Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Adopce chrta - vipet

Adopce chrta - vipet

Příspěvekod Marketa Chrpová v 06 led 2010 15:34

Dobrý den, už nějaký ten pátek brouzdám po tomhle webu a pročítám si příběhy některých chrtíků, kterým jste poskytli nový domov. Uvažuji do budoucna, že bych také adoptovala chrtíka, učarovali mě jejich povahy. Bydlím ale v bytečku 2+1 s kočkou,morčetem a malým bišonkem, tak nevím, zda by se sem nějaký chrtík vešel, spíše asi nějaký malý jako je třeba Vipet. Chtěla bych se zeptat, zda by se dal adoptovat Vipetek? Předem děkuji za odpověď.
Marketa Chrpová
 

Re: Adopce chrta - vipet

Příspěvekod tereyska v 06 led 2010 18:22

Dobrý den Markéto,
jak zde píšete, že nějaký ten pátek už brouzdáte po tomto webu, určitě jste zde našla spoustu pomoci i jiným plemenům - který někdo z nás pisatelů všech vložit nějaký příběh pejska, který potřeboval pomoc, jako organizace spolupracujeme z organizacemi uvedenými zde na foru v nabídce K Adopci či Akautní nutná pomoc, zde můžete vidět, který pejskek potřebuje pomoci a proč. Jinak na Vaši poslední otázku jsem tímto také snad odpověděla. Také více můžete najít v takovém malém průvodním dopise.. :) děkujeme, těší nás Váš zájem pomoci.

Dobrý den,

Nejdříve krátce něco o nás:
Jsme občanské sdružení, které se zabývá programem adopce chrtů - jednak greyhoundů z Irska nebo Velké Británie, kteří za sebou mají dostihovou kariéru (to platí většinou, občas mezi nimi bývají i pejsci, kteří oficiálně ani nezávodili a rovněž pomáháme chrtům ze Španělska, zde se jedná zejména o rasy španělský galgo – chrt nebo podenco.

Pejsky, jejichž adopci naše organizace zajišťuje, následně smluvně převádíme na nového majitele (tedy Vás) smlouvou o převodu vlastnictví (podle občanského zákoníku).

U každého pejska platí zájemce o adopci příspěvek na organizaci celého adopčního procesu (např. dopravu psů a nezbytné úkony s tím spojené), tento příspěvek činí 4500 Kč. My tuto práci děláme bez nároku na honorář, všichni máme svá občanská zaměstnání, která nás živí, adopce zajišťujeme ve volném čase a z lásky k těmto psům a potřeby jim pomoci.

Pokud se rozhodnete pro adopci pejska, prostudujte si prosím následující odkaz:
gral.htmlr
kde naleznete podmínky adopce. Přikládám také dotazník. Tento dotazník si prosím stáhněte do PC, vyplňte a odešlete zpět na tento e-mail. Následně se s Vámi někdo z nás spojí a dohodneme se na dalším postupu.

Pokud byste si chtěli nyní vybrat pejska, tak momentálně jsou v nabídce štěňata španělských galgů a pět zástupců plemene podenco, ty naleznete zde (sjeďte na stránce prosím trochu dolů, pod greyhoundy):
adopcechrtu.html

Anebo, máte-li zájem adoptovat vysloužilého dostihového greyhounda z Velké Británie či Irska, sledujte prosím tento týden naše stránky, budeme aktualizovat nabídku nových psů.

Možná byste si rádi prostudovali sekci našeho diskuzního fóra určenou právě pro dotazy a informace pro nové páníčky a potencionální zájemce:
viewforum.php?f=72

Ledacos napoví také příběhy a zážitky s pejsky již adoptovanými, viz:
viewforum.php?f=10

Třeba Vám to pomůže v rozhodování. Pokud se budete chtít na cokoli zeptat, napište nám a také se můžete zaregistrovat do našeho diskuzního fóra, kde si s Vámi lidé (ať už rodiny pejsků již adoptovaných nebo ti, kteří se teprve "adoptivním rodičem" stanou) velmi rádi popovídají.

Do fóra se můžete registrovat zde: index.php

s pozdravem GACR
tereyska
 

Re: Adopce chrta - vipet

Příspěvekod Dona v 07 led 2010 13:27

V nabídce psů z Irska se často objevují i lurcheři - kříženci chrtů, kteří mnohdy bývají drobnější. I tak se však připravte na to, že procházkou uděláte pejskovi větší radost, než poleháváním na gauči.
Dona
 

Re: Adopce chrta - vipet

Příspěvekod Dona v 07 led 2010 13:27

Aby to nebylo vzato špatně: to polehávání na gauči bylo myšleno na pejska :103:
Dona
 

Re: Adopce chrta - vipet

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 07 led 2010 17:23

Jak píše Dona, v nabídce bývají u lurcheři. My jsme příkladem - viz. přiložené foto.
Ta malá je naše adoptovaná lurcherka "vipetka" a vedle adoptovaný greyhound, rozdíl ve velikosti celkem velký :D


p1020919.jpg
p1020919.jpg (72.38 KiB) Zobrazeno 29681 krát
Žaneta Hofmanová
 
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2008 16:56

Re: Adopce chrta - vipet

Příspěvekod Lucky v 07 led 2010 17:26

Ano, potvrzuji, že pejsci ala "vipetek" se vyskytují a pokud bude mít Markétka vážný zájem, můžeme se jí na pejska menšího vzrůstu cíleně v Paws zeptat - stačí kontaktovat Terezku na: adopce.chrtu@email.cz
:103:
Lucky
 


Re: Adopce chrta - vipet

Příspěvekod Marketa Chrpová v 01 úno 2010 18:27

Děkuji všem za odpovědi. Nejde mi o to, že bych se psem nechodila na pravidelné dlouhé procházky, spíše mijde o to, že bych chtěla pomoci, bohužel to z finančních důvodů nepůjde hned, snad za rok či dva. Mám malý byt, který sdílím s přítelem a našim zvěřincem, tak aby se sem pejsek vešel, odjakživa se mi chrti líbí. Zamilovala sem se do greyhoundů, líbí se mi jejich povaha a uchvacuje mne, jak zde na foru píše mnoho lidí jací jsou jejich adopřáci bezvadné povahy, vděční a oddaní. Chtěla bych se proto zeptat, jak se chovají adoptovaní vipetci?
Marketa Chrpová
 

Re: Adopce chrta - vipet

Příspěvekod Dona v 02 úno 2010 19:04

Dobrý den, toto sdružení, ani jiná zabývající se vysložilými závodními chrty, vipety k adopci nenabízejí. K adopci jsou greyhoundi či galgové, kteří mají za sebou závodní (loveckou) "karieru" či potomci z jejich křížení - lurcheři - ze zemí, kde jsou tato zvířata k těmto účelům masově vy(zneu)žívána. Pokud vidíte na obrázcích "malé" chrty, nikdy to nejsou vipeti, nýbrž zmiňovaní kříženci, kteří se ve většině schodují v povaze s greyhoundy. Bývají mladí, více přizpůsobivější (chcete-li dle našich kritérií "psovitější"), neboť za sebou nemají od mládí tvrdý tréning a výchovu k jedinému účelu. Určitě se však nemusíte obávat toho, že když si pořídíte greye, budete ho mít "plný byt". Oni jsou opravdu skladní. Jediné, kde o nich budete vědět, je na vaší sedačce či posteli (pokud jim to povolíte).
Dona
 


Zpět na Vipet

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron