Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Dotazy, potíže :)

Pokec jen tak o všem možném

Re: Dotazy, potíže :)

Příspěvekod V+G v 26 úno 2012 09:50

Blani,nechci tě strašit,ale jestli to nedělá zrovna u jídla,že by jí zaskočilo...tak to může být opravdu něco vážného.Může mít něco zapíchnutého v krku a když se to včas nevyndá,může dojít k nekroze(odumření)tkáně a může to mít fatální následky....no je to hrůza,ale píšu ten asi nejvíc dramatický scénář,pro jistotu,určitě bych zašla na veterinu!!Jinak to může být i nachlazení....ale že by se až dávila??No nepodceňte to......
Solista+Cherie a jejich lidi....Věra+Venda+Martina
V+G

Příspěvekod Blanka.Mull v 26 úno 2012 10:14

No právě že to nedělá u jídla ,chrchlá i když se válí na zemi a ani se k tomu nezvedne.Byla by snad schopná si nabl...zpátky do krku.Poprosím dneska Liduš ať se jí tam koukne ,ona je taková psí máma a nebojí se jim strčit ruku do krku a samozřejmě že bych pak zašla za naší paní doktorkou Zuzankou.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Blanka.Mull v 18 bře 2012 08:38

Chtěla jsem se zeptat těch kteří máte tmavší psy a hlavně máte zkušenosti s Roboranem.Hlavně otázka pro Zuzku.
Dáváme Rhyně asi už 5 dní ten Roboran a začala šíleně pouštět lupy.Přesně tu samou dobu co jí to dáváme.Vypadá to jako kdybych jí ten Roboran nesypala do jídla ale na záda.Může to být od toho???Vypadá to hrozně a venku jí neustále čistím kapesníkem.
Dělá čest našemu jménu Mullerová (Mlynářová).
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod catchie v 18 bře 2012 10:17

Blani, s Roboranem nepomuzu, ale chtela bych sevratit k Tvemu predchozimu dotazu. Jak to s Rhynuscinym chrchlanim dopadlo? Vim, ze takove davive projevy ma napriklad kardiovaskularni onemocneni, kdy to jde opravdu az do zvraceni (nas dedoudek Taxik - nedomykavost chlopne, celkove slabe srdicko a zvracel "pěnu" pri slabsim infarktu). No a nebo jestli je to takovy divny JAKO kdyby ji zapadl jazyk a chvilku ji trva nez chyti dech, tak by mi to pripominalo naseho Charlieska, ktery ma spatne vyvinute prudusky, bronchitidu a astma (jako mrnous musel zit v opravdu hroznych podminkach). Pokud ji to stale trva, tak radeji k vetovi, at mate jistovi, ze je v cajku ;) mluvim z vlastnich zkusenosti, kdy jsme Taxika zacali resit pomerne pozde a diky tomu Charlieka zase naprosto včas (až dle veta predčasně ;) .
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Johnka v 18 bře 2012 17:37

Blani,já ho dávám Andourovi také,ale asi jste si nepřečetly návod. jen malinkou lžičku max. 2x týdně!!!! Andys žádné lupy nemá.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Blanka.Mull v 18 bře 2012 20:59

Pro Marťu - já jí dávám jednu lžičku denně,tam je napsáno ,že se má dávat až 2 lžičky denně ????Tak já jí budu dávat jednu obden.Stejně má ještě ten lososák.
Pro Catchie - ona už přestala tak hodně chrchlat,byl už od toho pokoj a teď zase slabě vychrchlává když jde žrát,je to jako kdyby měla v hubě chlup a chtěla ho vyplivnout,ale dělá to jen ráno před tím jídlem,jestli jí nezaskočí jak honem chce žrát,pak už to zase nedělá.
Blanka.Mull

Příspěvekod lanzpodenco v 18 bře 2012 21:41

Holky, k Roboranu, je tam dvoji davkovani, lecebne a udrzovaci, ja davam udrzovaci, Nala to uziva jen par mesicu, ale Tay uz dobre 7 mesicu a na srsti to teda vidim...Dostala jsem Roboran od Lidusky. Lupy nemaji, teda...Nala miva lupy po koupani samponem..ale treba jeden den, pak ty supinky vycesem a nevrati se. Oprachuju dlouho a poradne, asi to ani nejsou lupy...Blani, nekoupali jste ji treba nedavno? Nebo nekoupete moc casto?
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Blanka.Mull v 18 bře 2012 21:59

Právě že jsme jí vůbec nekoupaly ,jenom když před půl rokem přijela.Já jí zkusím dávkovat míň ten Roboran.
Ale je to hrozný takový množství lupů a když jí je očistím tak do minuty to tam má zase. :o
Blanka.Mull

Příspěvekod lanzpodenco v 18 bře 2012 22:19

To je divny....ten Roboran by nemel byt nejak zasadni dryjak...myslim si....zkus ho davkovat min nebo uplne vysadit...pokud odpadnou lupy, tak ji to nesedi...
Fakt se nikdy nenudime, co? Ja zase vcera mela holky v aute a kdyz je po 30 minutach vylozim, tak Nala ma otelke oci...jako alergicka reakce, unava...az dneska rano se ji udelala na lopatce boule, jakoze ji neco asi kouslo...nevim co, nemame tu vcely, vosy a ted ani komary....Pak se obe holky zatoulaly a po lovu dorazily se vsema osmi tlapama odrenyma do krve...spotreba Lidina olejicku stoupla o 300 procent:D Oderky se zahoji hned a co se tyce ty alergie...zatim nechavam, tezko rict, co se delo...
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Verda v 19 bře 2012 08:41

To je divný... tak to zkus omezit, jak psaly holky, jen na lžičku obden...
Verda

PředchozíDalší

Zpět na Kavárnička