Velký kamarád Hero odešel za duhový most...

O pejscích, kteří nás už sice opustili, ale nikdy na ně nezapomeneme...

Velký kamarád Hero odešel za duhový most...

Příspěvekod L + L v 06 kvě 2013 10:57

DOBRÝ DEN, LÁĎO,
PÍŠU OHLEDNĚ HERA. MINULOU NEDĚLI JSEM HO MĚLA NA ZAHRADĚ U MAMKY, ALE BOHUŽEL MAMČIN KOCOUR SE ROZHODL, ŽE PROJDE ZAHRADOU, COŽ MU BYLO OSUDNÝM, PROTOŽE HERO HO V OKAMŽIKU CHYTIL A ZABIL. MAMKA TO SAMOZŘEJMĚ CHÁPALA, KOCOURA JÍ BYLO LÍTO, ALE NIKOHO NEOBVIŇOVALA. VĚDĚLA, ŽE CHRTI TAKOVÍ JSOU. BYLA TO SHODA BLBÝCH NÁHOD. NICMÉNĚ HERO MĚL PÁR ŠKRÁBANCŮ NA HLAVĚ, JINAK TO VYPADALO, ŽE NIC. DRUHÝ DEN ALE ZAČAL NAPADAT NA PŘEDNÍ PACKU. JESTLI SI PAMATUJETE, TAK NA NI UŽ NAPADAL, KDYŽ JSEM HO ODVÁŽELA Z PROBOŠTOVA. ŘÍKAL JSTE, ŽE SI JI ASI PŘILEHL, COŽ ASI TAK NĚJAK BYLO, PROTOŽE PO 2 DNECH U MĚ UŽ NA NI VŮBEC NENAPADAL. NICMÉNĚ PO TOM INCIDENTU S TOU KOČKOU SE TAM ASI NĚJAKÉ ZRANĚNÍ OBNOVILO. RADĚJI BYL V PONDĚLÍ NA KONTROLE U VETA. MÁM VÝBORNÉHO VETERINÁŘE – JE HLAVNÍ VET OSTRAVSKÉ ZOO A JE VYHLÁŠENÝ (NEJEN V NAŠEM KRAJI) A TAKY ZNÁ PŘESNĚ ROZDÍLY V HODNOTÁCH U PSŮ A GREYŮ – S OBLIBOU MI ŘÍKÁ, ŽE GREY JE NĚCO MEZI ČLOVĚKEM A PSEM (JE TO MUDR. GAJDOŠÍK). DOKTOR VYHODNOTIL, ŽE ZLOMENÉ ANI NAŠTÍPNUTÉ TO NEMÁ, ŽE SI TO SPÍŠE PŘI TOM SPRINTU NAMOHL. JEŠTĚ ZKONTROLOVAL, JESTLI NEMÁ NĚJAKÁ JINÁ ZRANĚNÍ, ALE NEMĚL NIC.
V ÚTERÝ ALE ZAČALA NOHA OTÉKAT, TAK BYL ZNOVU U VETA. DOSTAL ANTIBIOTIKA A BYLO ZJIŠTĚNO, ŽE SE MU ZANÍTILA MALINKÁ RANKA NA NOZE. NA ANTIBIOTIKA ALE VŮBEC NEREAGOVAL A VE STŘEDU MĚL NOHU HODNĚ OTEKLOU, TAKŽE OPĚT K VETOVI – TEN NECHÁPAL, PROČ NEREAGUJE NA ANTIBIOTIKA. Z NOHY MU VYMAČKAL OBROVSKÉ MNOŽSTVÍ HNISU A ŘÍKAL, ŽE MÁ NĚJAKOU PODKOŽNÍ BAKTERII, KTERÁ TAM NĚCO VYPOUŠTÍ. DOSTAL TEDY I INJEKCE OD BOLESTI (KROMĚ ANTIBIOTIK).
