Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

hondo

Ještě pod starým názvem, ale s novým myšlením...

Re: hondo

Příspěvekod Kateřina v 10 bře 2009 09:49

Mi jsme teda koupali hned. Spider neuvěřitelně smrděla, navíc může někde chytit blešku...Někteří pejsi si to koupání prý užívají, tak se nemusíte bát. Spíš jsme si vzpoměla že v knize Nepřekonatelný greyhound mluví i o tom jak s adoptovaným pejskem. Je tam jedna věc, kterou si člověk ani moc neuvědomí.Až vám pejsek přijede, tak třeba hned nezapínejte televizi, neluxujte, neperte, prostě se snažte dělat co nejmenší hluk a co nejméně ho vystavovat věcem které nezná, je to logické, ale jsou to pro nás věci tak běžné, ale pejska můžou zbytečně vystrašit... :roll:
Kateřina

Příspěvekod Janka v 10 bře 2009 10:37

Luxovat a ani mixovat se po příjezdu Honda nechystám :D A místo televize budem koukat na Honda a Luise jak se seznamují :shock:
Jinak knížku jsem přečetla a některé kapitoly i víckrát. Je to opravdu dobrá a moc pěkně napsaná kniha. Můj názor je, že každý kdo vstupuje do adopce by si tuto knihu měl přečíst.
Janka

Příspěvekod Dona v 10 bře 2009 12:51

My jsme také koupali hned, každého pesana. To samé platí i o odčervení. Donuška si přivezla "černé pasažéry" a tak jsme u Leryho na nic nečekali. S druhem šamponu si nedělejte starost. Je třeba ze psů dostat špínu a prach (psi kteří přijížděli autama se nevyhnuli tomu, že leželi v tom, co si pod sebe sami či kolegové "nadělali")... Uvidíte jakou bude mít srst, zda nebude třeba následná péče.
Ale hlavně: vy si budete připadat jako jeho zachránce, bude pro vás středem pozornosti, ale nový pejsek to tak nebere, tzn. přesto že ho ihned mazlíte a věnujete se mu, jste pro něj zatím jen další člověk, kterýmu prochází pod rukama a vytvoření vazby trvá strašně dlouho. Je tedy velké nebezpečí, že se může něčeho (třeba i vašeho prudkého pohybu) leknout a v té nejnevhodnější chvíli utéct, pokud není dobře zajištěn. Díky nevytvoření vazby je pak "venku" úplně sám, nemá se ke komu vrátit a jeho odchyt může být téměř nemožný!Toto opravdu nepodceňujte.
Když jsem byla pomáhat u posledního transportu, venčeného pejska jsem prostě zajistila "mnohonásobně" - nemyslím, že to musíte taky tak, ale PEVNĚ utažený obojek a vodítko s pořádnou karabinou je nutnost.
Babe.jpg
Dona

Příspěvekod Janka v 10 bře 2009 13:13

Všem vám moc děkuji za tyto užitečné informace. Ze začátku budu určitě používat kšíry, bála bych se vysmeknutí z klasického obojku. Na převoz domů z letiště mu dám obojek, protože kšíry budu kupovat podle toho jak je veliký a z obrázku to nepoznám. Ale už to vidím, jak ho manžel do auta nese na rukou, aby se nevysmek..
No jinak už se nám to opravdu krátí a začínám to dost prožívat. Čím víc se na to připravuju, tak bych se vsadila, že všechno bude nakonec jinak...
Janka

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 10 bře 2009 14:02

Já vám to prožívání závidím a to těšení. U nás to bylo tak rychlé, že jsem se těšit ani nestihla.
Jinak kšíry jsou hlavně z počátku parádní věc, je jistota, že nezdrhne. A k tomu odčervení - my to podcenili a pak jsme články tasemnice měli úplně všude po bytě, takže tabletku určitě mít připravenou dopředu.
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Janka v 10 bře 2009 17:25

My jsme hned na pondělí objednáni na veterinu,takže tabletu určitě dostane. Pokoupím i vitamíny a další doplňky podle jeho zdravotního stavu.
Prdelka Hondo, ten kdyby věděl, co na něj všechno chystáme. Nejdřív letadlo, pak koupání, seznamování a hned veterina. Budem pro něj ze začátku jak vetřelci
Janka

Příspěvekod Marta v 10 bře 2009 17:29

Zdravím všechny, čtu poctivě všechny rady...Ale nevím co koupit na odčervení, už si to nepamatuji.. Mohu mít dotaz ? Kšíry nemáme, obojet přišel látkový, stahovací a dá se i dobře utáhnout...Snad to bude v pořádku... Ale i tak se mi zdá, že Hannah má tenký krček, a nevím, jestli ten obojek je ten pravý...Marta
Marta

Příspěvekod Dona v 10 bře 2009 17:34

Na odčervovací tabletky se zeptejte veta, nebo navštivte lekárnu - většinou nabídnou Drontal, tak 3 tabletky (1 je na 10 kg).
Mnozí psi si vystačili na pár dní s obojky z Irska - dostatečně utaženými (kdyby koupený nesedl). Zapomeňte na klasické . obojek volný na 2 prsty - prozatím.
Dona

Příspěvekod Marta v 10 bře 2009 17:41

Díky za radu, ještě jsem psala k Hannah dotaz ohledně srsti - vyčesat starou srst na sucho anebo při koupání....?
Už se pomalu začínám sžívat s tím, že Hannah u nás žije, už má i misky na místě, místo pro své věci, je to prima pocit, jen aby ona byla zdravá a byla tady šťastná...Viděla jsem Speder a stelinku jak jsou veselá a doufám, že to potká i nás...
Marta

Příspěvekod Janka v 10 bře 2009 18:17

Hannah bude určitě šťasná. Jste velmi milá a příjemná. Už vidím Hannah, jak se do Vás zamiluje a nehne se od Vás...
Na Hannah se taky moc těším a jsem strašně moc zvědavá jak Vám to půjde. Ale nebojte, to zvládnem.
Janka

PředchozíDalší

Zpět na Březen 2009