Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

AGIR z Krásného Botiče - Peruánský naháč velký

máte nechrti plemeno a chcete se podelit o zazitky s nim, super

Re: AGIR z Krásného Botiče - Peruánský naháč velký

Příspěvekod Jana v 23 říj 2016 10:24

49.jpg
49.jpg (125.07 KiB) Zobrazeno 4770 krát

38.jpg

30.jpg
celá naše smečka
Tak náš Agirek dneska slaví svoje narozeniny - je mu už krásných 14 roků a je stále celkem v pořádku no samozřejmě přiměřeně svému věku a hlavně srdíčko se nezhoršuje a zvládáme i ty děsný letní vedra. Ještě,že máme ten barák kde je přeci jen chládek. ""4-()

To,že téměř 3 roky už neslyší mu vůbec nevadí domlouváme se posunkovou řečí a dotyky,ale je fakt,že stejně s ním mluvím normálně a taky na něj občas volám jako kdyby slyšel. Je mu to jedno,ale já se aspoň "vykecám" a taky ,když něco vyvede tak mu pořádně vynadám a on neprotestuje takže souhlasí :76:
Je pravda,že od té doby co přestal slyšet tak začal víc štěkat. Nevím z jakého důvodu,ale je to tak pokecává dost často a taky stále kontroluje pochůzkama po baráku kde se kdo nachází. Jo a když je tady celá naše smečka tak se s nima válí a kašle na mně jen ,když nastane doba jídla tak se zvednou a otravují než jim něco nedám.

Jinak jeho nejoblíbenější činnost je /§:1) ,ale ven chodíme taky to se ví. A když jsou tady naši další pejsci- Keliška a Suník tak je čipernej docela dost,protože furt musí hlídat jestli někdo něco nedostal dobrýho na papání a co kdyby se na něj zapomnělo? A i venku je aktivnější,protože furt musí očuchávat co kde kdo počůral a on to musí přeznačkovat po nich.

Takže si vlastně žijeme docela dobře jen na něm vidím jak nám ty pejsci stárnou a tak si musíme užívat a prožívat každý den. Když vidím jak nám tady i u mých kamarádů pejsci odchází( a letos nějak moc často) tak si to uvědomuju čím dál víc. Sice to pomyšlení zasouvám nějak tam dozadu,ale je to tak a tak ho stále kontroluju jak je na tom. Tak snad to bude dobré ještě dost dlouho. A taky to Vám všem přeji - být spolu co nejdýl to jde.

Přidávám nějakou fotku - vyfotit všechny tři pesany pohromadě je fakt fuška,ale aspoň něco.
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod Jana v 23 říj 2016 10:27

66.jpg
Keliška pozoruje naši krajtu Amálku

61.jpg

59.jpg
Jana

Příspěvekod Jana v 23 říj 2016 10:29

95.jpg
Jana

Příspěvekod Lidka v 23 říj 2016 21:20

No Agirku moc GRATULUJEME - rodinka od Tajgyho :-) jsi šikovný chlapečku a stále ti to sluší :-) máš krásné narozeniny, tak si to pěkně užij broučku, kámoše máš doma taky a dokonce hada, to asi nikdo nemáme :-)... Užívej si broušku i když neslyšíš, my jsme měli pejska,který neměl ani jeden zub, byl slepý a neslyšel a vůbec to nevadilo, byl s námi spokojený a nic mu nechybělo, takže všechno jde :-). Byl s námi ještě dlouho a rádi na to vzpomínáme. Agirku pozdravuj svoji mámu nejlepší a svoje kámoše a měj se moc moc dobře drobečku :-), máme z tebe radost a vzpomínám si, jak jsme seděli na srazu s tvou mamkou naproti sobě venku u stolečku, povídaly jsme si a bylo to fajn ... :-) :-) :-)
VŠECHNO NEJLEPŠÍÍÍÍÍÍ AGIRKU ""-1() /1§:) ((x:)
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Jana v 20 pro 2016 16:33

Tak všem známým kamarádům přátelům a hlavně našim pejskům a jiným mazlíkům a členům našich smeček - přejeme krásné vánoce a klidného silvestra-prožitého někde na samotě u lesa a hlavně hodně zdravíčka a spokojenosti do dalšího roku našeho soužití. ((8:))
Hlavně našim kamarádům,kteří jsou již trošku v letech přeji moc a moc zdraví a aby nás doprovázeli co nejdéle v dobré kondici. {5;36}
Máme tady taky Suníka on v Praze již nemohl vydržet a tak už dva týdny je tady s námi a lebedí si momentálně v posteli no kde jinde,že? Jen kdyby to počasí bylo lepší a trošku zamrzlo a nebylo nutné po každém vyběhnutí z baráku umývat v kýblu ty zaprasené pacinky. No ještě,že mají jen 4 packy a i tak je toho dost. Asi sem k nám přibude ještě naše Keliška a budem v plném počtu. {5;14}

