Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

první chrt, druhý chrt, třetí chrt?

Zde si přečtěte o chování pejsků při příjezdu no novývh domovů a naše zkušenosti...
Pravidla fóra
Pro každý příběh pro ponaučení založte nové téma

první chrt, druhý chrt, třetí chrt?

Příspěvekod Magda v 28 črc 2010 18:09

Naše smečka a vaše četné dotazy mě přivedla a na zamyšlení se nad sebou, co je ještě normální...
Normální je jak to cítíte, takže já jsem kdysi dávno, je to už osm let,cítila, že k Atině a naháčkovi musím pořídit kamaráda, během tří let jsem tak usoudila několikrát, takže smečka držící pospolu čítá tři naháčky a velikostně k nim, jim šéfuje dnes už dvanáctiletá Atinka.
Pak jsem dostala nápad pomoci chrtům, zahránit jeden psí život a přibyla Abbey. Kdo zná počátky naší netýkavky, ví že to holka měla těžké, život v Irsku se na ní podepsal, a dnes už je to sluníčko plné elánu, lásky a zmizel i strach z chlapů. Nicméně, neměla parťáka, procházeli dočásky, až se objevila Lašenka, no na dočas, po pár dnech soužití jsem začala mít vážné obavy že by jí snad někdo chtěl adoptovat, a tak jsme usoudili, že Abbejce moc pomůže kamarádka Lašenka a proto u nás zůstala, byl to super nápad, holky se milujou, doplňujou a Lašenka dodala Abbejce sebevědomí. Jak šel čas, a dočásky, vždy jsme trpěli když pejsek odcházel do nového domova, a s každým dalším jsme si říkali, no tak jeden navíc, nicméně všíchni vždy našli skvělé rodinky, kdy nás páníčci přesvědčili, že jsou super právě pro toho daného pejska, výhoda byla, že páníčky testujeme v plné zátěži u nás doma, tzn.kromě chrtů, mají na klíně i naháče :lol: Ustáli to vždy všichni, co si poté mysleli nevím, a raději nechci vědět :lol:
No a pak přišel smutný Toffínek, znáte jeho příběh, no, můžete ho poslat dál? Ne, to nešlo, a pro mně byl nejkrásnější okamžik na akci v Kutné Hoře, kdy jsem si šla projít útulek a pomazlit se s pejsky, a Toffínek kterého držela Petra plakal, že mě nevidí, poprvé dal najevo, že mě má rád...
Proč to všechno vlastně píšu? Ani nevím, snad proto, že se ptáte, jestli jeden, nebo dva...
Kolik chcete, kolik zvládnete, věřte, smečka je úžasná, nelze popsat, musí se to zažít... :P
Pro mne je to normální...
Magda

Re: první chrt, druhý chrt, třetí chrt?

Příspěvekod Lenka Č v 28 črc 2010 19:23

krásně jsi to napsala,tak nějak to cítím i já Magdi.Pro mě je to naprosto normální,smečka je fakt úžasná,kdo nezažil-neuvěří. :3: :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod pupulu v 28 črc 2010 21:27

Hezky jsi to Magdi popsala.O mém duševním zdraví pochybuje hodně lidí a brzo mě někdo bude chtít připravit i o svéprávnost.. ;) U nás to začlo NO,to je ,ale jiný příběh a vždy byli 2.Pak mi jedna odešla a přišlo rozhodnutí pro Bíbu bulinku.Měl to být pracák,ale je hluchá.Pak přišla k Bíbě a ovčandě Canty papilon.Když zemřela ovčanda začla jsem uvažovat,že sportovní kynologie bylo dost a někomu pomůžeme.Volba padla na chrta.Tehdy byli trochu problémy ve starých adopcích a tak jsem si vygooglila barzoje Aďku.Už tehdy jsem byla za blázna.Pak se stalo něco nečekaného a přišla buldočka Xirra.Nakonec zde bylo několik dočasů a tak naše domácnost pravidelně čítá 5 psů.Pro někoho šílenství,pro nás radost.Jak nám ta smečka funguje.Pro dočase Samsona jsem chvíli uvažovala i o domově.Nakonec svůj domov našel velmi rychle,ale v té době tu byla i Blangui a tak tu bylo jednu chvíli psů 6-což se párkrát už zopakovalo a taky to jde.Když člověk vidí jak smečka funguje jako tým je to naprosto úžasné a lepší než TV vysílání.Neměnila bych!!Občas člověku už i hrabe a divím se,že ještě neštěkám a nečůrám na sloupy... {5;24} Ale jsou to naše zlatíčka a každý z nich je jiný. ""9-()
pupulu

