Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Chrt a kočička

Zde si přečtěte o chování pejsků při příjezdu no novývh domovů a naše zkušenosti...
Pravidla fóra
Pro každý příběh pro ponaučení založte nové téma

Re: Chrt a kočička

Příspěvekod Lenka Č v 23 kvě 2009 20:54

:3: krásné,o tom se mi může jen zdát.Naše čičiny jak je zblesknou na zahradě,okamžitě berou roha :39: Bruňda na procházce viděl kočičku vzpínal se jako koník a kňučel. /§:9)
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Girlie v 23 kvě 2009 22:11

Tak u nás se adoptovaný chrt a adoptovanou kočičko snášejí takhle. Že by to bylo tím, že jsou obě z útulku? :39:
Obrázek
Girlie

Příspěvekod Dona v 20 říj 2011 08:42

Příběh pro maminku Baby, ale i tchýně či partnery... o tom, proč a jací jsme my, adopťáci ke kočkám:
Říkejte mi, jak chcete, třeba Baby. Narodila jsem se spolu s několika sestřičkami a brášky v Irsku. Tehdy jsem byla šťastná. Hrála jsem si se sourozenci a s mámou. Pak si pro mě přijel nový člověk. Prý za mě hodně zaplatit, protože prý budu závodit. Zavřel mě do kotce, ale tam už nebyli žádní jiní psi. Cizí lidé, kteří se na mě chodili koukat si šuškali, že můj pán chodil na psí závody, sázel a občas i něco vyhrál a že prý vydělá víc, když bude mít vlastního psa na dostihy. Začala jsem jezdit k trenérovi. Měla jsem ukázat, jak běhám, jak běhám za nějakým kusem igelitu, který tahali po zemi. Nechtělo se mi. Víc se mi líbili lidé, když mě hladili, mluvili na mě, nebo jsme někam jeli a já mohla koukat kolem sebe a čuchat ty nové vůně… Můj pán nebyl spokojený, dohadoval se s trenérem. Trenér povídal, že prý na závody nebudu, že nemám zájem o návnadu…. Tak prý mě to má naučit! Moc se u toho mračil. Trenér něco namítal, ale že to prý zkusí. Že zkusí kočku!?
Jednou jsem uslyšela nějaký divný ječivý zvuk. Nějaké zvíře? Nikdy předtím jsem to neslyšela. Nevěděla jsem co to je, ale nějak jsem cítila takový vnitřní neklid – vzrušení? Sledovala jsem trenéra, jak mi něco nese, něco co se hýbalo a vydávalo ty divné vřeštivé zvuky. Z dálky na mě volal a to něco mi vhodil do klece a pobízel mě. Bylo to malé chlupaté, hýbalo se to a vydávalo to ječivé zvuky. Do toho ten trenér a i můj pán a já jsem na TO ječící chlupaté začala dorážet, oni vypadali že mají radost a dál mě pobízeli. Tušila jsem, že dělám něco dobře. To chlupaté ještě víc ječelo a já na to dorážela a kousla a zatřepala… a oni měli takovou radost. Byla jsem šťastná, že mají radost. Vždycky, když mi TO přinesli, vrtěla jsem ocasem a už jsem věděla, co mám dělat. Pak mě pustili zase na dráhu, měla jsem běžet, běžet za tím střapcem na provázku…. Jenže když jsem ho doběhla, zjistila jsem, že to není TO, ale něco jiného, studeného, nevoňavého… a tak už jsem příště jen vyběhla, ale už jsem neběžela dál. Trenér řekl, že to nemá cenu. Můj pán se zlobil. Stále dokola říkal, že budu závodit. Že za mě dal majlant a že musím běžet! Trenér je prý na nic, že mě bude cvičit sám. Nejdřív na mě křičel, pak mě několikrát i zbil  Moc jsem se bála. Nechodil za mnou nikdo, kdo by mi povídal, kdo by mě hladil. Bála jsme se jich všech. Čekala jsem už jen křik, posměch a bolest… Až jednou mě pán naložil, že prý mě nebude zbytečně živit. V autě měl s sebou pušku. Já se bála. Cestou jsme potkali člověka, se kterým můj pán dlouze povídal, pak mě vyndal z auta a odvedl si mě ten člověk. A odvedl mě k velkému domu, už z dálky byl slyšet štěkot psů. Tam si mě vzal jiný člověk, moc jsem se bála, ale on mě podrbal a hezky na mě mluvil a já se ale stejně moc moc bála. Prý mi najdou nový domov. A našli! Ten nejlepší. :8:
Dona

