Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Tam máme doma asi chov blech...

Pokec jen tak o všem možném

Tam máme doma asi chov blech...

Příspěvekod Vipetka v 13 říj 2011 18:51

Pátrám na netu, co na blechy, protože máme doma zřejmě bleší chov, nebo je opakovaně nosí kocouři domů. Včera měl blechu Amigo, Hopík se pořád drbe.....Přijde mi, že Frontline je na nic.....
Potřebuji něco, co je zároveň na psy a kočky a prostředí a našla jsem toto:
http://www.spokojenypes.cz/antiparaziti ... l?id=53586
Vyzkoušel jste někdo? Co se osvědčilo Vám?
Děkujeme za odpovědi.
Musím je zlikvidovat, jsme z toho nervní... {5;19}
Vipetka

Re: Tam máme doma asi chov blech...

Příspěvekod Magda v 13 říj 2011 18:58

Kopíruji názor Zuzky - veterinářky z diskuze vedené v adptovaných u Rose

Andrej v první řadě...POZOR - BioKill je pro kočky toxický!!!!
Kiltix je dobrý obojek, jen jeho nevýhodou je zápach...já používám obojek jen u naší chlupaté Sáry, která je celoročně venku (je to kříženec labradora a husky) a dostává Scalibor. Asi sama dobře víš, jak je to s klíšťaty u řeky - u Sázavy a fakt nám zabírá suprově. I lidé v ordinaci si ho moc chválí.
Jinak téma klíšťata už tu bylo někde rozebíráno, ale tak v rychlovce...Já používám Advantix, podle zkušeností vlastních i z ordinace - chvála, Frontline se mi moc komentovat nechce, jsou s ním problémy, na blechy ok, na klíšťata něco jako lákadlo...,preparátů je hodně, v ordinaci i doma ozkoušený Pro Meris (je cítit), Exspot, Bob Martin, Effipro, Duowin ok, Practic nic moc. Na blechy je výborný Stronghold. Jinak není nutné při zablešení zvíře vykoupat, stačí dát některý ze spotů...Důležité je vyčistit místa, kde se zvířata pohybují, blechy kladou vajíčka, která se neudrží v kožichu a padají do prostředí, tam se vylíhnou larvy a pak dospělci a máte zamořený byt... Většina blech, které vaši miláčci mají je blecha kočičí, blecha psí téměř vyhynula, a věřte, že na lidi opravdu jdou...
Magda

Příspěvekod Maceska v 13 říj 2011 19:14

Naši pesani chytli blechu nedávno od ježka, který se zatoulal na zahradu, dali jsme pipety stronghold a vyprali a vyčistili pelechy , naštěstí to bylo hned OK. Ale na ty ježky taky bacha jsou hrozně zablešení.
Maceska

Příspěvekod jitul v 13 říj 2011 19:17

JJ, taky jsme nedávno odblešovali od ježka a všechno prali...jen už nevím, jak se to jmenovalo, ale byla to pipeta. Biokill jsem taky koupila, ale nakonec nepoužila, protože tyhle chemky nerada stříkám na pelechy a věci které se používají, i když píší, že je to neškodné. Kočičky ale nemáme.
jitul

Příspěvekod Vipetka v 13 říj 2011 19:40

Jo, jo, asi budu muset zainvestovat do toho Strongholdu.....ale potřebovala bych něco na vystříkání škvír za nábytkem.....Četla jsem, že v boji s blechami se osvědčil ten parní čistič "kachna"......
Vipetka

Příspěvekod Monča v 13 říj 2011 21:07

Vipetko zkuste přípravek Neostomosan, je k dostání na veterině, ředí se s vodou a zabíjí blechy a myslím, že i larvy a vajíčka, já s ním vytírala byt a stříkala vnitřek auta po záchraně totálně zablešené fenečky. Ten přípravek okamžitě zabíjí blechy. Dá se v něm i vykoupat pes. Hodně štěstí, vím jaké to je :54:
Monča