Příspěvekod luckah v 29 črc 2010 05:52

Moc hezky napsáno...myslím, že většina lidiček, kteří si vezmou adopťáčka, dříve či později přijdou na to, že dva (tři, čtyři ;) ) chrti jsou o dost lepší než jeden, který je sám a je mu smutno. My to riskli hned a vzali si dva najednou, nikdy jsme toho nelitovali, myslím, že to bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. A pokud si někteří dělají starost s prostorem - z počátku jsme s nimi byli v bytě 2+1 a v pohodě. Teď jsme ve staré chaloupce, která je taky 2+1, ale se zahrádkou, takže by mohli řádit venku dle libosti, ale stejně nejraději chrní na gauči, případně mi asistují v kuchyni, v koupelně atd. :) A to jsme u nás měli také chvilu pejska na dočas, o kterém jsme taky přemýšleli, zda by se ještě nevlezl, ale našla se pro něj fajn panička, takže bylo rozhodnuto.
Byť se to nezdá, chrt je velmi skladné zvíře {5;17} Takže pokud někdo uvažujete, jestli nepořídit dva najednou, případně druhého kamaráda pro již adoptovaného, tak neváhejte. Oni vám to nastokrát vrátí {5;38}
Lucka, Michal, duo černoušků Jack a Danuzi a útulkář Bobeš
luckah

Příspěvekod datura v 29 črc 2010 07:22

Když se podíváte do historie, zjistíte že chrti - alespon ti velcí, byli vždy chováni v početných smečkách. A protože jde plemena starobylá, je u nich tento smečkový pud velmi silný.
I kdž si nemyslím, že by jednotlivě držený chrt vyloženě trpěl, když je mu věnován dostatek pozornosti, mám pocit že ve smečce je mu přece jen lépe.
Adoptovaní psi jsou kastrovaní - ale ani psi nekastrovaní, mezi sebou nemají problémy. Neperou se a dobře spolu vycházejí.
Stejně tak fenky, nebo mix. Mají také lepší příjem potravy - zkrátka, řekla bych že chrt ve smečce je šťastnější.
datura

Příspěvekod Verda v 02 srp 2010 12:28

To je pravda, jsou někteří, kteří si umějí užívat svého jedináčkovství, ale já sama mám občas pocit, že je Nibblerovi doma se mnou smutno, kdykoli jdem k mamině a její chrtí smečce, tak uplně ožije, doma by nevzal do huby ani hračku a tam se o ně tahá s Majlou...Jen nevím, jakou metodu zvolit na přítele, Nibblera jsem přitáhla skoro bez oznámení a tuto techniku už po zkušenosti využívat nechci, taky bych mohla zůstat jako matka samoživitelka se dvěma psími dětmi :lol:
Moc se mi líbí Asha z Anglie, vypadá jako Nibblerek, je už sedmiletá, tudíž klidná, prostě ideální, ale je mi jasné, že Vám tady to ani nemusím psát. Jen toho chlapa nějak přesvědčit...
Bohužel, moje náznaky "Dívej, asi by byl raději kdyby tu měl kamarádku" se nějak míjí učinkem :?
Ale věřím, že to jednou další adopťák přijde...
Verda

