Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

KNIHY (nejen o chrtech)

Pokec jen tak o všem možném

KNIHY (nejen o chrtech)

Příspěvekod Lex v 30 srp 2010 10:24

Ahoj,

tak jsem se rozhodla vytvorit nove tema o knihach... Ja ctu rada, a moc me potesi kdyz natrefim na hezkou knihu.... takze jsem muzete psat, jaka kniha vas zaujala a nemusi byt zrovna o chrtech, nebo psech vseobecne...

ale zacala bych jednou ´psi´knizkou, ktera se zabyva spravanim a reci tela.... jmenuje se Konějšivé signály a ja mela stesti, ze jsem ji sehnala v knihovne, v Praze....

"V literature o vlcich najdeme v ramci popisu reci vlciho tela zminky o tzv. cut-off signalech, neboli signalech zastavujicich agresivitu. Psi maji stejnou socialni schopnost zastavit agresivitu jako vlci. Jenom komunikace vlku je intenzivnejsi a primejsi. Ale nasi domestikovani psi mohou byt take velice srozumitelni a primi, i kdyz pouzivaji jemnejsi rec-obrazne by se dalo rict, ze pisi mensimi pismenky nez vlci. Registrovat tyto nepatrne, jemne signaly vyzaduje trenink, zvlast v pripade cloveka, ktery na to neni zvykly."

tady jsem vybrala jeden odstavec, ktery se mi moc libi....

"Psi jsou zvirata zijici ve smecce a maji schopnost konflikty resit. Kdyz nastane konflikt mezi psem a clovekem, je treba hledat chybu u cloveka. Ve vetsine pripadu ji tam najdeme. "

Nejvýhodněji vychází s nejlepším hodnocením:
http://www.dobre-knihy.cz/detail-85090/konejsive-signaly-na-jedne-vlne-s-vasim-psem-rugaas-turid.htm

Pokud by zde již nebyla v nabídce, zkopírujte a přesneste si do svého prohlížeče celý link:

http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Kon%C4%9Bj%C5%A1iv%C3%A9%20sign%C3%A1ly+Turid%20RUGAAS

s pozdravem pro vsechny ctenare!

Saša

Haf!
Lex

Re: KNIHY (nejen o chrtech)

Příspěvekod Lex v 30 srp 2010 11:18

napadlo me zjistit, jak daleko ma chrt k vlkovi... nasla jsem hezky obrazek a povidani....

Obrázek

Canis familiaris leineri

Je považován za prapředka chrtů a je identifikován jako pes mladší doby kamenné. Původ chrtů je dosud velkou neznámou a existují tři teorie. Chrti stavbou lebky (poměr čenichové partie a poměr mozkovny, která je menší, než mají ostatní psí plemena) se jako jediní nepodobají vlku, ale připomínají spíše šakala. Druhá teorie vzniku chrtů hovoří o původu ve stepních vlcích. Stepní vlci, stejně jako chrti, loví kořist především pomocí zraku. Třetí teorie připouští překřížení stepního vlka šakalem.
Lex

Příspěvekod apostrophe v 30 srp 2010 18:03

Zdravíčko, když už k těm knížkám, tak nedávno jsem v naší domácí knihovně vyhrabala titul s názvem Chrt na vřesovišti(autorka Lucy Danielsová). Je to dětská beletrie , takže spíš pro malé děti nebo mladší sourozence :)
Pro ty odrostlejší doporučuji knížku Proč můj pes...? od Johna Fishera . Jsou tam zajímavé rady o problematice chování psů a jejich lepší pochopení.
Kalinovi+ čínský chocholatáč Kájoš, kočky: Micka, Bertík, Benji a Majda a grey Sid :)
http://greyhounds.blog.cz/
http://archibald.webnode.cz/
apostrophe

Příspěvekod pupulu v 30 srp 2010 18:44

Já tedy moc nečtu k čemuš se přiznávám bez mučení,ale moje oblíbená kniha je Psi v lásce nikdy nelžou-Jefrrey Moussaieff Masson - to je naprosto úžasná záležitost.
a druhá má oblíbená (ač né úplně s tímto člověkem souhlasím ve všem) -Jak poznat psí duši-Rudolf Desenský - perfektní spousta rad o přirozeném chování psů,kdo chce pochopit základní princip smečky a chování v ní fakt doporučuju, bez předsudků k osobě autora ,přečíst... {5;14}
pupulu