Takže mějte se všichni krásně a spokojeně ve svých smečkách. Je pravda,že sem už skoro nikdo nepíše,ale to nevadí myslím,že se sem koukne občas i někdo jiný než my.
Zdravím taky Láďu a Magdu a díky za vše co stále ještě zvládáte dělat pro pejsky a vlastně i pro lidi. Hodně sil a zdraví.
Tak zase nashledanou ((15:))
Jana

Příspěvekod Jana v 04 dub 2017 13:12

11.jpg
11.jpg (167.26 KiB) Zobrazeno 1786 krát

25.jpg
25.jpg (162.54 KiB) Zobrazeno 1786 krát

33.jpg
33.jpg (127.19 KiB) Zobrazeno 1786 krát

Tak se taky musím trochu ozvat od Agirka. Ještě jste neviděli jakou má krásnou růžovou bundičku!!!! Je to prostě fešák ten náš dědek. :8:

Jinak jsme celkem v dobrým stavu jen taky marodil. Měl od vánoc problémy s análkama a to dost velký,takže se rozhodlo je odstranit. I když jsme si mysleli,že po té loňské zdravotní kastraci(zhoubný nádorek varlete) ty análky se trochu zklidní,ale nemělo to vliv a análky zlobily furt.

Byl na operaci a to proběhlo vše v pořádku,jen na jedné straně vypadnul steh a pak se to hojil trošku dýl. Zase jsem měla strach z narkozy a jeho srdíčka,ale předoperační vyšetření podrobné a tak vše v pohodě. Takže spaní s límcem trvalo asi měsíc což bylo fakt děsný,ale úspěšný. Je jako novej a zadek už ho netrápí.

A asi ho to trápilo víc než jsem si myslela, i když jsme na čištění análků chodily co dva měsíce,aby nechytnul zánět. Zřejmě to bylo dost obtěžující,protože teď se chová jako novej pes. Začal daleko lépe papat chová se občas jako mimčo a venku je schopnej na mně štěkat a honit mě což nedělal už hodně dlouho-několik let. A je takovej nějak rychlejší a pohyblivější. Tak si myslím,že snad tady s náma ještě chvilku pobude no budu se snažit.

Teď je tady taky Suník-taky po operace a aby toho nebylo málo i já byla na operaci s palcem na ruce. Takže barák plnej důchodců ve stavu pooperačním a doléčování. Ruka mě štve,protože umývat pracky od bahna jednou rukou jde fakt blbě.

Taky je s námi Keliška takže je tady fakt sranda. ((14:))

Tak se jinak mějte všichni moc krásně a užívejte si s těma našejma psiskama jen to nejlepší a hodně zdravíčka všem.
Takže krásné jaro "1"-()
Jana

Příspěvekod Jana v 28 čer 2017 13:50

Tak jsem si myslela,že marodění máme letos vybrané a ono ne!
Mám docela štěstí,že Agir je nahatej a hned si všimnu ,když něco na kůži není tak jak má být. Jednou jsem viděla jak na bříšku vedle přední nožky, že je od krve a tak jsem pátrala a dopátrala,že na levý přední noze má malej flíček "jakoby živého masa". Tak jsem šla na vet a po stěrech se jim nelíbily poškozené buňky. Vzhledem k tomu vloni operovanému nádorku ve varleti se rozhodlo,že se ten útvar musí odstranit,

Takže letos již druhá operace! Byla jsem taky na prášky,ale nebylo na výběr. Narkoza tentokrát opiátová a operace dopadla dobře, odebrali dost velkou část kůže kolem dokola,aby se to pojistilo. Bohužel narkoza na něj účinkovala dost blbým způsobem-už na operačním sále dostal děsnej průjem včetně krve a ještě i pak několikrát doma. To se během 3 dnů upravilo a dobrý. Hojil se skvěle a žádnej problém. Po histologii to byl opravdu zhoubný nádorek a je dobře,že jsme to objevili tak brzy, na chlupatým psovi bych to našla kdoví kdy. {5;19}

A tak jsem se zase zklidnila,že dobrý. No a před 14 dny jsem jela s Keliškou na vet-zánět v uchu a vrátím se zpět domů po hodině a doma katastrofa!!