Příspěvekod hrdlička v 13 říj 2011 22:02

Jéje, to Vám nezávidím... Zuzka psala, že koupel není potřeba, ale mě se prostě ta představa, že ty blechy pochcípají po použití pipety, spreje, v kožíškách psů, koček a budou tam i s těmi výkaly ("tečky" z vysáté krve, po namočení se rozpustí a voda je červenohnědá...brrr) dál... tak jsem celou smečku jednoho po druhém vykoupala v Arpalitu neo, nechala působit, opláchla, z koček odplavaly mrtvé blechy a ta červená voda..., dala jsem psy i kočky do místnosti, kam normálně nechodí (ve sklepě, byla tam jistota, že tam blechy nejsou), aby tam v klidu uschli a já zatím provedla odblešení pelíšků, podlah, čalounění a všech prostor, kam chodí... (teda nikde žádné blechy neskákaly, jen v kožíškách hlavně u kočiček...). No pak jsem zvěř ošetřila tím Biokillem (bohužel i ty kočičky, netušíc toxicitu...), pak asi po měsíci znova koupání kočiček a znova ošetření prostor a pelíšků...a trnula jsem ještě půl roku poté, zda se někde nevylíhnou blechy z vajíček možná ukrytých ve škvírkách...
Moc držím palce, ať ty blechy porazíte a udoláte ""5-()
Andrea+Milan+Adámek+Matoušek+bělouš Cargo +greyka Rose +kočičky útulníčci Mourinka a Barča = Sázavská smečka
http://www.mujpejsanek.estranky.cz
http://www.cargoqueenoftwins.estranky.cz
hrdlička

Příspěvekod Vipetka v 14 říj 2011 09:29

Díky všem! Zkusím asi ten Neostomosan a dnes se stavím na veterině. Že bych s tím vytřela i za nábytkem, četla jsem na různých diskusích, že se dají do toho namočit deky a polštáře a pak vyprat......když my bydlíme prakticky v propojené kuchyni a obýváku, kde taky spíme a celkem nás tam spí 2 lidi, 4, psy a 3 kocouři......se až stydím..... {5;19} ale podkroví stále budujeme. Takže ideální pro chov blech.... {5;23} Kocouři jsou sice kastrovaní, ale ten nejmladší je aktivní a pořád courá po okolních zahradách, ty starší se už drží doma....a ježek s námi na zahradě taky bydlí, ale za toho jsem ráda.
Jenom ještě zjistit, jestli to není toxické pro kočky, na mě tedy ne, jak jsem vyčetla, protože se olizují, ale jde mi o to, jestli pak můžou do bytu, když se tam třeba s tím vytře a pak vyvětrá......
Vipetka

Příspěvekod Dona v 14 říj 2011 09:41

Pročítám si tuhle diskuzi a vzpomínám, jak jsme bojovali s blechama u nás :109: Jenže u nás to nepřinesly domů psi, ty to úplně míjí (Exspot je asi opravdu účinný), nýbrž my či děti z baráku od tchýně ""-(9) . Má kromě různé havěti psa a kocoura a ještě tam chodí kocour od sousedů a ač na malém městě, život je tam jak na vesnici (žééé). Péče o zvířata se příliš neřeší, maximálně psa povinně na očkování a dost :(
Takže už se nám asi dvakrát stalo, že děti a my poštípaní a psi se ani nedrbli nic! Kromě toho, že jsem měla strašnej vztek (teď přinutit manžela, aby tchýni domluvil) to bylo furt koupání, převlíkání oblečení povlečení, vytírání, luxování... no běs! A když se mi ozvala po nějaké návštěvě i moje mamka, že si zřejmě cosi odvezla, to už bych se hambou propadla.
Tak přeji BLECHÁM ZMAR!!
Dona

Příspěvekod wild owl v 14 říj 2011 23:59

Já jsem s blechami bojovala vloni, to je měla i koza Tonča. Celkem rychle jsem je zlikvidovala sprejem, který mi poradili v lékárně. Chtěla jsem něco na odblešení velké smečky včetně kozy a kozího chlívku - pomohl Arpalit NEO, spotřebovala jsem necelé tři. Letos budu teď o víkendu také odblešovat, nastěhoval se mi na zahradu ježek, psi ho skoro každý večer při venčení někde najdou a zuřivě vyštěkávají, já ho vynesu za vrata a další večer se to opakuje. No a ježci jsou fakt děsní blecháči. Tak už jsem vybavená odblešovadlem a zítra to za synovy asistence propukne. A jestli někdo ze smečky toho ježoura zase najde, nevyhne se kůře ani on. :)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Další

Zpět na Kavárnička