Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ach ti mužský

Pokec jen tak o všem možném

Re: Ach ti mužský

Příspěvekod Zuzík v 21 led 2011 21:49

Krásné téma, holky. Manžel psy miluje, vyrůstal s nimi. U nás to začalo kočkama, protože jsme bydleli v bytě jedna plus nic. Pak si nás našla další kočka a dva kočičí mimísky jsem si doslova odkojila. Na chrty mě vlastně upozornil on, když jsme viděli reportáž v Tv. Musím přiznat, že do té doby jsem o psech moc nepřemýšlela, protože nebyl na ně čas, chodit na cvičák a trénovat atd. Ale ti chrti, gaučáci - no a byla to šílená láska, a nad netem jsem pořád brečela dojetím. Když mě manžel viděl, tak nemohl jinak. No a byl Tommy, složitý případ a manžel vždy tvrdil, že na začátek jsem si vybrala hned něco extra. Ale Tommyho miluju. Když tu byl, tak jsem nadhodila druhého a to jsem dost narazila, ale nakonec se mu líbili italáci, jeho smůla, že si o nich nic nenastudoval. Přišel Amča a to je pro něj šílený psycho. On docela rád pořádek (nevím, kde to vzal) a Amča je prostě svůj. Tomma má rád, ale nemiluje ho a Amču prostě jen trpí. Ale já je miluju oba. Kdybych nebyla těhotná, tak Pierra už nedám. Takového psa jsem nikdy nezažila.
Jo a dva psi jsou pro něco dobré, už nejsme tak vítaní u tchýně - psy nechávám u našich a jedeme jen na oběd. Ooooo, jak jsem ráda - je to blbé, ale je to tak. Díky moji chlupáči.
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod jitul v 21 led 2011 22:11

Ještě dodám, že mi tvrdil tak rok, že psa chce...ale pořád nebyla ta vhodná doba, což by samozřejmě nebyla nakonec nikdy...tak už jsem musela zakročit ;)
PS: Ještě, že sem vůbec nechodí a snad ani nezačne :69:
jitul

Příspěvekod niklo v 21 led 2011 22:36

tak pridam nieco aj ja..u nas to bolo tak, ze Martin mal doma u rodicov 2 barzojov a povedal, ze nechce dalsieho psa, pokym nezomru, ze by im to nemohol urobit. Raz nebol doma a ja som surfovala na tejto stranke a Boris bol jasny. Prehovarat som ho teda vobec nemusela, hned suhlasil. Az sa mi tomu nechcelo verit, ze to pojde tak rychlo a lahko :D. Ale vcera mi zahlasil.."Keby som bol vedel, aky to bude slintal, tak ho nechcem." Panicek ma tiez celkom rad poriadok, takze tu tiez trosku narazame :76:
Ale inak ho ma rad a ked sa k nemu Boris pride pritulit, tak je rad aj panicek aj Boris ;)
Jedneho z barzojov bohuzial museli dat uspat, uz bol stary a chory a panicek sam povedal, ze je dobre, ze mame Borisa, ze to tak neboli
Katarína a Martin + Boris
http://boris2005.rajce.idnes.cz/
niklo

Příspěvekod Marie v 22 led 2011 07:43

Důležitá technická poznámka - TOTO TÉMA NENÍ PROTI NAŠEMU TOLIK MILOVANÉMU ROSTÍČKOVI, BROŇOVI a jim podobných frajerů, hrdinů a naši idolů !!!
Sir Dean Margodeer, Sir Matt Matelot, Aleš + Alešek a já
Marie

Příspěvekod Marie v 22 led 2011 07:47

ještě musím jmenovat Ládíka a Jiříčka !!!

