Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Dotazy, potíže :)

Pokec jen tak o všem možném

Re: Dotazy, potíže :)

Příspěvekod Soňa v 09 úno 2012 20:25

I proto jsou lepší autokšíry, které se zapínají na pás a ne jen ten přídatný pásek co se zapíná do zámku pásu.
Jo a spletla jsem si značku, máme je od Karlie.

7140.jpg
7140.jpg (29.6 KiB) Zobrazeno 1869 krát

Taky mám pocit, že na tom přídatném pásku je malá karabinka, která by spíš udržela malého psa než velkého.
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod Soňa v 09 úno 2012 20:29

to west : nejde o pokutu, ale o bezpečnost všech přepravovaných, blízko nás zemřela při nehodě holčina, když jí nezabezpečený pes přistál při nehodě za krkem, to je zlomený vaz hned :cry:
Soňa

Příspěvekod wild owl v 09 úno 2012 23:24

Blani, mně teda přijde lepší, když ještě auto nemáš, koupit nějaké, aby Rhyna mohla být v kufru a za mříží.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Blanka.Mull v 10 úno 2012 09:33

Pro Lidušku-už mi můj přítel koupil navigaci tak to asi něco znamená-co????Nechci předvídat,v nejhorším jí dostane Rhyna na záda.
Pro Soňu -tak to jsou oni podle popisu i podle obrázku,ty mi slečna prodavačka nabízela,prosimtě a má to nějakou určitou velikost?Nabízela mi ty nejmenší a když jsem jí řekla že máme doma koníka tak na mě koukala jak na 8 div světa.
No a k tomu nezajištění zvířátek v autě -- U nás zase uhořela taky mladá holčina v autě.Jela si pro koťátko a když s ním jela domu tak ho měla asi na klíně (prostě nezajištěný )a ono se nacpalo pod pedály a chudák holka už nemohla to auto ovládat a nabourala a takhle hrozně umřela.

Děvčátka o kšírech jste mi asi už řekly všechno tak nahodim jiné téma(i když si můžem o kšírech psát dál,ráda si čtu poznatky všech lidiček).Tak -pro ty ve městě.co pejskové ,jak se tváří na posolené chodníky?Stacyna kňučí a lehá si na zem a nechce jít dál a Rhyna zase pravej opak,nejdřív kulhá a pak začne skákat,ale asi radostí,protože u toho mává ocáskem.A samozřejmě začne skákat po mě.Jestli nechce nosit?????Tak to má smůlu-nejsem Rambo.Radši s nima chodím po trávníku ale stejně domů musim přez chodník.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod west v 10 úno 2012 10:24

to Soňa : prosím bez urážky, ale budu teď trochu poučovat z hlediska fyziky. Při nárazu na pevnou překážku při rychlosti 50 km/h, působí na předměty a posádku vozu tíhové zrychlení 60 g, na deformující se karosérii vozu tíhové zrychlení 30 g, což zjednodušeně řečeno znamená, že moje hmotnost se okamžitě zvýší na 3.600 Kg, Shaggyho na 1.500 kg a Texova na 2.400 kg......což znamená, že jakékoliv zabezpečovací zařízení pro psy na zadních sedadlech nemá smysl, protože síla lokálně působící na pás nebo kšíru pás přestřihne nebo přetrhne a připoutaného psíka působící setrvačný moment stejně vystřelí z auta ven, pokud ho nezachytí přední sedadla.

Se vzrůstající rychlostí se momenty sil zvyšují.

Na druhou stranu se při popsaném nárazu v čase T +0,025 _ +0,030 sec odpalují pyropatrony bezpečnostních pásů a airbagů, přitahující osoby na předních i zadních sedadlech do sedadel a těžko si umím představit, že by letící pes přes hlavou opěrku mohl někomu srazit vaz, pokud byl ten člověk připoután. Ale jsou známy případy, kdy vaz člověku zlomil airbag, protože dotyčný člověk nebyl připoután bezpečnostními pásy.

Z výše uvedeného plyne, že pokud mám ve vozidle psa v okamžiku vážné nehody, njsem schopen mu jakýmkoli způsobem zajistit bezpečí, ať je připoután jakýmkoli dostupným způsobem, nebo se ve vozidle nachází v zavazadlovém prostoru, přičemž připoutanou posádku na předních sedadlech nemůže zásadním způsobem ohrozit. To větším nebezpečím pro posádku je třeba fotoaparát položený na odkládací ploše u zadního skla.

Proto tedy zabezpečovací zařízení pro psy v autě dotčené dopravní předpisy předepisují pouze z důvodu zabránění volného pohybu psa po kabině vozidla, protože by mohl odvádět pozornost řidiče od řízení vozidla, případně by mu mohl narazit do ruky a strhnout tím volant, či v případě malého psa zablokovat brzdový pedál, nebo provést podobné věci v tomto duchu.
west

Příspěvekod Soňa v 10 úno 2012 11:30

Však já si taky myslím, že nejlepší je mříž na pevno, ale každý ji nechce nebo nemůže v autě mít. Jako třeba my, do firemního auta to namontovat nemůžeme :-) V případě vážné nehody není stejně nic samospásné :?

Kocoura taky vozíme raději v přepravce.

Na velikost se podívám doma. Myslím, že Aisha má velikost L a Dash velikost M, ale nejsem si jistá.
Soňa

Příspěvekod Blanka.Mull v 10 úno 2012 11:40

Tak Péťane teď si nám to perfektně popsal,takže stačí obyč.kšíry.Když jseš tak chytre(nemyslím to ironicky ,nechci se tě dotknout)tak mi můžeš odpovědět jednu otázku.Můj přítel bydlí 650 km ode mě,když jedeme plně napakované kuframa s hadrama a všema blbostma pro 3 ženský a jeden(nebo dva) chrti ,že neni ani vidět zadní okýnko.Samozřejmě že pudlice se tam už ani nevejde.Při mé rychlosti 120 km/h a nebo jeho rychlosti kolem 160 km/h(jezdí jak debil) a při srážce na dálnici.Tak mám se zeptat jak to může dopadnout,asi né ,co.Na to už je jenom jedno slovo,že jo!Radši mi to ani snad neřikej.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Verda v 10 úno 2012 11:43

Ta deka na zadní sedačky má účinek jen aby pes měl více pohodlí a nespadl mezi sedačky...
Co se týče té soli, Vidi ok, ale Nib má dost popraskené polštářky, nikdy nám v ulici nesolili, takže jsem to nemusela řešit, ale před pár dny tam nějaký blb se sypačem vjel, celá silnice je pokrytá zrnky sole.
Nib začal ťapkat po třech, vyvádět, pískat...hysterku jsem musela odvést na trávník a venčit musíme jen na místa, kde sůl vůbec není a nožičky mažeme olivovým olejem nebo bambuckým máslem :)
Verda

Příspěvekod Blanka.Mull v 10 úno 2012 11:50

Verdo a ty nožičky mažeš když jdete ven nebo na doma.V bytě si to olíže a nebo smaže o koberec.
Blanka.Mull

Příspěvekod Verda v 10 úno 2012 11:58

Pokud si je zasolí, tak je otři hadříkem vlhkým až přijdete domů, at je sůl dál nežere. Jinak mažu předspaním a pak zakyrju nohy dekou, zhasnu a jde se spát, jinak by se je taky lízal :( Nebo namazat přes den v době když víš, že budeš hodinu moct u ní sedět a hlídat proti olizování, u tv nebo knížky..
Verda

PředchozíDalší

Zpět na Kavárnička