Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Znáte příběh Vašeho pejska než jste ho adoptovali?

Obrátila se na nás redakce jednoho deníku, zda můžeme zveřejnit některé příběhy našich pejsků...

Re: Znáte příběh Vašeho pejska než jste ho adoptovali?

Příspěvekod L + L v 21 kvě 2009 15:55

Milá Dono, máte určitě hodně pravdy. Tenhle příběh nám (resp. Terezce) vyprávěla paní Deirdre Hetherington, když se přijela na sraz zeptat právě na Abbey a byla překvapena, že žije...
Jak jsem koupil, tak prodávám....
Jako jsou češi a Češi - jsou určitě i irové a Irové.
Možná, i když Vás to rozčiluje, žijí i v Irsku děti, které se do "továrny na peníze" zamilují....
Mimochodem, i když Vám to možná na první pohled nepřišlo, i paní Deirdre Hetherington je IRKA...!!??
:39:
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Dona v 21 kvě 2009 16:14

Já to myslela hlavně tak, že ty děti, bohužel, nemají moc času vytvořit si ke psu vazbu, když je přístup ke greyům od dospělých takový, jaký je a psi se doma střídají.
Ohledně přístupu Irů ke greyům: myslím si, že názor na greye, jakožto prostředek k vydělávání peněz je tam rozšířen plošně a ty, jako PAWS, bych pro srovnání (počtem i smýšlením) přirovnala např. k populaci vegetariánů v ČR. (Deirdru bych do toho nemotala - ta je tuplovaná - zachraňuje greye a je vegetariánka :21: )
Dona

Příspěvekod L + L v 21 kvě 2009 16:24

:11: Já vím, vždyť taky nic ve zlém... :103:
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Magda v 21 kvě 2009 17:36

Dono, nedá mi to... Manžel napsal příběh, ten je dle pravdy, čímž v žádném případě nechtěl zlehčovat život greyů v Irsku. Abbey naštěstí nemá žádné zdravotní problémy, i když u ní byly zvýšené hodnoty při krevním rozboru, ty se už upravily. Myslíte, že se o Abbey zajímá trenér? Ne, pro něj byla opravdu jen kus, a opravdu syn trenéra ji miloval, přesto nemohl udělat nic víc, než upozornit, zřejmě i proti vůli otce. To, že ji měl rád, neznamená, že by Abbey byla vyladěná, užila si své, a oni to Irové tak opravdu berou, oni nemají čas se s nimi mazlit, Abbey to dodnes neumí, dodnes se bojí cizích lidí, ale doma už si je jistá. Ano, Irové nemají k těm psům vztah jako my, ano berou je jako výrobní prostředek, ale jsou trenéři, kteří už dnes sami nabídnou psa k adopci, bohužel víc je zatím těch, kteří v lepším případě nechají psa uspat, v horším ... ale to už známe. Takže nebýt syna trenéra a sestřičky z veteriny nedorazil by ten uzlíček nervů k nám. Nikdy z ní už nebude sebevědomý pes, vždy v ní zůstane strach, bohužel. Já jsem poděkovala Rebece i synovi trenéra za její záchranu. Všichni lidé nejsou stejní, i v Irsku mají někteří srdce. :3: :39: :78:
Magda

Znáte příběh Vašeho pejska než jste ho adoptovali?

Příspěvekod R횹a v 21 kvě 2009 18:35

Dakýskovu minulost neznáme.Sice jsme dostali jeho identifikační kartu,takže víme co všechno a s jakým úspěchem odběhal,ale nic víc.Podle jeho chování,kdy uhýbá a mizí při prudkých pohybech nebo strach ze slunečníků,vlajek u pumpy,klepání hadrů z okna nad ním do dnešních dnů si myslíme,že to v Irsku při své závodní karieře moc růžové neměl. :roll:
R횹a

Příspěvekod mariana v 21 kvě 2009 21:54

Já taky nevím nic o Kerrově minulosti, ale vzhledem k tomu, že žádné z výše popisovaných problémů nikdy neměl, ničeho se nebojí, má kladný vztah ke všem lidem i psům a po překonání počáteční deprese se naplno raduje ze života, myslím že na irské poměry se s ním zacházelo velice slušně. Dokonce jsem i dostala průvodní dopis od trenéra se stručnou charakteristikou Kerrečkovy povahy, na co si dát u něho pozor a proč vlastně skončil kariéru tak brzo...
Jenom bych ještě doplnila, že zvýšené či snížené hodnoty čehokoli v krvi berte s rezervou - grejové mají přirozeně vyšší hodnoty červených krvinek, jaterních enzymů, kreatininu atd. a kdo to neví, myslí si, že pes byl dopovaný. Nemusí to tak být.
mariana

Příspěvekod tereyska v 22 kvě 2009 13:13

.. já toho o Blackovi , tedy mimo toho, že svým majitelům vidělal peníze na na dostizích a byl ve špatném zdravotním i psychickém stavu nic moc nevím, ani potom nějak zatím nestihám pátrat, ale zamýšlím se nad touto otázkou..
každopadně je to náše prdelka, trochu ustrašená z hluku a střelby hrozně, nohy si hlídá, ty měl hrozné, spápené břicho a plíseň v něm, asi se o něm nestrali a zajímal je hlavně výkon. doping je tam zvykem v Irsku testy to potvrzují a také nafouknuté svaly..
je důležité, že ale funguje pomoc a usilí tuto situaci u nich změnit. přiravuji menší dotazník a přeložím a situaci v irsku .. a dám sem během víkendu.
jak se říká "keep going" :54:
tereyska

Příspěvekod Lenka Č v 28 kvě 2009 15:24

Já o Goldíkovi také nic nevím.když přijel také měl nafouknuté svaly a zvětšené hodnoty u ledvin.
Ale co na 100% vím,že měl chlapa trénéra,krerej se sním nijak nemazlil.S dětma do styku asi taky moc nepřišel,protože ze začátku se stranil i našich holek.A doma o něj určitě nepečovali,protože jeho hygien.návyky byly dlouho ""6-() Už u nás bude skoro rok,za tu dobu jsme si získali jeho důvěru,k manželovi už taky jde,ale pořád si ho hlídá.(a od té doby co je tu Bruno,je to ještě lepší :3: )Ale nedůvěra v cizý lidi trvá i po roce(kdo byl na ted na srazu,tak ví)
proto se můžu jen domnívat,že doma se o něj moc nestarali a Goldík asi pro svojí paličatost měnil každou chvíli trenéra...(proto asi ta nedůvěra v cizý lidi) :39:
a jen tak za obojek ho vzít,jsem taky dlouho nemohla(okamžitě se začal vzpínat jako kůň a o náhubku ani nemluvim-ten si nechá nasadit jen u veta)možná že ho s náhubkem trestali :7:
Škoda že mu nevidim do hlavičky,ze začátku by mi to určitě pomohlo pochopit jeho chování :9:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Lenka Č v 28 kvě 2009 15:35

To Bruno je opak Goldíka,je to veselej,hravej pejsek,hned s každým je kamarád :113: je vidět že byl chován v bytě,nic neničí(kromě plyšáků :21: )hygiena ""5-() (snad jen 1 nehoda),do postele se necpe ani na sedačku(občas zalehne Goldíkovi místečko)ale nejradši lehává na zemi na koberci.a strašně rád běhá za míčem,i ho přinese ale jen proto aby ho někdo honil :21:
Prostě je vidět mezi nimi velký rozdíl.
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

PředchozíDalší

Zpět na Znáte životní příběh svého pejska...?