Agir byl celej ztuhlej na posteli a fakt řval!! Já byla na mrtvicu co se děje. No bála jsem se na něj sáhnout,ale musel do auta. Tak poprvé v životě kousnul doktora-sice nemá skoro žádné zuby,ale kousnul. Nejvíc ho to bolelo pod předníma nohama. Takže z toho vyšla krční páteř sice nevím co si stihnul za tu chvilku doma na posteli udělat,ale krkem nepohnul nikam. Takže injekce na bolest a druhý den prášky a dostal se z toho jakž takž rychle, už za dva dni hlavou pootočil a 4 den se i otřepal. Takže jsme zase zažehnali nějakou hrůzu a snad to bylo jen namožený a ne vyskočená plotýnka. Budu teda doufat. Opět musím podotknout,že ta injekce byla opiátová a než jsme dojeli domů děsnej průjem a doma nafetovanej a mimo sebe. Takže už vím,že opiáty nesnáší.
{5;37}
Nejhorší je,že furt vidím před sebou ten jeho věk 14,5 a natnutý srdíčko. Ale taky ještě doufám,že to chvilku bude dobrý. ((14:))

Když tady vidím,že nám zase odešli pejsci je to smutný,ale zase na druhou stranu mají a měli se s náma dobře , i když občas nám nachystají bezesné noci, ale oni nám toho dají víc než my jim. Teda myslím si to, život nám hodně okoření a obohatí a zpestří a nemáme ani čas se nudit. I když občas se to nedá skoro vydržet,ale máme štěstí,že je máme tady u sebe a ten jejich čenich se furt vyskytuje někde poblíž hlavně,když o ně zakopáváme v kuchyni a nelení a zvednou se vždycky,kdykoliv se zvednem my a někam jdeme a oni jen doufají,že zase dostanou nějakou dobrotu za odměnu- vždyť nás doprovodili,že?

A tak jen doufám,že až odejdou za Duhový most tak se za nima dostaneme taky a oni na nás budou čekat a přivítají nás.

No musím končit začíná bouřka a Suník-je tady na dovolené- se děsně bojí a tak začal pochodovat po baráku a děsně dejchat a slintat. No to zase bude večer a případná noc,protože s těma bouřkama moc dneska straší. Tak ještě naženu do baráku Kelišku a jsme pohromadě všichni - Agir, Keliška a Suník a jejich opatrovatelka - já.

Tak se všichni mějte letně a užívejte si spolu každý den a přeji všem hodně zdraví - pejskům i nám co máme tu možnost a jejich svolení se o ně starat.
:103:
Jana

Příspěvekod Jana v 04 zář 2017 14:17

Přátelé, chtěla bych i tady na Agirkových stránkách se s ním rozloučit a tak nějak ukončit to naše povídání si, protože Agirek 25.8.17 nám dopoledne odešel za Duhový most a doufám,že je se svým pánečkem a počkají kluci i na mne.

23.10.2017 by mu bylo 15 roků. :53:

I když nevím ,Agir celou dobu co páneček odešel- tak jasně se mnou byl spokojený to se ví nikoho jiného po své tlapičce neměl- ALE ALE ALE po celou dobu v každém chlapovi,kterého potkal nebo k nám kdokoliv přišel mužského pohlaví - on stále hledal svého pána! Stále v něm byla ta naděje,že přeci jen se objeví a tak pevně věřím ,že se dočkal a je spokojený a šťastný. Určitě to tak je vím to a cítím to a moc jim to přeju!

TAkže mně teď zbývá jen se vzpamatovat z toho,že vedle mně nikdo nedýchá a nechrápe mě do ucha a nepřevaluje se a nestrká mně nohy do obličeje a neštěká a nepiští ze spaní až mě kolikrát vyděsil co se děje.

Jo přátelé, vím,že mnoho z Vás to zná a někoho to ještě čeká,ale určitě vždycky to je a bude těžké a kruté a šílené,ale na druhou stranu jsem moc ráda,že jsem stihla ho nechat odejít v relativně klidu a bez bolesti. Ještě ráno byl venku a taky jsem mu stihla za všechno poděkovat a říct mu,že může v klidu odejít za pánečkem že je všechno dobré a v pořádku a já budu taky v pořádku.

Byl to pejsek, který mě pomohl moc a moc už jen tím,že byl tady se mnou a jeho srdíčko a povaha byla naprosto zlatá a úžasná a kdo ho znal to věděl taky.

Tak Agirku měj se dobře a užívej si to za Duhovým mostem s kamarády a čekej až příjdu. :53:

Díky,že jste tady četli to naše povídání.

58.jpg
58.jpg (158.85 KiB) Zobrazeno 488 krát
Jana

Předchozí

Zpět na Ostatni plemena