Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jak vznikl chrt

Pokec jen tak o všem možném

Jak vznikl chrt

Příspěvekod Martin Kalenda v 03 lis 2009 13:50

z knihy Dášenka od Karla Čapka

O Chrtech a jiných psech

Kdepak,chrty nestvořil Stvořitel,to byla mejlka,chrty stvořil zajíc.Nejprve stvořil Stvořitel všechna zvířata a psy,jakožto ty nejlepší,si nechal na konec.Aby mu to šlo rychleji od ruky,nachystal si tři hromady:hromadu kostí,hromadu masa a hromadu chlupů a z těch tří hromad dělal psy.Nejdříve udělal foxteriéry a pinče-proto jsou tak chytří, a když se chtěl pustit do dalších,zvonilo poledne." No dobrá,"řekl Stvořitel,"když padla,nechám toho,však v jednu hodinu zase začnu tvořit".A šel si odpočinout.
A v tom podle té hromady kostí proběhl zajíc.V těch kostech to zaharašilo,vyletěly a začaly štěkat a honit zajíce.Tím se z nich udělal CHRT.Proto je chrt nic než samá kostička,ani trochu masa na sobě nemá.
Ta hromada masa,ta z toho dostala hlad,počala se vrtět a funět, a udělal se z ní buldog neboli boxér a šel se nažrat.Proto jsou boxéři samé maso.
A když to viděla ta hromada chlupů,podrbala se a šla se taky nažrat.Tak vznikl bernardýn,který je samé chlupy a ze zbytků těch chlupů vznikl pudlík,který je také samé chlupy a zbyl tam ještě jeden chumáček chlupů a z toho se udělal takzvaný japončík čili pejsánek pekinský.
Když se Stvořitel vrátil o jedné hodině ke svým třem hromadám materiálu,nebylo tam už skoro nic.Zbyl tam jen jeden dlouhý ocásek,pár uší od ohaře,čtyři malé nožičky a jeden hrozitánský trup.Ja,co s tím? Tak z toho Stvořitel udělal jezevčíka neboli dakla.
Pamatuj si to,Dášo,a nevšímej si chrtů,ani buldogů,ani bernardýnů,ani pudlů,protože to nejsou ti praví psi pro tebe.A konec

Andrea :103:
Kalendovi,Sofie a Wally

http://www.steel-edge.cz
Martin Kalenda

Re: Jak vznikl chrt

Příspěvekod Petra v 03 lis 2009 13:54

""9-() děkuji
Petra

Příspěvekod pupulu v 03 lis 2009 14:20

Hezké :113: až na to buldog neboli boxer??!! :lol:
pupulu

Příspěvekod Martin Kalenda v 03 lis 2009 14:24

já vím :lol: taky jsem se nad tím pozastavila
Kalendovi,Sofie a Wally

http://www.steel-edge.cz
Martin Kalenda

Příspěvekod tereyska v 06 lis 2009 01:05

.. ale je to hezké :lol: :D počteníčko :lol:
tereyska

Příspěvekod evana v 08 led 2010 20:07

zrovna dnes jsem tuhle pasaz cetla kdyz deti v ms spaly tak sem si tady na to vzpomela precetla jsem celou dasenku jednim dechem naposled jsem ji cetla jako dite a brala jsem to vazne ale dnes jsem se nad tim fakt pobavila as jsem se bala ze vzbudim nejake dite.Navic kort ted kdyz v tom vidim nasi malou Ramu. :lol:
evana

Příspěvekod Lenka Č v 09 led 2010 14:03

to je zajímavé čtení :113:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod jesi v 20 bře 2012 16:09

Jeeee tak já tu hledám něco uplně jiného, ale tohle mi teď vykouzlilo usměv na rtech... tak já už měla boxera, teď chrta, tak jsem zvědavá co to bude příšte a jestli se někdy dostanu k tomu "pravému" psovi :lol:
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod Blanka.Mull v 20 bře 2012 16:28

A není "5"-() v tý knížce napsáno kdo vymyslel mozek pro pudla?????
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod V+G v 20 bře 2012 18:36

Blani,špatně čteš....je tam přeci jasně napsáno,že ze zbytečku chlupů vznikl Pudl :-) o mozku,nebo rozumu ani písmenko {5;24}
Solista+Cherie a jejich lidi....Věra+Venda+Martina
V+G

Další

Zpět na Kavárnička