Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Hannah

Ještě pod starým názvem, ale s novým myšlením...

Re: Hannah

Příspěvekod tereyska v 10 bře 2009 21:16

zdravíme ..
..my pořád řešíme srst, tu co má Blacky už má krásnou, ale měl plíseň a hodně poškozenou kůži a tak není jisté, že někdy zaroste úplně, ale co, hlavně že je mu fajn u nás. Měli jsme několik koupelí v imaverolu - roztoku, který se ředí od veta, postižená místa se tím ošetřila opravdu a dělá kůže pokroky, psa namočíte a roztokem polijete a nesmíváte už. Obnovuje se mu a to je fajn, postupně jsme přidávali vit.H - biotion a pupalkové kapsle od vet. Vet Vám určitě poradí, jen vše neřešte najednou aď Hanah není ve stresu z toho.. to nám radil vet. - tedy vše postupně. Na vyčesání máme houbu a jemný kartáč, aby jsme nedráždili zbytečně pokožku což u Hanah asi bude důležité jemně. Vše se upraví i dobrou a vyváženou stravou. Ze začátku určitě čím jednodušší tím lepší -mylsím začít jen s granulema rozmočenýma ve vodě. Blacky ani dnes nemůže jen tak něco, pak následuje průjem ;) ale to je u každého jiné. už má pár pamlsků které máme vyzkoušené a dobré :)
Uvidíte.. :) o krmivech třeba tady :
viewtopic.php?f=20&t=47
tereyska

Příspěvekod Marta v 10 bře 2009 22:03

Já koupila zatím Purinu ProPlan, 3kg balení, abych měla něco přes neděli, také něco na chuť mi poslali z Brna s obojkem. Vyzkoušíme co Hannah bude chutnat a pak poradíme s veterinářem.
Vypadá to, že ze začátku budeme muset postupovat velmi klidně a pomalu, Hannah bude asi velmi plachá...Ještě - tablety na odčervení se dávají před jídlem anebo do jídla... Bože, já všechno zapomněla...
Už se těším jak uplyne alespoň několik měsíců a já budu moct předávat zkušenosti ostatním a říkat jak báječně jsme to zvládly...
Marta

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 11 bře 2009 07:45

Tablety na odčervení, ale i tablety na klouby (které dávám denně) maskuju do nějaké dobré paštiky nebo do taveného sýra, protože kdybych je rozdrtila do jídla, tak se může stát, že fenka celou porci v misce nesní. Takhle mám jistotu, že pozřela celou tabletu. Ale raděj mějte tabletku na odčervení předem připravenou. My to podcenili a k veterináři šli až 4. den, a za ty čtyři dny jsme měli články z tasemnice úplně všude. Opravdu všude po bytě.
Veterinář vám ji dá předem. Řeknete mu pro psa asi na 20 - 25 kg, což asi Hannah bude v tomto rozmezí vážit.
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Kateřina v 11 bře 2009 08:06

Tebletky na odčervení se dají koupit i normálně v lékárně, aby jste nemusela běhat k veterináři ;)
Paní Hofmanová: a to jste měli doma opravdu ty malé kostěné čtverečky? Slyšela jsem, že normálním odčervením se tasemnice nezbavím...
Kateřina

Příspěvekod Dona v 11 bře 2009 08:42

Náš Lery prášky docela baští ve všem, Dona to pozná a plive, takže klasika: otvřít tlamku, strčit pecku na kořen jazyka, zavřít tlamku a přidržet zavřenou + hladit pod krkem (jako kdyby ste tu tabletu chtěla posunout dál), když to nespolkne a vyplivne, tak znovu
naši pesani mají oba bez pár drobných 30 kg (takže tableta na 30 kg , kdyby měli trochu míň tak jim to nic neudělá)
Dona

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 11 bře 2009 09:14

Pro Kateřinu: opravdu jsme to tak měli. Měli jsme to v posteli, v pelechu, na oblečení.... celkem rychle to schnulo a tím pádem ke všemu články přischnuly a když jsem všechno hodila do pračky, tak zpětně všechny nabobtnaly !!!! :o
Tenkrát jsem si vzala den dovolenou a celý den jsem dezinfikovala a uklízela byt.
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Kateřina v 11 bře 2009 09:29

Téda to musela být katastrofa :shock: To si ani nedovedu představit...Tak hlavně že jste to zdárně zvládly, já bych se asi zbláznila :lol:
Kateřina

Příspěvekod Janka v 11 bře 2009 09:53

Tak to je fakt mazec. Doufám, že s tím odčervením můžu vydržet do pondělí. My budem minimálně 10dní s doma a postupně budem učit Honda na to, aby si zvykal, že odcházíme z baráku. Pan Luis si už zvykl, ale jakmile přijdem domů, tak nám strašně, ale strašně povídá. Co všechno "dělal" a že by jsme měli přestat pracovat :D a nenechávali jsme ho tam samotného. Někdy začne žvanit jen tak, sám od sebe i když jsme doma. Někdy je to fakt sranda s tou jeho mluvou. Ptala jsem se Magdy jestli Abbey povídá a prej ne. Říká se, že chrti jsou tím známý a jak začne jeden, tak se přidá i druhý. Jsem zvědavá jestli se to Hondo naučí od pana Luise.
Janka

Příspěvekod Marta v 11 bře 2009 10:53

No teda, to jste mne potěšily....To jsou přímo horory...Já kdysi , vlastně moji pudli měli blechy...No, měli jsme je celá rodina...Bylo to šílené, všude bylo nasypáno DDT, ořechové listí pod matracemi, pod koberci, blechy na podkolenkách naší dcery /4roky/ počtem 34...Nikdy na to nezapomenu... Nakonec jsme zlikvidovali matrace naší staré tety i s peřinami, její papuče.. Naházeli oknem do zahrady a zapálili.. Ještě to nějakou dobu trvalo, ale vyčistili jsme to...Dnes na to vzpomínáme jako na velikou legraci, ale tehdy jsme se smíchy nepotrhali...Byla to přímo epidemie. Za nějakou dobu jsem poslala děti na víkend k sestřenici na venkov a blechománie pokračovala. Nebylo to tak zlé jako prvně. Už na zahradě jsem je prohlídla a slíkla, blech bylo asi 9 a do bytu už se nedostaly...Ani nevím v kterém roce to bylo - 1970-71...? Byl to rok velmi suchý...
Marta

Příspěvekod Janka v 11 bře 2009 11:03

Mě je jenom divný to, že povolí převoz psů do jiného státu, pokud nejsou odčervený a odblešený...
Janka

PředchozíDalší

Zpět na Březen 2009