Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Chrt na volno?

Zde si přečtěte o chování pejsků při příjezdu no novývh domovů a naše zkušenosti...
Pravidla fóra
Pro každý příběh pro ponaučení založte nové téma

Chrt na volno?

Příspěvekod Magda v 23 led 2009 18:23

:o Jaké jsou zkušenosti s venčením adoptovaných chrtů? Můžu se dovolit venčit na volno? :o
Magda

Re: Chrt na volno?

Příspěvekod Lucky v 23 led 2009 18:48

Neberte to prosím jako univerzální odpověď, ale jako naši zkušenost.
Domnívám se, že VELICE záleží na povaze psa a také na tom, zda má tendence se člověka držet či ne. My Peggy a Freda venčíme nejvíc na velkém dvoře (kde Peggynka ve sněhu vyběhala kolečka), někdy na zahradě a když je čas, bereme je na procházku do polí. Pravdou ale je, že v tomto počasí psi o dlouhé procházky prostě nestojí.
Po cca měsíci co byla Peggy u nás, jsme si dovolili začít ji pouštět (myslím v polích, na dvoře je samozřejmě na volno pořád.) Nemá tendence utíkat. Pobíhá kolem, ale hlídá si nás.
2x jsme potkali srnky - vím, že se toho mnoho napsalo o tom, jak za nimi pejsek vyběhne a honí je... My tuto zkušenost nemáme, samozřejmě, že oba psi "vyskočí", zbystří a mají v prvním okamžiku tendenci běžet za nimi. Pokud na ně ovšem několikrát zavoláme jmény, vracejí se k nám. Pak je dávám na chvíli na vodítko, aby se zklidnili.
Nechci tím nikomu dávat dobrý či špatný návod - určitě vím, že bych psa nepouštěla, pokud na mě není zvyklý, neslyší na jméno a nevytvořila se vazba...
Lucky

Příspěvekod Dona v 23 led 2009 18:58

Máme vysloužilou závodnici a NIKDY bychom jí nepustili na volno. Vždycky bude svá a to, s čím se narodila a celý život do ní bylo vtloukáno - běžet za návnadou (jakoukoli - střapec, kočka, zajíc, srna, v dáli jedoucí auto..)- v ní navždycky zůstane. Jednou nám utekla z nezajištěné zahrady (a to už u nás byla víc jak půl roku a tedy na nás "fixovaná", jak jsme si mysleli) a v momentě, kdy našla díru v plotě na ní neplatilo vůbec nic, neviděla, neslyšela a běžela... nevím, co se stalo, ale našla cestu zpět a vrátila se, ale to je VÝJIMKA!!! Občas mi přijde líto, že nemůže pobíhat jako "normální" psi navolno, ale s tím jsem do adopce šla. Jelikož naši adopťandu milujeme, zůstane vždy na vodítku.
Dona

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 23 led 2009 19:04

Pouštět na volno jsme začali Page s klidným svědomím asi po půl roce. Ale pouze na loukách, u lesa atd. Ve městě to nepřipadá v úvahu. Drží se nás jako klíště, utíkat stovky metrů za nějakým běžícím objektem, se ji nechce. Občas se rozběhne za zajícem, ale v půli cesty se vrátí. Nikdy to nedokončí, přesvědčili jsme se mnohokrát. Akci by myslím dokončila v případě střetu s kočkou. To má přímo záchvaty šílenství. A jelikož mám ráda všechna zvířata, těžko bych nesla, kdyby se něco takového stalo. Takže pouštím jen tam, kde přítomnost koček nehrozí.
Jelikož bydlíme v bytě 2+1 bez zahrady, jsme rádi, že Page můžeme pouštět na obrovských loukách u polských hranic "na konci světa" a nemusí být odkázaná žít pouze na vodítku.
Udělá si každý den asi 5 superrychlých koleček po louce a pak zbytek prochajdy už jen cupitá kousek od nás.
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Tereza T v 23 led 2009 20:47

Enynka je lurcher, ktery byl od mala v útulku. Možná proto, když k nám přijela, byl jí asi rok, tak moc loveckými pudy neoplývala. Naší malé Micky se trochu bála a venku se kočkám vyhýbala. Musím se přiznat, že poprvé jsem ji pustila na volno asi po deseti dnech, ale ona už od začátku byla na mě hodně fixovaná. Je fakt, že jak sílí její sebevědomí, tak přišla i na skvělou zábavu prohánět kočky. Když na ni zařvu včas, tak se zastaví a nerozběhne se.
Samozřejmě absolutně nepouštím, když je poblíž silnice a také v lese dávám docela bacha, mám strach z myslivců. Nejlepší jsou městské parky, jsou tam pejsci a žádné kočičky ani zajíčci. Ale bydlíme 8-) na periferii a tam je to také dobrý.
Tereza, Igor, Štěpánek, Mareček a Robinek a dále lurcherka Annie, kočka Micka a skinny Kikinka
Tereza T