VE STŘEDU TO VYPADALO, ŽE NOHA JE V POŘÁDKU, ZAČAL NA NI NAŠLAPOVAT A CELKOVĚ BYL LEPŠÍ, PROTO JSME VE STŘEDU K VETOVI NEŠLI. PODOTÝKÁM, ŽE CELOU DOBU ŽRAL TAK, JAKO VŽDYCKY: 3 X DENNĚ 200 GRAMŮ TĚCH DRAHÝCH GRANULÍ A TVÁŘIL SE, ŽE MÁ POŘÁD MÁLO.
VE ČTVRTEK – NOHA V POŘÁDKU, ALE UŽ NEBYL TAK ŽIVÝ – SPÍŠE POLEHÁVAL A CHUŤ K JÍDLU UŽ NEBYLA TAK VELKÁ. POŘÁD BRAL ANTIBIOTIKA.
V PÁTEK SE RAPIDNĚ ZHORŠIL – UDĚLALY SE MU 2 VELKÉ PUCHÝŘE NALITÉ KRVÍ – NA HRUDNÍKU V OBLASTI JAKOBY PODPAŽÍ. BOHUŽEL PŘI CHŮZI - NA VENČENÍ SE MU PROTRHLY A ZAČALO TO KRVÁCET. MĚL VELKOU ŽÍZEŇ, ALE KDYŽ SE NAPIL, TAK ZAČAL ZVRACET. GRANULE PŘESTAL CHTÍT. TAKŽE OPĚT K VETOVI. TEN ŘÍKAL, ŽE MUSÍ MÍT IMUNITU NA 0, KDYŽ VIDÍ TOHLE. ANTIBIOTIKA PODPOŘIL JEŠTĚ INJEKČENĚ A DAL MU INFUZI. TO JEŠTĚ ODEŠEL PO SVÝCH.
V SOBOTU SE MU UDĚLALY DALŠÍ PUCHÝŘE NA HRUDI NALITÉ KRVÍ A TÁHLO SE TO AŽ NA PODBŘIŠEK. PUCHÝŘE SE ALE NEPROTRHLY. MŮJ VET NEORDINUJE V SOBOTU, TAK JSME JELI DO ORDINACE DR. NYTRY V OSTRAVĚ NA POHOTOVOST. BYLA TAM LÉKAŘKA – VELMI MLADÁ, KTERÁ KONSTATOVALA, ŽE TO JEŠTĚ NEVIDĚLA (MYSLÍM, ŽE TOHO JEŠTĚ NEVIDĚLA HODNĚ). OPĚT INFUZE, OPĚT ANTIBIOTIKA V INJEKCI A KDYŽ MU SÁHLA NA BŘICHO, TAK PO NÍ VYJEL, TAK ZHODNOTILA, ŽE HO TO MUSÍ HODNĚ BOLET. PAK ŘEKLA, ŽE SE JÍ ZDÁ, ŽE MU SELHÁVAJÍ VNITŘNÍ ORGÁNY. PROTO MU DALA JEŠTĚ SILNOU INJEKCI OD BOLESTI. V NOCI ALE STEJNĚ STÉNAL, TAK JSEM V NĚDĚLI VOLALA TOMU SVÉMU VETOVI, ABY UDĚLAL VYJÍMKU A VZAL HO O VÍKENDU A PODÍVAL SE NA NĚJ. DOKTOR BYL ZROVNA LYŽOVAT NA HORÁCH, ALE ŘEKL MI, ŽE TEDA HNED JEDE DO ORDINACE A ŽE MÁM PŘIJÍT.
ČETL SAMOZŘEJMĚ I ZPRÁVU Z TÉ SOBOTNÍ POHOTOVOSTI – NECHÁPAL, ŽE MU UŽ 5. DEN NEZABÍRAJÍ ANTIBIOTIKA. PROBRALI JSME TAKÉ TY DRAHÉ PRODUKTY Z LR: TEKUTÉ COLOSTRUM A SPREJ PRVNÍ POMOCI. ŘÍKAL, ŽE NA JEDNÉ VETERINĚ V OSTRAVĚ TO JEDNA KOLEGYNĚ TAKÉ POUŽÍVÁ, TAK MU MÁM TO BŘICHO TÍM STŘÍKAT A DO TLAMIČKY DÁVAT TO COLOSTRUM. DOSTAL OPĚT INFUZI A TENTOKRÁT UŽ I MORFIUM, PROTOŽE KOUSL I PŘÍTELE, KTERÝ HO NAKLÁDAL DO AUTA (PATRNĚ HO TO BŘICHO MUSELO HODNĚ BOLET). KDYŽ MU DOKTOR BRAL KREV NA TESTY, TAK SKORO NETEKLA, ŘÍKAL, ŽE MÁ MIZERNÝ KREVNÍ OBĚH A ŽE MÁM KOUPIT TERMOFOR A ZAHŘÍVAT HO A CO NEJMÉNĚ S NÍM HÝBAT. TAK SE STALO. DOJELI JSME DOMŮ, PŘENESLI JSME HO LEŽÍCÍHO V DECE, PODÁVALA JSEM TEKUTÉ COLOSTRUM INJEKČNĚ DO TLAMIČKY – VŮBEC TO NEOLIZOVAT. KOUPILA JSEM PO CESTĚ Z VETERINY 2 TERMOFORY A PŘIKLÁDALA RŮZNĚ OKOLO CELÉHO TĚLA, DALA JSEM MU SVOJE TERMO PONOŽKY A ZABALILA DO DEKY. PACKY MĚL ZA CHVÍLI TEPLÉ, TAK JSEM MU JE JEŠTĚ JEMNĚ MASÍROVALA. VŽDYCKY, KDYŽ JSEM SE CHTĚLA ZVEDNOUT A ODEJÍT TŘEBA NA ZÁCHOD, TAK ZAKVIČEL, TAK JSEM VĚDĚLA, ŽE NECHCE BÝT SÁM. TAK JSEM U NĚJ LEŽELA 3 HODINY – DO 24 HODIN. PAK JSEM SI HO NA PELECHU PŘESUNULA K MOJÍ POSTELI A MĚLA JSEM NA NĚM RUKU AŽ DO 3 HODIN RÁNA, KDY NAPOSLEDY VYDECHL. VZALA JSEM SI DNESKA VOLNO, PROTOŽE ABSOLUTNĚ NEJSEM VE STAVU, KDY BYCH MOHLA JÍT DO PRÁCE.
JO, JEŠTĚ JSEM ZAPOMNĚLA NAPSAT, ŽE KDYŽ DOKTOR MLUVIL O TÉ BAKTERII POD KŮŽÍ, TAK JSEM RADĚJI MOJE DVA PSY – ELLEN A RIČIHO ODVEZLA NA HLÍDÁNÍ KE KAMARÁDCE, KDE JSOU DO TEĎ – MĚLA JSEM STRACH, ABY TU BAKTERII NECHYTLI.
DNESKA MAJÍ PŘIJÍT VÝSLEDKY NĚJAKÝCH ROZBORŮ OD HERA, TAK JSEM ZVĚDAVÁ, CO TAM BYLO, I KDYŽ MU TO UŽ ŽIVOT NEVRÁTÍ.
OD 3 RÁNA PŘEMÝŠLÍM, CO BYLO ŠPATNĚ A NEMŮŽU NA TO PŘIJÍT. BYL DENNĚ U DOKTORA! KAŽDOPÁDNĚ JSEM SE ROZHODLA, ŽE HO DNESKA ODVEZU NA PITVU – ABY SE ZJISTILO, CO BYLA OPRAVDOVÁ PŘÍČINA TOHO, ŽE JEHO ZDRAVOTNÍ STAV SE TAKTO ZHORŠIL A DOPADLO TO NEJHŮŘ, JAK MOHLO. POŘÁD MI TAM NĚKTERÉ VĚCI NEHRAJÍ. KUPŘ. PROČ NEREAGOVAL NA ŽÁDNÁ ANTIBIOTIKA? NEBO PROČ ZA TĚCH 25 DNÍ, CO BYL U MĚ A ŽRAL OPRAVDU 3 X DENNĚ NEPŘIBRAL ANI DEKO? A PŘI TOM VŮBEC NEMĚL PRŮJMY.
PARADOXEM JE, ŽE JSEM KVŮLI NĚJ ZAČALA VYŘIZOVAT HYPOTÉKU NA DOMEČEK, VYPADÁ TO, ŽE TO VYJDE, ALE HERO UŽ SE TAM NEPODÍVÁ. JSEM Z TOHO HOTOVÁ.
(::-::)

