Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Chrt a bouřka

Zde si přečtěte o chování pejsků při příjezdu no novývh domovů a naše zkušenosti...
Pravidla fóra
Pro každý příběh pro ponaučení založte nové téma

Re: Chrt a bouřka

Příspěvekod Marta v 29 kvě 2009 19:25

Tak s bouřkou byla u nás potíž...První bouřka co Hannah zažila prošla jakžtakž. Hannah má takový koutek kde zaleze když chce být sama. Ale tento týden se měnilo počasí a bouřky byly dvě. Hannah to cítila celý den. Smutná a neklidná. Možná ji bolela ta zlomená nožička a nemohla si nikde lehnout. Šlo to špatně a do toho začaly blesky a hromy. Je zvláštní, že i přes lásku ke mě, největší ochrana v té hrůze byl můj manžel. Stoupla si k němu v pracovně a ani za nic by něšla se mnou. Cpala se za nábytek, museli jsme odstavit křeslo od zdi, tam sedává manžel. Ona zalezla , on ji kryl svými zády a tak jsme přečkali obě bouřky.. Pozdě k ránu přišla za mnou do ložnice a lehla si na zem.Schovaná mezi postel, noční stolek a blízko mě.Když jsem si odskočila, neměla jsem místo v posteli, ležela tam a mžourala na mě. Jindy by si nelehla do naší postele, ani když ji lákám....
Ještě 14 dnů a sundají nám sádry oběma...Snad budou i bouřky potom probíhat hladce...Marta
Marta

Příspěvekod Lenka Č v 29 kvě 2009 19:57

U nás je to tak:
když je bouřka Goldík chvilku pobíhá jako splašenej,ale pak si lehne a je OK
S Brunem to bylo horší,můžu říct,že jsem z něho byla dost :18: poprvé zahřmělo a Brunďa se mi v garáži napresoval do rohu ke zdi,ale s velikou námahou jsem ho tam odsad dostala.S velikou námahou jsem ho dostala domů,stál mezi dveřma a schody,hlavu až u země,úplně apatickej.Od 19hod večerní do 5h.do rána,tam ležel,nežral(ani buřta si nevzal)nepil a ani jsme venčit nebyli.Nešlo to.Byl chudák hotovej z bouřky do druhého dne a já zase z něho :cry:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod lupus v 31 kvě 2009 11:05

;) už jsem to psal snad na všechny adopční chrtí fóra (co v česku existují či existovaly ), že
při podobných problémech pomůže jen časté pozvolné přivykání a NE žádné chlácholení a utěšování, ""6-()
ale komu není rady ,tomu není pomoci, takže podobné výlevy, jak psi nesnáší to nebo ono začnou žřejmě a nekonečně znova zase asi před Mikulášem a vánoci , co?
PS. a přitom stačí jen pár minut denně nebejt línej "6"-()
lupus

Příspěvekod Magda v 31 kvě 2009 12:16

Lupus, asi jste nepostřehl, že vaše příspěvky zmizely se starým forem už někdy v září 2008 a toto je nové forum a povídání pro nové páníčky, takže se tu toto téma otevřelo. Já si na vaše připomínky ze starého fora pamatuji, ale nový páníčci snad pokud dovolíte mohou číst názory. Neb každý pes se chová jinak. Děkujeme za vaše poučení, mohl jste to napsat normální formou jako radu.
Magda

Příspěvekod Rosťa-OV v 31 kvě 2009 14:47

Buřka se nahoře ZRUŠÍ a bude pokoj... :41: a pak si dáme :57: a ""1-() a psi budou taky v poho...!!!
Rosťa-OV

Příspěvekod Lenka Č v 31 kvě 2009 20:20

:24: tak a je to /§:)6
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod lupus v 01 čer 2009 18:06

při podobných problémech pomůže jen časté pozvolné přivykání a NE žádné chlácholení a utěšování,
třeba pomocí stahnutí všech možných i nemožných zvuků např. z youtube a každodenního pozvolného přivykání od potichu po nahlas :107: až to pesanovi přijde naprosto normální a nedůležité
chce to jen trochu trpělivosti a alespoň jednou za dva - tři dny tomu věnovat pár minut
(čím častější trénink, tím dříve výsledky ""5-( )
tolik tedy rada ode mne
PS . děkuji za "výchovné" napomenutí (nevím proč, ale nějak mi to připomnělo odpovědi v duchu Danieli, Kadla a spol) :103:
lupus

Příspěvekod Magda v 01 čer 2009 18:14

A my děkujeme za vstřícnější vysvětlení, nicméně dodatek je pro nové páníčky nepochopitelný, ačkoliv my zúčastnění vime. No asi jste si to nemohl odpustit. :lol:
Magda

Příspěvekod Lucky v 01 čer 2009 18:55

Inu, my kteří snad tušíme, ale osobně nezažili doby minulé f tom teď máme jasnáč, díky za cenné rady a You Tube to jistí. :-) ;)
(A ve vší vážnosti, opravdu jsme vděční za dobré rady :-) )
Lucky

Příspěvekod dadynka v 01 čer 2009 19:45

Taky trošku já, s dovolením. Jsem zde krátce, ale s psíčkama žiji dosti dlouho. Jeden můj malý prďolka jezevčík /táhlo mu na osmnáctý, už běhá v nebíčku/ by l vůči podobným jevům zcela apatický. Maximálně se někde odporoučel do ústraní. Bouřka, petardy, střílení, no a co.... Moje fenečka, kříženka vlkodava, zhruba od 1 roku, kdy jsme si ji vzali z útulku, neuvěřitelně trpí při bouřkách, střílení, petardách atd. Absolutně žádné navykání, cvičení nepomohlo a nepomáhá. Pejsek je zcela mimo. Nepřála bych vidět. Silvestra řešíme slabými sedativy od našeho vet. Každoročně. Mimo jiné, ten pan doktor má loveckého psíka, líčil mi, jak se pejsek bojí střelby, nepodařilo se odnaučit. Znám lidičky z okolí, kteří rovněž mají tyto problémy se svými hafi. Asi to fakt nebude v nedostatku trpělivosti či snahy páníčků. Ještě mě napadlo - psíci, kteří mají panický strach z bouřky, většinou nezvládají silvestrovské ohňostrojové radovánky, střelbu vůbec, je to na hranici jejich prahových hodnot. Kteří máte nové pejsky, moc moc opatrně u podobných akcí,ať se hafikovi něco nestane, někteří jsou fakt mimo a nedokáži to zvládnout. Všichni nejsou flegmatici.
Kája s Baruš a naše štěstíčka Ladynka a Wingsík
dadynka

PředchozíDalší

Zpět na Povídání pro nové páníčky