Vás se to netýká, Vás milujem, zbožňujeme a závidíme Vašim polovičkám, protože jste jedineční !!! :11: :11: :11:

jo a je tady dotaz - kde se takový dají sehnat - no a toto je zase téma, pro Vás
Sir Dean Margodeer, Sir Matt Matelot, Aleš + Alešek a já
Marie

Příspěvekod L + L v 22 led 2011 10:16

Milé dámy, tak to tu čtu a musím smutně konstatovat, že se jedná o takový druh, označovaný Homo docilis neb Člověk chápavý, který byl ženami ale cílevědomě po léta pronásledovaný až týraný, že dnes je na ústupu a téměř vyhubený....
Každá, která máte doma aspoň jeden exemplář byste si ho měla hýčkat, obskakovat a protěžovat, aby Vám vydržel. Z kolegiality bych navrhoval rozvrh "Dočasných domů" takovou formu "Výměny manželů", aby si ty co neměly to štěstí, aspoň na chvíli užily krásného pocitu chápavého manžela a ty, které je doma mají, si uvědomily, jaké štěstí je v životě potkalo.....pokud je žena schopna té vlastnosti - uvědomění si štěstí už ve chvíli, dříve než o něj přijde....
:68:
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod niklo v 22 led 2011 10:58

Lado, mate pravdu..ja by som toho mojho nemenila, i ked nesuhlasi s dalsim psom. Bohuzial je na panickovi uz teraz aj tak vacsia cast starostlivosti o Borisa, tak ho nemozem a nechcem nutit do dalsieho psa.
Keby nesuhlasil ani s jednym psom, tak by som to sice velmi tazko rozdychavala, ale respektovala by som to a ani tak by som ho nevymenila ;)
Katarína a Martin + Boris
http://boris2005.rajce.idnes.cz/
niklo

Příspěvekod KEESSIINNKKAA v 22 led 2011 12:01

Ten můj mužský,vyrostl sice na statku plným zvířat ale byl od malička učený,že pes nemá v domě co dělat.Jenže vzal si mě,a to hodně narazil,protože já se psama vyrostla a nedokážu s představit,že bych měla být bez psího přítele.Vždycky jsem chtěla barzoje,byl to můj životní sen.Jednoho krásnýho dne,mi mamka řekla o adopci,pokud prý chci chrta,tak ať se sem mrknu,že to sice nebude zoj ale pomůžu chrťákovi v nesnázích.Manžel byl na pokraji infarktu,když viděl jak několikrát denně okupuji tyto strány.Ukazovala jsem mu pejsky(chodil se dívat velmi neochotně)a po řád samé ne ne ne...jemu se chrti nikdy nelíbili.Až se v nabídce objevil Casper.Prý když ho teda musím mít(dobře věděl,že se tomu nevyhne)ukázal na obrázek Casperka.Nastalo dlouhé čtení o pejskovi, v našem případě nás trochu dělila jazyková bariéra,chvílu trvalo,než jsem mu vysvětlila co se tu píše.Byl rád,že u Caspíka se psalo,že už tu je dva roky a je plně socializovaný(manžel je hodně na pořádek)Jenže,jsme s Rostíkem dovezli krásného pejska ale ten nám zničil močením a kakáním skoro celé vybavení bytu.Manžel byl z toho na nervy.Že se o něj nebude starat a že ho pes štve.Dnes po roce,sice muž psa nemiluje ale venčí,ohřívá jídlo,krmí....vše na mé požádání,protože ví,že pro mě jsou naši psi vším.Dokonce i mazlí a hraje si,to ale s naším dalším přírůstkem Eričkem.Casperek manžela též nemusí,nepříjde si pro pohlazení.....ale to on skoro k žádnýmu chlapovi.Kluci se u nás navzájem respektují,škoda,že ten začátek jim spolu moc nevyšel,Caspík prostě na ty chlapy není (zničení,koberců,sedačky...byl jen bonus)a manžel čekal kamaráda a dostal psa co se k němu nechtěl přiblížit,dostal jiného pejska než očekával.Přes to všechno se k němu chová moc hezky,snaží se ho občas vyprovokovat ke hře,dává pamlsky a respektuje psa jako svéprávnou a samostatně myslící bytost.Caspík je prostě maminčin miláček,mě nedá pokoj skoro vůbec,pořád se chce hladit :8: Manžel má teď na blbnutí Erika,kterého mimochodem taky nechtěl :103: jak je rád že ho máme ;)
Mimochodem,i přes výchovu že pes do bytu nepaří,se se vším manžel smířil,přes to,že chrti se mu nikdy nelíbili tak dnes říká:"To máme maminko krásný psy,že?"a jako bonus,já nevydělávám,starám se jen o domáctnost a manžílek ty dříve nechtěné chrtiska živí a jaště mi kecá do toho,jestli jim opravdu dávám vše co je jim třeba "3"-()
Pes je úžasný tvor,který je schopný věrnosti až za hrob.Od dobře vedeného psa by se mohl leckdo učit jak žít.
KEESSIINNKKAA