Zuzi, děkujeme Ti i za těch pár krásných chvil, které si Herovi přinesla... Už ho nic nebolí a On si už teď běhá se svými kamarády tam za duhovým mostem. Drž se...
(::sv::)
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Re: Velký kamarád Hero odešel za duhový most...

Příspěvekod Jitul v 06 kvě 2013 11:17

Normálně sem moc nepíšu, ale tohle mě přinutilo :( Na Hera jsem koukala dlouho předtím na RGT, než se vůbec rozhodlo, že půjde do adopce do Čech....
Hero, zlatíčko pro Tebe (::-::) (::sv::) (::sv::)
Je mi to moc líto :-(
Jitul

Příspěvekod akras v 06 kvě 2013 11:38

Hero, krasavče, už je dobře. Je mi to moc a moc líto. Hero prožil své poslední dny v milující rodince !
držte se !!!!
Šárka,morčák Berťas,králičí dáma Chlupatá,adopťáček Pierre a Zuzka
akras

Příspěvekod kvetamama v 06 kvě 2013 11:45

Je mi to moc líto, myslíme na Vás, držte se.

(::-::) (::sv::) Heroušku, do poslední chvilky jsi byl s milující paničkou, ato se každému nepoštěstí.
Pozdravuj, prosím, za Duhovým mostem ty moje uličníky.
kvetamama

Příspěvekod Korálka v 06 kvě 2013 11:55

Je mi to strašně líto, tohle by se stávat nemělo..ať je ti tam nahoře dobře..ani nevím co napsat.. držte se.. (::sv::)
Korálka

Příspěvekod Verda v 06 kvě 2013 12:02

To je strašné...přes slzy nevidím... (::sv::)
Verda

Příspěvekod monika v 06 kvě 2013 12:14

(::-::) Je nám to moc líto, ale více se asi skutečně udělat nedalo...Držte se...
Monika, Agáta-bulteriérka a Sue-greyhoundice
monika

Příspěvekod Petula v 06 kvě 2013 12:26

!::=)
Peťula, Pája, Majla, Nera, Valina a šéfová Amy, Pongo (žijící ve Španělsku)+ přímé příbuzenstvo Verdy :-)

Zásadní životní otázka dne:
Chcete muže nebo psa?
Odpověď:
Záleží, jestli si chcete nechat posrat koberec nebo celý život...
Petula

Příspěvekod Dáša Trojáková v 06 kvě 2013 12:45

Tohle ne... Hero si ještě nic neužil, měl proma paničku, která by pro něho i dýchala... miláčku, měj se tam krásně, teď už tě nic nebolí.../4§:)
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod jesterka v 06 kvě 2013 12:47

To je hrozné, aspoň že už ho nic nebolí. Držte se ...
Zdenka, Martin, podenčí slečna Tíťa, čistokrevný vořech Alík, důchodce kocourek Čestr a hejno rybiček
http://www.fler.cz/tita-shop
jesterka

Další

Zpět na V z p o m í n á m e . . .