Příspěvekod Magda v 02 srp 2010 12:36

U mne se to také míjelo účinkem, vždyť Abbejka nebyla sama, měla nahatý :lol: Nicméně když Lašenka v dočasu poprvé přilehla k Abbejce, a poprvé laškovaly na zahradě, bylo rozhodnuto, no a každý dočas nás přesvědčí o chrtí lásce a radosti ze směčky.Nikdy se nepoperou, nezavrčí, pokládají si hlavičky na sebe, copak by naháč unesl na sobě chrtí hlavu :lol:
Naháči mají svou smečku, chrti svou, a navzájem se mají rádi. No a všemu šéfuje voříšek Aťa :lol:
Ta to srovná všechno.
Magda

Příspěvekod Lenka Č v 02 srp 2010 15:51

jj,znám to taky a teď taky bojuji o Bobka doma.Manžel říká,že už je jich tu dost.A já zase říkám málo.Bruno si Boba vybral za kámoše,jsou nerozlučná dvojka,Brunovi by bylo asi hodně smutno,kdyby Bob odjel,prostě k sobě patří.To Goldík se od nich drží stranou,je to samotář,a pozice ve smečce už taky vyjasnili(odnesla to Goldíkova pacina),už je klid a my už si taky zvykli,že tu je.
Říkám pořád manželovi-no podívej na ty dva,to jim přece nemůžem udělat,byli by nešťastný oba.
Manžel už je načlej,teď jen vydržet a dotáhnout to do konce :3: :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Tereza T v 02 srp 2010 19:22

Musím říct, že máte můj obdiv. Hlavně Magda, pupul a Lída. Nechápu, jak se dá zvládat taková domácnost, myslím tím především úklid a venčení. Máme domek, dva psy a kočku a mám pocit, že nedělám nic jiného, než že jen zametám, vysávám a vytírám. A to pesani nechodí do pokojů a ložnice.
Mám ještě tři malé děti a jsem strašně ráda, že vyrůstají se zvířaty a vím, že pejsek u nás vždycky bude. Dlouho jsem měla vždy jednoho psa, pak naprosto neplánovaně přibyla Eny a je fakt, že to Montymu strašně prospělo, omládl alespoň o pět let. Enynka je skvělá, ovladatelná a není ani žádný velký lovec, pokud není s nějakým dalším chrtem. Myslím, že jsem alespoň trochu pronikla do chrtí dušičky a ta je úžasná, neznám jiného takového neuveřitelně něžného a jemného psa. Mám 10ti měsíční dvojčátka a Enynka je tak hrozně opatrná a skvělá, že si někdy říkám, že to ani není pes.
Ale pro mě je asi limit dva pejsci. Nedovedu si představit ani to venčení, kór,když jsou všichni na vodítku. Našim psům zahrada moc nestačí, vyžadují alespoň 2x denně lítačku a čmuchačku venku. Často cestujeme a kromě kočáru a dvou velkých psů bychom už stejně asi nic nenaložili.
Ale upřímně, máte můj obdiv... ""5-()
Tereza, Igor, Štěpánek, Mareček a Robinek a dále lurcherka Annie, kočka Micka a skinny Kikinka
Tereza T

Příspěvekod Vladka v 04 srp 2010 08:43

Nemůžu říct a ani partner že chrtům rozumíme, ale já se z nás dvou můžu říct že aspon něco vim. Co jsme byly poprvé u Jacobse tak jsem na stránkách jen jak to jde. V práci ze mě už šílí, protože jsem jen na foru když nemám lidi, a čtu... Zkušenosti druhých mi hodně pomohou ze začátku s Jacobem, a jen můžu doufat že do října přemluvíme tatku na Cody, aby nebyl tak sám... Ale je to divný bojim se jak to Jacob všechno snese tu změnu prostředí a jiný majitelé, jiný zvyky v té rodině, neustále s mou dcerkou :D.... Bojim se jak kdybych si poprvý v životě pořizovala pejska, je to divný takový pocit jsem měla jen když se mi měla narodit dceruška...
Vladka velka, Vladka mala, Vláda a Jacobek, kokršpanělka Bella
Vladka

Další

Zpět na Povídání pro nové páníčky