Příspěvekod Lex v 31 srp 2010 11:51

Psi v lasce nikdy nelzou mam prave doma, ale jdu ji vratit... zacala jsem cist a nic noveho jsem nenasla...
ze me J. miluje az po hrob davno vim.... :24:

Ale Desenskeho Psi dusi jsem si koupila i s DVD a nemohu vynachvalit... mozna kdyby se tak nerozepisoval o svoji smecce a minulosti... ale jinak rady jsou napsane jasne, a co je dulezite funguji....

Dnes me v knihovne ceka rezervace knihy Chrti od Sullivana.... moc se na ni tesiiiiiim.... :105:
Lex

Příspěvekod Dona v 31 srp 2010 13:26

Nechci rýpat, ale Chrti od Sullivana jste si měla přečíst dřív, než jste si adopťáka pořídila ;) Pak by jste možná mnohé pochopila...
Konejšívé signály mohu taky doporučit, určitě by se z ní dalo čerpat např. tam, kde má čerstvý adopťák panickou hrůzu z chlapů a nepřijímá ani toho nového. Určitě lepší než uklidňující medikamenty "4"-() . A Psi v lásce nikdy nelžou jsem také kdysi s chutí vcucla :113:
Pro ty, co se mezi psí lidi teprve hlásí doporučuji např. Co má pes na jazyku (Stanley Coren).
Jo, a úplně náhodou jsem narazila na detektivku (získali jsme koš starých detektivek na prázdniny, tak občas něco přečtu) z prostředí závodních greyhoundů. Jmenuje se Sázka na favorita, v angl. originále The Curious Affair of the Third Dog (Patricia Moyesová) a je v ní spousta zajímavých informací týkajících se chovu, výcviku, ale i závodění a praktik s ním souvisejích.
Dona

Příspěvekod Lex v 31 srp 2010 19:31

Na Sullivana jsem cekala v knihovne od zacatku prazdnin.... nechtela jsem davat tolik penez za knihu, kdyz jsem cekala chrti ´prirustek ´, protoze jsem vedela ze naklady na zacatku budu vyssi... tak jsem radeji pockala... ja knihy kupuju vyjimecne, a to je duvod proc miluji knihovny... :)

dnes jsem v buse na poslednou chvili otevrela Psi v lasce nikdy nelzou a rozhodla jsem se ji procist celou... Nevim proc jsem ji vtedy odlozila...

a diky za dalsi dobre tipy na knihy, obe maji u nas v knihovne! :113:
Lex

Příspěvekod Lenka Č v 31 srp 2010 20:15

já taky ráda čtu a když se mi nějaká knižka líbí tak jí musim vlastnit ať to stojí co to stojí,do knihovny taky občas zajdu,jen toho času je teď nějak málo na čtení. :39:
Lex,nic si z toho nedělej,já před 2 lety taky nejdřív přivedla Goldíka domů a pak scháněla knížku od Sullivana,ale mam jí a kolikrát ještě teď ráda do ní nakouknu :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod apostrophe v 01 zář 2010 17:47

A to my jsme Sullivanovu knížku dostali předloni na Vánoce a to jsme ani netušili, že budeme někdy adoptovat greyhounda :) Tak se Ježíšek neminul :) A je to fajn počtení :)
Kalinovi+ čínský chocholatáč Kájoš, kočky: Micka, Bertík, Benji a Majda a grey Sid :)
http://greyhounds.blog.cz/
http://archibald.webnode.cz/
apostrophe

Příspěvekod Vladka v 04 zář 2010 19:30

Tak to je asi dost knížek, at jsme byly kde jsme byly tak jsem nikde nenatrefila na knížky o chrtáčcích... V pondělí jsou konečně v Naší vesnický knihovně a tak jsem zvědavá jestli tam něco mít budou.... Zase je fajn, že knihovnice když nebudou mít jí ráda obědná :D
Vladka velka, Vladka mala, Vláda a Jacobek, kokršpanělka Bella
Vladka

Další

Zpět na Kavárnička