Příspěvekod Verda v 20 říj 2011 08:46

Dono ""4-() ""4-() ""4-()
Skvěle napsané!!! Jsem na školení, tak jsem těžce zamáčkla slzy!
Verda

Příspěvekod wild owl v 20 říj 2011 09:02

Zdeni, :11: Krásně jsi to napsala. :41:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Magda v 20 říj 2011 09:04

Ježíši to je fakt na slzy...Půjčím si na fb.
Magda

Příspěvekod west v 20 říj 2011 09:17

Oba moji afgánci brali kočky jako lovnou zvěř a honit je pro ně byla hra, pro Texíka ještě je. Stejně jako se zající, vránami, holuby nebo veverkami. Až na jednu kočičku, všechny to setkání s nimi přežily. Dokonce i chycení zajíci to přežili, protože je zas pustili, aby je mohli honit dál. A pokud zajíc usoudil, že bude hrát mrtvou lišku, tak byl postrkován packou a pobízen k útěku, aby hra mohla pokračovat.

Ale o Shaggym jsem přesvědčený, že se na svých toulkách Prahou neživil jen odpadky a krádežemi v obchodech, ale že kočky cíleně lovil. Usuzuji tak z jeho reakcí, při setkáních s kočkami na procházkách, když k nám přišel.

Za ty tři měsíce co ho máme, se ale změnil v jiného psa. Dnes už i to setkání s kočkou bere stejně jako Tex a mají oba z koček srandu.
west

Příspěvekod Baby v 20 říj 2011 11:22

Týý jo Zdeni, to jsi mě zase dostala, tak jsem si pobrečela. Přeposlala jsem to mamině, snad Baby více pochopí a bude vše OK. Děkuju moc ""5-()
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod Verda v 29 bře 2012 10:41

Tak kvůli SYDOVI (Derrymu) jsem se dnes dala do překladu letáčku RGT o výchově chrta a kočky:
Obecně
Je důležité si uvědomit, že nejen chrt honí kočky - tak si mnozí ostatní psi!
Neberte kočku do náručí, zvyšuje pak zájem psa
Cílem je dostat své chrta relaxovaného a uvolněného stavu v blízkosti vaší kočky.
Některé kočky mohou trávit čas sledováním psa z nejvyššího možného místa, jiné mohou být ochotni dát nově příchozí ránu ukázat, kdo je tady pánem. Je vždy lepší, aby byla podpořena kočka nad psa, protože to bude dávat kočce větší autoritu v očích psa, a to by se nemělo zapomínat.
Pokud váš chrt je poškrábaný od kočky, koupat škrábanec okamžitě teplou vodou.
Váš chrt rychle přijme pravidla, přijme kočku jako člena rodiny. Ponechme si však rozumný přístup, kočka by měla vždy mít možnost utéct.

Co potřebujete?
Pevné vodítko, lépe kožené, nebo „provazové“, né slabý nilon – ten by mohl spálit Vaše ruce. Dále obojek, buď pevně utažený kožený ve tvaru rybičky, nebo stahovací chrtí – široký.

Jak na to + význam krku?
Vaše slova a reakce těla, trhnutí s vodítkem pomohou psovi nejlépe pochopit, co je správné a co ne. Oblast krku je pro psa stejně jako člověka místem komunikace. Typickým příkladem „krční komunikace“ jsou:
1. Když si dva chrti hrají, vzájemně si visí na krku, lehounce do něj zakusují.
2. Pokud fenu zlobí štěně, tak ho zuby vytahá za kůži za krkem.
3. Výrazem dominance psa je to, když si položí hlavu na krk toho submisivnějšího.

Jak trénovat?
Důležitost klademe na znalost základních povelů – jméno psa, aby přišel a „fuj“ nebo „ne“. Povelu „Ne“ musí být rozuměno jako zákazovému, pes mu vědět, že dělá, něco špatně. – „Přestaň dělat to, co děláš a koukej na mne“ – to musí pes vědět.

Greyhoundi se orientují očima a stejně jako ostatní psi dovedou těžko koncentrovat pozornost na více věcí na jednou a toho využijeme – je třeba jejich pozornost přesunout na něco jiného, upoutat jí něčím jiným než kočkou. Jinak se pes upne na pozorování kočky, je zajímavá, chlupatá, nápadně podobná tomu, co honil.
Stop, to se musí přerušit.
Hned na začátku… Je třeba pozornost přerušit už když jí pes „moc sleduje“ – tzn. Jeho pozornost je 100% u ní. Kočka musí být psovi jedno. Pokud se pes už za kočkou rozběhne, má vypnuto a těžko budete jeho pozornost přesouvat – to je třeba NA ZAČÁTKU!

