Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Charitativní e-shop, nápady co prodávat

Pokec jen tak o všem možném

Re: Charitativní e-shop, nápady co prodávat

Příspěvekod Lucu v 10 říj 2011 08:52

west : ale to nikdo neříká, že nutíte :) , jen jsem psala Blance, že ty trička pro pesany od Renaty chci aj já česky a že jsme se v sobotu bavili, že je možnost výběru {5;12} protože někdo chce tak aj tak a někdo jen tak jestli mi rozumíte :D :D
♥ Coco Chanel y Gian Luca y Jollie ♥
Lucu

Příspěvekod Veronika Křimská v 10 říj 2011 11:16

Blani, proto tam budu mít jak čj, tak anj. Čj jsem dala vlastně na popud Lucky, protože je pravda, že né každý aj rozumí. Mě to ale hezky zní a rozumím tomu, tak jí tam chci. A ústupek je druhá strana v čj. Resp. vím, že to prostě někteří nerozluští a tím pádem je tričko naprd :-D Hlavně u Habči jsem vybrala text, kterému rozumí myslím skoro každý. Have a heart. Adopt. To jsou hodně známá slova. U toho dočasu to klidně může být z obou stran česky, to je mi fuk, děvčata.
Jenže, můj názor je takový, že dokud se sebou češi něco nezačnou dělat, tak vždy budou rozumět jen té češtině. Je strašně jednoduché říct: já to neumim.... ale co se to zkusit naučit?? Vim, všichni neumíme vše, já mám taky anglinu lámavou, ale domluvím se a snažím se. Koukám na filmy v anj s českýma titulkama a fakt to pomáhá. A teď tu máme Olgu, se kterou bych mohla mluvit česko-rusky, páč ty jazyky jsou podobné, ale prostě nebudu! Mluvím s ní anglicky, protože to beru jako příležitost v sobě odbourat strach mluvit.
Veronika Křimská

Příspěvekod Blanka v 10 říj 2011 11:50

Milá Veroniko,čekala jsem,jestli se ozvete,protože o vás mám z vašich písemných projevů určitou představu .A nezklamala jste mne.Vám ten aj pěkně zní,chcete nápis v aj,rozumíte a chcete pilovat.Až potud velmi správně.Chválím.I váš názor na čechy je v pořádku,ale jen potud,pokud se jedná o vaše vrstevníky a vůbec mladé lidi.Jen prosím berte v úvahu věk.Není nám dáno,být věčně mladý.My staří jsme maturovali z toho co šlo,co bylo na výběr,tím pádem já z ruštiny.To je můj osud.A váše stávající možnosti,o ty jsme se zasloužili většinou my staří.V mých 68 my teď nezbývá,obejít ze všech stran vašeho psíka,abych se nakonec musela někde někoho zeptat.To tričko já,ani mí psi mít nepotřebujeme,protože si nemůžeme tento luxus dovolit(trika,pelechy,stojany,obojky,bundy,kabátky )ale věřte,že jsme šťastní i bez toho.Doufám,že se v mých letech nebudete muset začít učit čínské nápisy na psích bocích a obcházet je ze všech stran.Nic ve zlém. {5;24}
Blanka,Anetka a Amigo
Blanka

Příspěvekod Veronika Křimská v 10 říj 2011 14:06

Blanko, je milé, že o mě máte představu, já totiž nemám žádnou, abych pravdu řekla, nikde jsem Vás nikdy neregistrovala, natož aby mezi námi došlo někdy k nějaké potyčce :-) Ale asi moje příspěvky nesledujete až tak pečlivě, protože kdyby ano, tak by jste zjistila, že já jsem ten poslední člověk z fora, co je zastáncem bilioooonu obojků, oblečků, pelechů, atd. Takové věci u nás po tunách rozhodně nenajdete ;-) Takže asi tak.
Tím můj příspěvek končí, jestli jste udala svůj věk a já jsem slušně vychovaná a ke stáří (v dobrém slova smyslu) mám úctu.
Veronika Křimská

Příspěvekod lanzpodenco v 10 říj 2011 14:19

Jejda, teda ja nevim, jakou kdo mate o sobe predstavu, ale prijde mi, ze je zbytecne se tu dohadovat. Ja bych osobne take volila oba jazyky...vite, spolupracujeme s s cizinci....Irsko, Anglie, Spanelsko...a bylo by hezke, kdyby temto napisum rozumneli vsichni (ja jsem se treba tesila, az fotky poslem do Sary...ze). Blani, verim, ze neni treba se ucit cinske znaky ani finskych 14 padu, ale anglictina je jazyk mezinarodni..spolujici vsechny....snad by nikoho nemelo urazet, ze bysme si z ni par slov vypujcili...navic Veronika chce na druhy bok cestinu(coz vylozene vitam...cestinu miluju a nesnasim zbytecne poanglictovani bezne mluvy)... Navic kazdy si muze vybrat napis, rec, znak, obrazek...takze vsem drzim palec pri kreativni cinnosti!!!

