Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

AGIR z Krásného Botiče - Peruánský naháč velký

máte nechrti plemeno a chcete se podelit o zazitky s nim, super

AGIR z Krásného Botiče - Peruánský naháč velký

Příspěvekod Jana v 29 bře 2009 08:45

Narodil se nám 23.10.2002 nedaleko Kolína. Nám dorostl do výšky 57 cm a váhy 20 kilo.
Bylo 6 sourozenců všechno holátka - 3 kluci a 3 holky a všichni v podstatě stejně vybarvený tedy vypadali jako selátka do růžova. Úplně malou fotku nemám,až ve dvou měsících co jsme si Agira brali domů a to už byl trošku strakatej a pigment se začal trošku roztahovat po tělíčku. To je věc,kterou u jiných plemen nezažijete - to že vůbec nevíte jak vlastně ten Váš miláček bude vypadat tak za dva roky a i později. Pořád se mění jeho vzhled.
Tady mám fotku štěňat,když jsme si pro něj přijeli

pes16.jpg

pes17.jpg

A tady je fotečka jak se rozvaloval v peřinách, když jsme ho dovezli domů-byl fakt sladkej

pes15.jpg
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Re: AGIR z Krásného Botiče - Peruánský naháč velký

Příspěvekod Jana v 29 bře 2009 08:59

Potom se postupně měnil a tahle fotka je taková,že jsem ho ani hned nepoznala,ale byl v té době velkej strakatej fešák

P8010035.jpg

Pes to je bezvadnej akorát z něho vyrostl jak říkám já "hormonek nanožičkách". Na vánoce jsme ho tenkrát dovezli domů a už v únoru nás tady proháněl po sídlišti a sháněk háravý fenky. A od té doby což je sedmý rok nás tady prohání furt a furt. Jeho záliba stále neopadá. Já myslím,že nemá ani jiný pud než tenhle rozmnožovací a potom seznamovací.
Agir je totiž pes seznamovací. Ale zajímají ho jen a jen psi. On se musí jít podívat na každého psa , kterého jen koutkem oka zahlédne. To byla fakt nejlepší na výstavách. To bral jako velký seznamovací den. S mužem jsme se vždycky střídali v pobíhání po výstavišti a seznamování se. Vždy jsme se vystřídali ve vedení psa na vodítku,protože vždy jeden z nás padl polomrtev na židli a popadal dech a druhý šel na další kolo seznamování. Když se na nás dostalo na předvádění v kruhu- byli jsme jak dva špinavý a upachtění bezdomovci a byl na nás vskutku skvělý pohled. Agir byl většinou už tak uštván,že mu kolikrát už i uši padaly z krásně postavených měl takové semafory různě na stranu. A to on má fakt uši nádherný. A o tom jak jsme vypadali mi ani nemluvím. Výstavy nás nebavili(rozuměj nás lidi) a tak jsme jich až tak moc nenavštívili,ale náš největší úspěch je,že jsme se dožili jeho českýho šampiona a pak konec.No možná až tak ve veteránech-to bysme asi všechno vyhráli tam jich moc nechodí!!!
Jinak dcera má bílou kanadskou ovčandu a tady jsou spolu

IMG_0062.jpg

A taky má Agir krásnou reflexní kombinézku

IMG_0079.jpg
Jana

Příspěvekod Jana v 29 bře 2009 09:05

Taky mám doma krajtu královskou - Amálku. Agir se k ní vrhá jen co se otevře terárko. Olizuje ji a strká do ní čenichem a má ji rád. Ale když náhodou Amálka leze přes něho tak to teda nemá rád chlape. A když jí má na krku tak taky neeeee

IMG_1116.jpg

Každý rok si ho fotím v pampeliškách,abych viděla jak se mu mění pigment na těle a taky jak je krááásnej

