Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Kvalitní fotoaparát na focení zvířeny...

Pokec jen tak o všem možném

Kvalitní fotoaparát na focení zvířeny...

Příspěvekod pupulu v 07 bře 2011 14:05

Jitul a Péťo prosím holky co máte za foťáky?Já zvažuji koupit nějaký dražší model neb mě už to naše flusátko nebaví a ráda bych věděla co máte za typ a jak jste spokojené.Fotky máte krásné,ale zajímá mě zda je něco co Vám na nich vadí či případně jak se Vám fotí zvířena v pohybu atd....prostě takové maličkaté recenzičky!! :lol: Díky moc....celá smečka Vám bude vděčná. {5;14}
PS:Pokud se přidá s radou/zkušeností i někdo další budu jedině ráda. ""5-()
pupulu

Re: Kvalitní fotoaparát na focení zvířeny...

Příspěvekod Soňa v 07 bře 2011 14:17

{5;24} Už mě napadlo to samé, zrovna slintám nad nějakými digitálními zrcadlovkami.
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod jesi v 07 bře 2011 14:36

Jo tak to je pekné téma, já už taky vybírala a koukala nad nějakým tím fotákem. Ale pak nepřišli vánoční odměny, tak jsem to zas nechala...
Taky bych ráda věděla, co je dobrý a co ne, na co hlavně koukat při koupi a tak podobně.
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod pzlkovanova v 07 bře 2011 15:18

Mně foťák vybíral IT kolega v práci, protože tomu prdlajs rozumím,.. ale prý hodně záleží především na objektivech..
jinak já mám Olympus E 450 s dvěma objektivy
pzlkovanova

Příspěvekod jitul v 07 bře 2011 16:33

Mně s výběrem foťáku pomáhal Jirka Částka a kolega z práce...
mám Canon EOS 1000D a k tomu jsem koupila zvlášť objektiv (prý jsou lepší než ty v setu) SIGMA 17-70mm.
Upřímně, když jsem ho kupovala, věděla jsem o foťácích, nastavení času a různých funkcích víc než teď...velmi rychle jsem to zapomněla.
Ale je pravda, že prý opravdu spíš záleží na výběru objektivu a asi by bylo lepší mít jich víc a podle toho co fotím vyměnit.
Třeba tenhle foťák fotí nic moc v interiéru a pokud je zataženo...a to je zase způsobeno něčím jak v objektivu tak v samotném tělu foťáku....ale všichni tvrdili, že mi to na moje focení stačí...pche.... :lol:
jitul

Příspěvekod Maceska v 07 bře 2011 16:46

Záleží na tom co člověk shání. Foťák do kapsy z řady inteligentní kompaktů nikdy nezachytí kvalitně pohyb , většina má problémy se světlostí. Já mám Panasonic ZX1 a jsem na momentky s ním spokojená. Vejde se do kapsy . Na lepší fotky pak mám zrcadlovku Nikon, ale většinou se mi ji nechce tahat a už vůbec ne měnit objektivy :-) Ale fotky z ní jsou o třídu kvalitnější.
Maceska

Příspěvekod Liba v 07 bře 2011 17:18

Tak tohle povídání si musím stáhnout.... taky bych si přála kvalitní foťák.... ty vaše fotečky jsou fakt skvělé...
Liba

Příspěvekod Maceska v 07 bře 2011 17:21

Jinak objektiv mám ten samý co Jitul, je hlavně na venkovní focení a má jeden z nejširších rozsahů , je fakt dobrej, pokud člověk nechce tahat tři objektivy v brašně a měnit. Není ale do místnosti.
Maceska

Příspěvekod jitul v 07 bře 2011 17:24

jj, ten můj Canon je větší a těžší než má Péťa, takže mě taky občas s...
ano Maceško, světelnost, o tom všichni hodně mluvili si teď tak vybavuju :-)...jenže mně pak kolega doporučil výbavu asi za 50 000 :shock: no to jsem řekla ani náhodou, jsem ani nevěděla, jak se mi s tím bude fotit.
Ale zvykla jsem si na zrcadlovku natolik, že když jsem jednou vzala do ruky kompakt, automaticky jsem hledala hledáček...to, co mě na tom zpočátku nejvíc štvalo :-)
jitul

Příspěvekod Maceska v 07 bře 2011 17:26

tak se omlouvám ale ten ojektiv mám jiného rozsahu 18 - 200
Maceska

Další

Zpět na Kavárnička