Ja jsem treba nekreativni a me se libi Retired&Loving it...ale nevim, jak to prelozit do CJ..V duchodu, ktery si uzivam? Nebop Miluju svuj duchod! No, zni mi to pekne blbe...poradite?
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Magda v 10 říj 2011 14:35

Tak jinak :P Blanko, Verča je člověk, který vyrábí společně s Luckou spoustu věcí pro charitu, holky vyrábí ručně vše co je s chrty spojené a dokonce dávají 100% ne zisku, ale příjmu za prodej do útulků. Tzn. že nakoupí, vyrobí ,prodají, ale nevezmou si ani za náklady.
Že to tak Veronika chce, beru, ani já neumím anglicky, a stejně dám nápis jak v angličtině tak v češtine, však se se psy zúčastňujeme spousty akcí, kde jsou i cizinci. Zrovna včera jsem měla návštěvu smíšeného česko anglického páru se zájmem adoptovat. To co děvčata vyrobí jde do eshopu a stejně tak tam půjdou i trička, takže právě proto, by měly bý min.dvoujazyčné. Nevidím na tom nic špatného, vše co se snažíme všichni dělat, děláme pro zviditelnění psů, a věřte, že nejen chrtů.Trička si přeci nekoupí jen majitelé chrtů, stejně tak jako výrobky Verluc i Hanky, kupují lidé, kteří vědí, že tak přispívají na adopci a záchranu psů. A že nemůžou všichni všechno koupit? Vždyť vy jste dala domov Amigovi, to je velký dar...A já mám velkou úctu před holkama, dokáží vyrobit, prodat, přispět, pomoci...No, já si ani neumím zašít záclonu, co Pam strhla včera :P
Magda

Příspěvekod Blanka v 10 říj 2011 16:36

Magdo,myslím,že mne částečně znáte z mých příspěvků,je jich více,než 560.To si snad dovede odhadnout každý,tak jako vás,nezměrná vaše obětavost,do posledního dechu.Přesně tak obětavost děvčat,která vládnou ručními pracemi a nehledí na čas a finance.Já mám také díru na zácloně od Amiga,její zašití už odkádám velmi dlouho,protože to šití bude vidět více,než ta díra.Já jen chtěla trochu vysvětlit,proč propaguji češtinu.Co píšete,s tím se ztotožňuji,pro pejsky všechno,co jde.Ale proč je váš příspěvek jiný,netrčí z něho ten ostnatý drát?Nejsem konfrontační typ,nebaví mne to,jen jsem chtěla říci názor a hned byly nasazeny tuny a tisíce a úcta ke stáří.Typické zkratkovité hodnocení zastánců klasiky .Takže pro příště: ""2-()
Blanka,Anetka a Amigo
Blanka

Příspěvekod Veronika Křimská v 10 říj 2011 17:40

Blani, tož to jsem celá já, jsem prostě typický cholerik (manžel teda říká, že něčím šmrncnutý) :-D Buch, buch a po pěti minutách sem prostě v klidu, beru tu věc jako vyřešenou...
S tou úctou ke stáří jsem to nemyslela nijak zle, to bylo myšleno fakt upřímně :-) A tuny a tisíce jsou v mém hovoru běžně :-) Prostě mám asi styl mluvy, kterému až tak nelichotí psaný projev....teda né asi, ale určitě :-D
Jinak dokážu pochopit, proč si hájíte češtinu, ale já prostě beru aj tu anglinu jako součást mojí generace. Proto tam chcu jak čj (protože jsem češka), tak anj (protože mi to přijde jako jazyk dnešní generace a je takový hezký, pěkně zní, vypadá, prostě je vyladěný).
Veronika Křimská

Příspěvekod Blanka v 10 říj 2011 17:53

...beru.Já jen vždycky musím nutně vzpomenout,jak jsem na Václaváku dostávala do huby slzákem,v práci a vodníma dělama ,riskovala zdraví ,aby jste se mohly učit něco jiného,než my a teď jsme nepochopeni a téměř na obtíž a směšní,když něčemu nerozumíme.Už dost.
Blanka,Anetka a Amigo
Blanka

Příspěvekod jitul v 11 říj 2011 10:21

Tak já myslela, že je jasná věc, že nápisy budou v češtině, ale nejsem ani proti 1 strana čj a druhá aj, nesmysl by byl obě strany aj z mého pohledu.
A Magdi, jak dopadla návštěva Paula a manželky? Předpokládám, že to byli oni, když jsi psala česko-anglický pár :-)
jitul

PředchozíDalší

Zpět na Kavárnička