Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Venčení Meteor

Vše ke společnému venčení - navrhněte místa setkání

Re: Venčení Meteor

Příspěvekod pajarosi v 03 říj 2010 21:15

Stáňo, my se nezlobíme, prostě se to semlelo a nemůžem za to nikdo, to je mezi psama, bohužel to odsr... Sosáček :109: ,Všem moc děkujem za podporu a pomoc. Víc na soáčkovim topiku.
Pája+Sosák+Tulipa
pajarosi

Příspěvekod Tereza T v 04 říj 2010 08:06

Úplně mi běhá mráz pozádech. Doufám, že Sosáček bude brzy v pořádku.

V Brně jsme se párkrát sešli na cvičišti pod Klajdovkou a většinou jako kořist byla naše Enynka. Myslela jsem si, že je to proto, že je jiná. Ale asi ne.
Stačil jeden iniciátor a všichni grejové se přidali i ti největší podělánkové. Naštěstí to nikdy nedopadlo jako se sosáčkem. Enynka vždy stuhne, padne na zem a nevydá ani hlásku. Tak holt do větších smeček nechodíme, mám trochu strach.

Na prvním sraze v Brně před třemi lety to odnesli dva vipeti na vodítku, i když byli posešívaní, tak si myslím, že se podruhé narodili. Ale tam to začal afgán a ostatní se přidali.

Holt jsou to smečkoví lovci a jak jich je více, tak to bez koše asi nejde.
Hlavně at se z toho Sosáček brzy dostane fyzicky i psychicky.
Tereza, Igor, Štěpánek, Mareček a Robinek a dále lurcherka Annie, kočka Micka a skinny Kikinka
Tereza T

Příspěvekod Lex v 04 říj 2010 08:13

ach jo, chudák Sosák.... ještě že tam nebyl Jack, ten by se určitě přidal taky.... :roll:
holt nakupte všichni košíky a budou je muset na setkáních nosit....
Lex

Příspěvekod pzlkovanova v 04 říj 2010 09:32

je zvláštní, že se nespočetněkrát sešlo násobně více psů než včera a nikdy se v takovém počtu nic takového nestalo.. včera jich bylo dohromady jenom 6 (vlastně 5, protože Tajgyho,který celou tu dobu ležel na dece a pozoroval, až nakonec se běžel podívat, co se vlastně děje, toho nepočítám).. finálního napadení se ujali 2 a ostatní dva stáli a už jen koukali a doráželi ..
Jitul se svými pesany dorazila později.
Ale tady už asi nemá cenu cokoliv rozebírat, prostě se stalo a určitě chceme, aby si kdokoliv z tohoto hrůzného zážitku odnesl ponaučení.
Nic to však nemění na faktu, že greyhoundi jsou úžasná, citlivá a jemná stvoření - jediné negativum, které na nich tedy shledáváme je smečkové chování, které se projeví právě při "nekontrolovaném" běhání dohromady na volno (v oploceném prostoru samozřejmě).
Takže ještě jendou opakujeme v tomto případě KAŽDÝ PES NÁHUBEK.
pzlkovanova

Příspěvekod ordeel v 04 říj 2010 11:02

Tohle je opravdu hrůzný žážitek, bohužel se to u zvířat stává a je jedno jestli je to pes, kočka, kůň, natož o jaké plemeno se jedná. Nemůžeme za to zvířata vinit, toto se opravdu nená vycvičit a i sebeposlušnější pes vždy poslechne své instinkty. Sama jsem byla svědkem kdy se prali koně, to vám povím to je síla, také jim to nikdo nevysvětlí. Všichni se chovají jako stádo, smečka atd. a vždy napadnou toho neslabšího ve skupině, tohle například dělají i prasata, ovšem u nich se jedná o dooost nechutné praktiky, jak tyranizovat nejslabší jedince.
Velmi soucím s Pájou a věřím, že se Sosáček brzy uzdraví. Nevím jak na tom opravdu je, ale bohužel jsem si o tohle sama zažila, kdy se náš pesan doslova porval s pittbulem. Oba dva skončili s pokousanýma hlavama, nohama a ten náš Archi to ještě odnesl prokousnutým bokem, kde měl cca 20ti cm díru skrz na skrz. Zažila jsem si každodení dojíždění na veterinu, kde neustále vyndavali a dávali nové dreny a ošetřovali kousance po celém těle. Ale Archi se z toho jako správný chlapák dostal, ovšem zdá se mi, že od té doby si už na psi dává pozor, proto když vidíme pejska, vždy jen na vodítku.
Moc držím Sosáčkovi palce a doufám, že léčba proběhne rychle a bude se moc těšit na novou kamárdku.
ordeel

Příspěvekod Lenka Č v 04 říj 2010 14:48

úplně mě zamrazilo,když jsem si to přečetla.
je to další zkušenost a úplně s Péťou souhlasim,aby se tato situace už nikdy nemohla stát,na volné pobíhání pejsků ať má každý svůj košík.My,když s pesanama někam jedem,tak ho na cestu každý preventivně dostane,z důvodu,kdyby jeden druhého v autě třeba šplápl,aby se do sebe nepustili
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod DIZZY v 04 říj 2010 21:02

Musím souhlasit s ordeel,toto se nestává jen u greyhoundů,
byla to jen náhoda,že jste byli společně jen s tímto plemenem,
kdyby jste měli sebou i jiné psy,tak se přidají také.Vždy to odnese
ten nejslabší,napadený.Jde o dominanci.Mě se servaly mezi sebou mé
feny,kdybych u toho nebyla,tak Dizzy už nežila,bylo to s rotvajlerkou.
Jen pro budoucí páníčky,nebojte,není to greyhoundama,je to normální
i mezi ostatními zvířaty.
Také své psy znám a vím co se může stát,když už jich je více a vím jak se mezi sebou
chovají a znám jejich sebemenší mimiku.
Už 2 psi jsou smečka,když jsou 3,tak už ten jeden jim může dělat zajíce.
Košík nikomu neublíží,když se začnou nahánět,tak už je neodvoláte a je pozdě,nasadit rozhodně před vypuštěním.
DIZZY

Příspěvekod Zuzcha v 04 říj 2010 21:49

Suri byla napadená právě ve chvíli kdy začala pištět že jí někdo šlápnul na nohu. Je to tak - smůla. A to byli psi jen dva, jen ona projevila prostě slabost.
Zuzka, Laura a jejich smečka Suri a Butch (greyhounds) a pan Šedivý
Zuzcha

Příspěvekod stana v 05 říj 2010 07:10

Petro, jak pises. ....finalniho napadeni se ucastnili dva, kdo byl ten druhy??? Porad se nemuzu zbavit dojmu, ze za krvelacne selmy tu je Shiloh s Rubinou. Ano, Shiloh na tom nese kus podilu, ale Ruby tam stala a kvilela jak podsvince,ona neutocila. No asi uz nas to bude pronasledovat.
stana

Příspěvekod Marzita v 05 říj 2010 10:00

Neboj Stano, nebude. Už je to jedno, stalo se a je to ponaučení pro všechny. Sosák se z toho dostává dost rychle i psychicky, vrtí už ocáskem a je veselejší. Pápa, pije, kaká, čůrá. Na to, jak to vypadalo, to dopadlo vyborně ! Dřív nebo později by se to stalo, tak teď všichni košíky a hurá do Chrastavy !!!! :113:
Markéta + kočka Kačenka + italáček Irkk Irtorr
Marzita

PředchozíDalší

Zpět na Společná venčení