lidí chodí sem...?

Magda velmi poutavě a citově popisuje její přístup a starostlivost, kterou psům věnovala...
Že to není o penězích? Ano, nikdy se nestarala a nezajímalo jí, kolik péče stála a kde
a odkud se vlastně finance na její péči o psy berou....

{5;16}
video.html
L + L
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Hyde Park