Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Krmení - jak často a kolik dáváte a co?

Nejen o granulích, o domácí stravě, ale i o vitamínech a olejích přidávaných do žrádla.

Krmení - jak často a kolik dáváte a co?

Příspěvekod Lucie v 03 led 2009 12:17

Kolikrat denne krmite sve adoptaky?

Ja vzdy smecku velkych psu krmila jednou denne. nejak to bylo zazite a vzdy nam to fungovalo. Az dairdra pri sve navsteve. Byla zhrozena. Greyhoundi se maji krmit minimalne dvakrat denne. Vysvetlovala nam proc, z duvodu anatomie a z duvodu sportvniho organismu na penzi. Je pravda, ze od te doby co krmim Willa dvakrat denne hodne pribral ale neni tlusty jen hezky zakulaceny.

Jak se to osvedcilovam?
Lucie

Re: krmná dávka

Příspěvekod Kateřina v 03 led 2009 14:38

Já krmím dvakrát denně. Pokaždé dám odměrku namočených granulí v teplé vodě a máme s tím hodně dobré zkušenosti. Pejsci tak nejsou vyloženě nacpaní a myslím, si že je tím pádem i menší riziko třeba torze žaludku. Jinak přes den ještě trochu podstrojuju :lol: Po radě Terezky jsem zkoušela ovesné vločky, jinak dávám i jogurt nebo tvaroh a suché rohlíky jsou taky hodně v kurzu :)
Kateřina

Příspěvekod Martina v 03 led 2009 18:44

Ráno snídám čaj a chleba s máslem. Až po psí procházce. Pak psíčci chleba považují za jejich, takže ráno posnídají chlebíčky a já si jen kousnu. Potom krmím 2 x denně většinou vařené jídlo - rýže s něčím (kuřecí křídla, psí konzerva, sardinky, a pod.), po odpolední procházce méně, po večerní procházce více. Někdy vařené jídlo nahradím jen granulema, ty mají většinou k dispozici i během dne. Do vařeného jídla někdy přidávám mrkev nebo jinou zeleninu, sušenou mořskou řasu, ovesné vločky, nalámaný chleba. Občas dostanou jogurt, tvaroh, trochu mléka a taky někdy syrové kuřecí maso. Jo a milují vepřové nožičky, ty jim hodně uvařím a pak na nich pracují. Mám pocit, že kdyby jedli jenom granule, je to málo. Sherlock zatím moc nepřibral, aspoň vidět to není, ale naládovat se dokáže. Musím mu jídlo chránit, aby mu ho Stella nesnědla, ta je rychlík a za chvíli by ani jako chrt nevypadalo, kdyby jedla podle svého a Sheriček papá pomalu, chybí mu ty dolní přední zoubky, tak mu někdy pomáhám a podávám mu z ruky. :) . Dělám to trochu podle té knížky o Greyhoundech, jak krmí některé kennely v Irsku.
Martina

Příspěvekod tereyska v 13 led 2009 21:39

My krmíme 2 krát denně, ráno po procházce a uvolnění místa v bříšku :lol: . Přidáváme občas ovosné vločky pro vitamín B - strava se lépe vstřebá, zažívání, také dobré na stolici a také se po něm přibíra dobře. Taky občas dáme rybku, sardinky, vitamíny a minerální látky každý den.
Pak to proložíme dobrotama na zuby, čistící nám jedou zelené. Piškoty všechny, občas paničce odpadne něco v kuchyni na zem :D u vaření, tavrůžky taky máme rádi.Pak nám jede mrkev a jablka zbožňuje Blacky. Pak křupky jehněčí zdravé.. veterináře..to je mňamka.
A večer po delší procházce zas granulky samože ..naložené ve vodě :) . Taky vývary přidáváme do grynulek s amsem když je čas.
Granule máme tak na 400-500g podle.. jak to vezmeme. Blacky přibral 5 kilo, ale mě to teda nepřijde, když jsme se vážili.
tereyska

Příspěvekod ZHalskova v 17 led 2009 00:14

Já jsem velmi překvapivě udělala zkušenost s mlsnou Katuškou, když jsemjedla večeři ( a u toho ona přeci nemůže chybět) tak mi spapinkala skoro všechnu kapustu dušenou na trošce másla. No tojsem zírala, protože zeleninu ona vůbec nechce.
ZHalskova

Příspěvekod Zuzana v 17 led 2009 18:11

My krmíme Badgera 2x denně. Dostává granule namočené v převařené vodě. Přes den dostává nějaké ty pamlsky (piškoty, Candies, sušené plátky kuřecího masa...). Většinu z dobrot samozřejmě za povely :) Jinak by snědl všechno, ale už ví, že si nesmí vzít bez dovolení. Moc mu toho dovolit nemůžem, protože hned začne mít průjem. Zatím přibral 1,5kg, tak doufám, že ještě trochu nabere.
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod Iveta v 18 led 2009 17:25

My krmíme taky 2x denně granulema,zkoušela jsem i sušené maso s těstovinama,Dee Dee to hrozně moc chutnalo,ale bohužel z toho moc přibírala i když jsme chodili na dlouhé procházky a vyběhala se i na zahradě.Cleo z toho zase měla pořád řídké hovínka,takže jsme přešli zase na granule.
Iveta

Příspěvekod stana v 21 bře 2011 20:03

Nevim jak u vas, ale u nas je stale hlad. krmim 3x denne. Davku rozdelim do mensich porci, obcas prihodim vlocky, ryzi, rohlik nebo chleba. To Sajlik vetsinou prezije bez fofrovacky. Jenze je mam stale za zadkem. Ruby knika, jako by nikdy nedostala nazrat. Tak nevim jestli maji opravdu hlad a nebo ne. Co je lepsi, dat jim celou davku najednou nebo ji rozdelit?
stana

Příspěvekod jitul v 21 bře 2011 20:16

U nás je taky stále hlad...Mišák i Lakyn somrují jako kdybychom je trápili hlady...

Co mě ale k tomu napadlo a nevím, jestli je to granulemi nebo jiným problémem, je to, že Mišák zase zhubl.
Není to nějak drastické, naposledy měl o 2 kg míň než když k nám přijel (to byl ale vypapaný dost), přesto tak to kilo by přibrat mohl.
ON to má dost na houpačce, přibere, ale za chvíli to zase shodí :-( přijde mi, že si dá o kolečko víc kolem baráku a už hubne :?
Koupila jsem Calibru Energy..Lakymu dávám dle návodu...ten drží váhu pořád stejně, ale Mišákovi dávám o dost víc než je uvedeno pro psy ve vysoké zátěži (což on tedy rozhodně nemá vysokou zátěž) a zatím na něm není vidět změna.
Dle vet má ale všechny testy v pořádku.
Tak nevím, jestli krmit ještě víc či co... :?: jinak krmím 2x denně
jitul

Příspěvekod Liba v 21 bře 2011 20:17

já rozdělovala barzojovi jídlo 2x denně ráno po venčení odpoledne po procházce a stejně dostal torzi...žádné kosti, jen granule, sýry, vajíčko, tvaroh, ryby.... a nachroustání tvrdý rohlík...torzi chytl po ranní jídle, kdy byl doma, nelítal... nechápu to a nikdy nepochopím... jedl z vyvýšeného místa...nevím, jak se nám to mohlo stát..
Liba

Další

Zpět na Krmení