Příspěvekod Kay37 v 22 led 2011 14:02

Také přispěji se svou zkušeností.Já vyrůstala bez psa,ale moje teta měla vždy dva až tři pejsky doma(vždy nalezence).Moc ráda jsem tam jezdila,ale doma mi nikdy psa nedovolili.Můj muž také nikdy psa neměl a navíc si myslel,že pes patří ven a v bytě trpí.Když jsme se seznámili bydleli jsme v Praze v bytě 1+1,ale 80m2.Já děsně toužila po pejskovi a tak jsem tenkrát ještě přítele přesvědčila,že malí pejsci jsou jedině do bytu.Můj muž je lev a tak jsme našli pejska lvíčka.To byl náš první pes.Za dva roky jsem mu porodila dceru a když se zeptal co chci za porod tak jsem řekla,že fenku lvíčka.Naší mal byli dva měsíce a jeli jsme si pro fenku.Časem jsme se odstěhovali na statek a tady se nějak pejsci rozrostli.Sice ze začátku manžel nechtěl,ale tak nějak jsem ho ukecala.Ted je jich tady dost a on pomáhá jak může.Když se stane nějaký průšvih(třeba dilatace žaludku přesně o půlnoci na silvestra) bez řečí jel semnou na veterinu.Je jedno kdy je potřeba rychlá záchrana,prostě jede,jen někdy v montrkách a špinavý,ale jede.Hanny původně nechtěl,ale ted jí má velice rád a dělá s ní blbosti.Na Amálku si zvyká,ale vzhledem k tomu,že ona mi ted moc pomáhá tak je rád,že jí máme.
No a jak tu psal někdo o tchýni???Tu jsem neviděla víc jak 10let,to jsme na baráku a ona pesany nesnáší.A moji rodiče??To je kapitola tak sama pro sebe.Pejsky nesnáší a mě považují za černou ovci v rodině.Takže sem nejezdí.
Ale pro mě jsou pejsci děsně důležití a mají své místo v mém životě.Tohle můj manžel pochopil velice rychle a přispůsobyl se tomu.Naši to asi nepochopí nikdy.A o Amálce do dneška nevědí.
Myslím,že mám skvělého chlapa ikdyž ted dalšího psa dovolit nechce.
Kay37

Příspěvekod Maceska v 22 led 2011 14:38

Já bych poradila moji zkušenost s tím mazlíčkováním pesanů a chlapů. V posledních deseti letech jsme měli vždy tři psy. Manžel je miluje ale i přesto jsou moji , já se starám, cvičím, venčím a on to bere jako mého koníčka. Když nám loni umřel kokr Mates dohodli jsme se že dva psy stačí. Jenže přesně po roce jsem narazila na adopci a chrty a navrhla , že bychom zase po dlouhé době mohli zkusit ke klukům pořídit holčičku. Nadšený přímo nebyl ale souhlasil . To co se děje od příjezdu Berry je ovšem zcela nepopsatelné. Mé počáteční zklamání z toho, že Berry není jak jsme si přáli malá klidná hladkosrstá fenečka , ho v podstatě vůbec nezajímalo a mě v tu chvíli úplně přehlížel . Prostě on a Berry láska na první pohled a to oboustranně .Prostě neskutečná láska, kterou jsem u něj nezaznamenala u žádného z předchozích pesanů. A já si spíš ztěžuju , že ta fenka je citově úpně jiná a že ti kluci mě milují mnohem víc :-) Takže dámy, pro páníčky asi spíš pořizujte fenečky :-)
Maceska

PředchozíDalší

Zpět na Kavárnička