IMG_1226.jpg
Jana

Příspěvekod Jana v 29 bře 2009 09:21

Snídaně o víkendu jsou fakt v podání našich hochů k popukání. Agir je na stole(kvůli němu je deska připevněná na zeď a já občas s ním na tom stole sedím a pes na klíně a čučíme z okna na louku hned za barákem na pejsky) můj muž kafe a snídá a náš miláček dostává piškotky s ním na snídani. Proto taky o víkendu pořádně nežere granule anžto je přežranej piškotků

IMG_1235.jpg

A tady to byla příprava na vánoční snídani

IMG_1733.jpg

No a tak to je náš nahatej chlap v celé své kráse.
Pes je to povahově absolutně skvělej a na peruání povahu až abnormálně milej, vstřícnej a hodnej. V podstatě se nebojí ničeho až na petardy,loňský silvestr byl šílenej. Nevím co bude letos, kam zalezem. Na sídlišti tady pomalu odchoval kdejaké štěně a ty pejsci se ho nebojí a jdou za ním i teď. Jeho povaha je naprosto úžasná a to je jeho největší plus(no ale krásnej je teda taky nemůžu bejt až tak skromná). Je bezva ,že jeho děti tu povahu dědí po něm a jsou to pěkný spratci,ale bezva. Někdy jsem si říkala,že by bylo dobré aby se aspoň něčeho bál. Na svičák jsme taky chodili a trochu běhali agility. Jenže on furt jen čekal na další a další psy co tam příjdou. On bere všechno jako seznamovací večírek.
Moc se těšíme na Doksy a hlavně jsme zvědavá jak se tam ta psí banda bude chovat a jak budou šťastní a volní.
Tak to je naše nahaté zlato a máme ho moc rádi,i když ho občas proklínáme,když lítám po sídlišti a hledám,za kterou šlapkou zrovna zdrhnul.
Jana

Příspěvekod Magda v 29 bře 2009 09:24

Bože to je nádhernej "hormon", já už se ne něj moc těším na sraz, Jani náš Lovely taky nakreje co vidí, a Benjamín je vykastrovaný, a vesele skáče taky :lol: Asi to mají naháči v sobě.
Magda

Příspěvekod Jana v 29 bře 2009 09:27

:lol: No Magdi ono asi nestačí ufiknout koule, to by asi chtělo přímo lobotomii :lol: :lol: :lol:
Jana

Příspěvekod Magda v 29 bře 2009 09:43

Jo, Jo, já Benjamína kastrovala jen proto, že byl šíleně hubený, a navíc Karolka je s ním v příbuzenském stavu. Benjamín krásně přibral, a pudy zůstaly.
Magda

Příspěvekod Monika v 29 bře 2009 12:56

Týýýýý jo...tak to jsi mě dostala..."Hormonek Seznamovací" to je hezké druhé jméno.... :lol: :P

Ale ještě mě dostalo to postupné vybarvení... je to moc hezkej kluk a jak vidno vůbec se s ním nenudíte.... :P
Monika

Příspěvekod tereyska v 29 bře 2009 15:55

teda táák jsem si to vše pročetla a je to tedy kulišák :) a fakt nádherný, jsem na něj na sraze taky moc zvědává, já ty naháče nikdy nějak neobdivovala, ale jak to tady pozoruji jsou moc krasaviční :)
tak hlavně ať ho na tom sídlišti vždy najdete :) zdravíme ..
tereyska

Příspěvekod Jana v 29 bře 2009 16:58

:oops: Musím napravit opomenutí,kterého jsem se dopustila při tvorbě Agirkových stránek.
Zapomněla jsem uvést jméno jeho bílé chlupaté ségry - jmenuje se Keli, Kelča, Kelinka a nebo pro nás Kelišová :lol: Myslím,že by mně to ty naše holky neodpustily a měla bych rodinný rozvrat kvůli zapomenutému jménu té naší skvělé holčičky. Děkuji za pochopení.
Takže krásná K E L I N K A v zimě
IMG_1003.jpg
Jana

Další

Zpět na Ostatni plemena