Postup?
Učíme se povel „NE“:
1. Položte misku s jídlem (nebo lákavými pamlsky – musí to být něco co psa „vytrhne“, třeba i sýr, masíčko, párek, pokud granule nefungují) na podlahu v odděleném pokoji nebo venku.

2. Dejte psovi vodítko s obojkem a pojďte s ním k té misce na vodítku tak na metr, aby věděl, že tam je něco maxi lákavého, ale nepusťte ho k ní, jen ať o tom ví.

3. Procházejte okolo misky, jakmile se na tu misku podívá, upře k ní pozornost, okřikněte NE pevně, silně. Neotálejte s okřiknutí – pozornost = okřiknutí.
Pokud po Vašem povelu přestane sledovat misku a sledovat Vás, tak ho odměňte pohlazení /né pamlskem!!/ a opakujte tak dlouho dokud nepochopí, co znamená NE – přestat dělat to co dělám a koukat na pána.
Pokud povel je příliš slabý a psa nevytrhne od misky, přidejte škubnutí s vodítkem spojeným s povelem NE. Projděte několikrát podél misky a trénujte. Trhnutí vodítkem nutí psa podívat se po původci toho nepříjemného, pozornost půjde k Vám a to je cíl. Takto jste přerušili jeho pozornost od misky k Vám. Pokud chápe, chvalte!!! Brzy pochopí, jak je příjemná Vaše pochvala.
Pokračujte, projděte okolo misky… pozornost k jídlu = NE+případné trhnutí.
Pokud si jí nevšímá, tak chvalte!!!! Opakujte, dokud to 100% nepochopí. Trpělivost!!

4. Myslete to VÁŽNĚ, opravdu VÁŽNĚ. Není to hra, je to výchova. Pokud to nebudete myslet naplno, tak si pes bude dělat srandu z Vás a stejně se bude vrhat k misce  Buďte pánem smečky – ten hladí, chválí, ale i kouše! Výše popsané slouží k zafixování slova NE. Nelitujte psa.

5. Pokud nabudete jistoty, že pes opravdu chápe význam NE, jdeme dál. Jinak pořád trénujte, pokud si dostatečně nezafixuje NE, akorát ho zbytečně matete a budete se muset vracet zase na začátek. Tak teď vyzkouším jiná „vyrušovadla“ místo misky s jídlem či pamlsky – míček, pobíhající děti, otevřený koš, cokoli co víte, že mu stáhne pozornost.
Zkoušejte znovu použití slova NE. Stejným způsobem jako u misky s pamlsky a stále pokud si všímá Vás – chvalte, chvalte a chvalte. Některým psům to trvá pár minut, některým pár dní.

6. Nyní musí následovat přesný postup s kočkou!! Buďte v místnosti sami se psem na vodítku, někdo druhý přivede do té místnosti kočku – nějakou odvážnější. Okamžitě využijte povelu NE /případně i trhnutí bude-li za potřebí/, když se jen na kočku PODÍVÁ! Brzy pochopí, že bude odměněn jen tehdy, nebude-li na kočku čučet.
Pokud okolo ní projdete a on si jí nevšimne, chvalte.
Místo zavírání koček do jiných místností povzbuďte je, ať se nebojí, být s chrtem. Dávejte jim pamlsky, hlaďte je. Trénujte na vodítku okolo koček. Teprve až si bude jistí nevšímavosti chrta ke kočkám, sundávejte náhubek!

Tipy a triky majitelů chrtů a koček
Někteří psi se učí rychleji, když přidáte různé triky. Pokud psa nevytrhne ani výše uvedené NE nebo NE+TRHNUTÍ doporučujeme naplnit rozprašovač na kytky vodou + naplnit plechovku kamínky.
Použití:
Pes čumí na kočku (pozornost je u kočky místo u Vás), NE + STŘÍKNUTÍ VODY NA HLAVU A OKAMŽITÉ HOZENÍ PLECHOVKY NA ZEM (pozor na kočku!) Pes si spojí nepříjemný zážitek (voda) s tím co nemá dělat a navíc jeho pozornosti bude upoutána tou rachtající plechovkou. OPAKOVAT A OPAKOVAT. Pokud pes zákaz chápe – chválíme
Verda

PředchozíDalší

Zpět na Povídání pro nové páníčky