Příspěvekod Girlie v 23 led 2009 23:06

Tak to já jsem asi srab. Sky přijela, když jí bylo 9 měsícu, je u nás téměř rok a půl, ale pustit ji na volno je pro mne strašák. Nevím jestli je to tím, že jsem do adopce šla s vědomím, že tihle pejsci mají v sobě lovecké pudy zakódovány, nebo spíš protože vidím, jak Sky při každé procházce do lesa nebo na chatě, kde jsou v okolí samá pole, louky a lesy větří a chytá stopu zvěřě, ale pustit ji na volno jsem si prostě netroufla. Jednou jedinkrát jsem ji pustila, když jsme si byli okouknout coursing v ohradě, která byla obehnaná kůly a i když se ode mne nakonec vlastně nechtěla hnout na krok, tak jsem trnula hrůzou co se může stát. Asi mám to svoje zlato až příliš ráda na to, abych riskovala, že se může něco přihodit. Raději jí vozím na cvičák, kde se může proběhnout s jinými psi ve velkém oploceném prostoru, kde jí nic nehrozí.
Girlie

Příspěvekod Lucie v 24 led 2009 20:13

ANO, ja vzdy rikam nikdy nepoustet na volno ale priznavam, ze uz sem poslal parvyjimek, kteri se jako chrti nechovaji a nezajima jeokoli ale jsou tozavislacci na panickovi tak pak opravdu zalezi napsovi a jde to.
JA nepatrim mezity stastlivce. Wily je zavislacek ale navnada je navnada a je jedno jaka je. To ze sizlomil tenkrat nohu a se zlomenou nohou bezel dal aby navnadu dohnal, je pro mnedost jasne, ze kdyz ho nezastavila bolestzlomene nohy, tak povel panicky asi sotva.

Me pokusy chrt navolno sem udelal z nasimi afgany. Po teco sem madinka 7 x vyvencila ok semsi klepala na rameno jak sem dobra. Pak videl v dalce auto a ja 4 hodiny chodila s brekem polese a volala madinkuuuuuu. Velikej adrenalin. nepoucila sem se a po buberte sme udelali dalsi pokus. Skoncilo to tak, ze vletel do reky strhlho proud a byl to velikanskej adrenalin. a dotretice nas epousteni. mi v polich slapl do vosiho hnizda a nasli sme ho velmi blizko rusne dalnice az sarajeva. takze dekuju. sem srab pro mne nepredstavitelne to zkouset. Tatinkova afganka chodi na volno i po vaclavaku. vyjimky existuji, ja je obdivuji ale dekuji radeji mam psa pod kontrolou.
Lucie

Příspěvekod Iveta v 24 led 2009 23:10

Já ty svoje poklady taky NIKDY na volno nepustím,Cleo když zmerčí objekt k lovení blázní a jančí,takže je nemyslitelné,že by se mi povedlo ji odvolat,je jak v tranzu,neslyší a nevnímá mě,chce jenom lovit.
Iveta

Příspěvekod bachroc v 25 led 2009 21:29

Tak u nás tohle taky nikdy nepůjde. Gandalf nesnese ani pejsky a je jedno jak velké i když malí a chlupatí jsou pro něho asi nejzajímavější tak nesnese ani kočky a chtěl by chytat vůbec asi všechno stačí když poblíš sedí i holub a taky vůbec nevnímá.
bachroc

Příspěvekod tereyska v 25 led 2009 22:53

.. držím vám všem pěsti aby vše šlo dobře při trénování pokud se někdo rozhodne na tom pracovat - s adoptovyným chrtem, jak je vidět z příspěvků někomu to jde a někomu ne - myslím povahově a někdo má strach tak by třeba mohl pomoci přihodit tento odkaz co už je na stránkách viewtopic.php?f=23&t=76 . Souhlasím že záleží na povaze velice. A pak jak kdo se psem pracuje - čas popřípadě trénovat.
Ad náš závislák .. tam by to mohlo jít, věřím tomu, ten je i na venčení přisátej u nohy ;) kolikrát. A při venčení na Vysočanech už jde krásně odvolat i od psů a vrat. Někdy si mě až moc hlídá mám pocit. Vyřádí se rychle, ale to není sám. Chtceme zkusit cvičák - jen poslušnost, rady s výcvikem. Blacky není útočný což máme výhodu. Ale budou to nervy asi.. až nastane realita pokud se k ní dopracujem ho pustit časem. Ale ve městě bych si to netroufla ani se svým dřívějším psem ..člověk nikdy neví čeho se může leknout. Zatím tedy nepouštíme, ale je krásné vidět když si můžou užít svobodu. Je to zodpovědnost každopádně ..
Blackovi :)
tereyska

Další

Zpět na Povídání pro nové páníčky