Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Očkovací látky - očkovací schéma, odčervovací přípravky

Rady ze života a praxe veterinárního odborníka - majitele adoptovaného chrta

Očkovací látky - očkovací schéma, odčervovací přípravky

Příspěvekod mallorn1 v 15 lis 2011 23:02

Myslím si, že by bylo užitečné vytvořit nějakou ucelenou informaci ohledně očkovacích látek a očkovacího schématu.

Určitě je možné, že jiný výrobce to má velmi podobně, dal jsem si práci s "tím naším". Chtěl bych u něj zůstat, jelikož psi přijeli takto naočkovaní z UK.

Doufám, že následující text poslouží k hrubé orientaci v ochraně našich pejsků. Jen bych podotkl, že by vám veterinář neměl dělat "potíže" s tím, že on tuto látku nepodává. Je zcela běžně na našem trhu.

Velmi rád bych, aby se k tématu vyjádřili osoby znalé, nejlépe veterináři, či chovatelé se zkušenostmi. Pokud to bude možné, odpovídejte k příslušnému bodu stejným číslem, aby se jednoznačně vědělo, k jakému bodu se odpovídá.

Co vzejde z tohoto topiku, bude zpracováno a přesunuto do sekce o péče o psy.

Přípravky na odčervení (ty běžné, se kterými jsem se setkal)

1) ProFender - cena cca 260 Kč (na 30 Kg váhy)
- neznám reference

2) Milbemax - cena cca 180 Kč (na 30 Kg váhy)
- prý je velmi dobře snášen, lépe než ostatní, má pokrytí na více parazitů, včetně "srdečního červa"

3) Cestal Plus - cena cca 120 Kč (na 30 Kg váhy)
- neznám reference

Periodicita: U všech se má prý dávat 1x za tři měsíce a někdo tvrdí jednou za půl roku

Vakcinace: (krátce o popisu nemocí ZDE)

4) Vzteklina
- Nobivac Rabies (očkovací perioda 3 roky)

5) Psinka, infekční hepatitida, parvoviróza a Parainfluenza (laryngotracheitida - či také psincový kašel)
- Nobivac DHPPi (očkovací perioda 3 roky - vyjma Parainfluenzy)

6) Leptospiróza
- Nobivac Lepto 2 (očkovací perioda 1 rok)

7) Parainfluenza (laryngotracheitida), či také psincový kašel
- Nobivac Pi (očkovací perioda 1 rok)

Očkovací schéma by u Výrobce Intervet mělo být následující:
- informace od výrobce

1) První rok (počátek očkování touto látkou) - Nobivac DHPPi + Rabies + Nobivac Lepto 2
Tímto je řečeno, že je možné provést kompletní očkování v jediný den.
***(Informace výrobce: Nemísit s jiným veterinárním léčivým přípravkem, vyjma tekuté vakcíny Nobivac Lepto, Nobivac Rabies)

2) Druhý rok - Nobivac Pi + Nobivac Lepto 2

3) Třetí rok - Nobivac Pi + Nobivac Lepto 2

4) Čtvrtý rok - Nobivac DHPPi + Rabies + Nobivac Lepto 2

a dále stejný cyklus.....
mallorn1

Re: Očkovací látky - očkovací schéma, odčervovací přípravky

Příspěvekod Maceska v 15 lis 2011 23:06

Nedávno jsem toto konzultovala s doktorem Hanzlíčkem na klinice Jaggy a přesně toto schema mi potvrdil. Z přípravku na odčervení on doporučuje i Panacur 250 mg v třídenním cyklu. Já se se svým veterinářem neustále dohaduju o vakcinaci DHPPi, kterou mi vnucuje v ročním cyklu.
Maceska

Příspěvekod Vipetka v 22 srp 2012 09:53

Hezký den Vám a všem Vašim čtyřnožcům /6§:)
Souhrou několika šťastných okolností se mi od letošního jara podařilo změnit životní styl, hlavně stravování, a tak se mi podařilo shodit 14 kg. Současně s hubnutím provádím postupnou očistu vnitřku těla, hlavně zažívání, a tak mě napadlo, že by se můj tip na přírodní odčervovací prostředek mohl hodit.

Ještě na úvod - ruská bylinná medicína, které docela fandím, a proto si objednávám na níže zmiňovaném e-shopu, klade veliký důraz na problematiku očišťování zažívacího traktu od parazitů nejen u zvířat, ale i u lidí. Podrobnosti sem psát nechci, je to trošku eklující, tak kdo chce, ať si to vyhledá na netu.

Jelikož jsem radikálně změnila jídelníček a začala cvičit jógu - v prvotní řadě aby se mi upravilo pravidelné vylučování, tak jsem shodou okolností zabrousila na web http://www.bylinka.cz/shop/, a tam mají nový produkt tzv. Tranzit - bylinná očista od parazitů:

http://bylinka.cz/shop/tranzit-protipar ... 30kps.html
a k tomu ještě:
http://bylinka.cz/shop/cysto-tranzit-pr ... 100ml.html

Momentálně jedu druhý týden tuto kůru, snáším to dobře, zažívání se mi stabilizovalo a dobře to pročišťuje. Při čtení příbalového letáku jsem zjistila, že jsou to klasické odčervovací byliny jako je vratič, pelyněk, ořešák a další - nejspíš je to stejné nebo velmi podobné jako bylinná směs na odčervení od Barona, tam ale není napsané složení.

Já beru při váze cca 65 kilo 3 x 2 tablety, tak mě napadlo, jestli by se to dalo použít v malé dávce i u psů, to jen tak pro zajímavost. Každopádně, kdybyste někdo měl nějaký článek na netu o vhodnosti či nevhodnosti pelyňku, vratiče, nebo ořešáku pro psy, dejte ho prosím sem. Nenabádám nikoho, aby to bez rozmyslu dal svému psu, ale možná to stojí za prozkoumání. Já to propátrám na netu, hlavně by mě zajímalo složení toho přípravku od Barona - štve mě, že tam není složení!

Jinak z uvedeného e-shopu mohu doporučit výborné šampóny na vlasy - Seděm čuděs mjoda - Sedm divů medu a nově i ten léčivý na lupy s mikročásticemi cedrového oleje. Rovněž tak jejich oleje - lněný je super, mají tam dýňový, cedrový - naprostá lahůdka! A na moje bolavé klouby jsem vyzkoušela i mnoho jejich mastiček a balzámů. Manžel teď dostal ode mě fytokomplex Malavit a bude si dělat průplachy věčně zanícených nosních dutin, tak uvidíme.

Komunikace s obchodem je vždy bez problémů, velmi ochotní a vždy všechno došlo v pořádku. Já si budu příští měsíc zase něco objednávat, to doberu tranzit, takže chci ještě ty kapky na regeneraci ledvin a taky nějaké oleje.

Bylinám a přírodě zdar.
Vipetka

Příspěvekod Verda v 23 srp 2012 09:19

To je super web, jdu to hnedky prostudovat!
Verda

Zpět na Zdraví - všeobecná a odborná veterinární pomoc - poradna