Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Řídíme se těmito pravidly

Zde budeme zveřejňovat informace O NÁS bez NÁS a podobně....

Řídíme se těmito pravidly

Příspěvekod L + L v 17 srp 2010 11:32

Ještě se občas stane, že se někteří zájemci o adopci nedostatečně orientují mezi organizacemi zabývajícími se adopcí chrtů i jiných psů a pletou se jim podmínky, které si jednotlivé organizace stanovují.
GACR – Greyhound Adoption Czech Republic má na rozdíl od nic neříkajících pravidel jiných organizací jasně stanovená pravidla ve schválených STANOVÁCH.

1.) Zveřejňuje jen informace a fakta ověřená z více zdrojů
2.) Nevyužívá sugestivních metod citového vydírání vůči potencionálním zájemcům o adopci – nerozděluje propagační kampaň podle místa (země), kam je určena a stejně tak nabídka psů Programu adopce chrtů je jen jedna a platí pro všechny země a všechny zájemce o adopci
3.) Nerozděluje lidi ani psy, ale naopak se snaží o spojení a zařazení lidí i psů do jednoho velkého kolektivu
4.) Hlavním cílem je zachránit vysloužilé dostihové chrty z Irska a Velké Británie, galgy ze Španělska, plemeno podenco z Lanzarote a pomáhat všude, kde se ocitnou chrti v nouzi. Pomáhat materiálně i finančně českým útulkům a chrtům, kteří jsou zde umístěni nebo jim umístění do útulku hrozí.
5.) Všem pejskům pomáhá zajistit svým Programem Adopce chrtů nové domovy u hodných a milých lidí v České republice, kterým pomáháme se socializací pejsků a následnou péčí radami i materiální a finanční pomocí.
6.) Všichni pejskové z Programu Adopce chrtů – GACR mohou využívat systém výhod, sjednaných slev, rad, materiální a finanční pomoci tak, jak je uveden na stránkách a diskusním fóru GACR – Greyhound Adoption Czech Republic.

GACR - Greyhound Adoption Czech Republic NEZAJIŠŤUJE:
1.) Adopci a přepravu psů do ČR mimo Program Adopce chrtů GACR
2.) Následnou péči, socializaci, zdravotní, materiální a finanční pomoc psům mimo Program Adopce chrtů GACR
3.) Bezplatný právní, materiální, finanční a zdravotní servis včetně sjednaných výhod, slev a poskytnutých plnění majitelům psů mimo Program adopce chrtů GACR

GACR - Greyhound Adoption Czech Republic je nezisková organizace hospodařící s vyrovnaným rozpočtem. Do rozpočtu organizace přispívá každý nový majitel adoptovaného psa z Programu adopce chrtů GACR dobrovolným darem, který je v systému využíván pro zajištění služeb právního, materiálního, finančního a zdravotního servisu.
Pokud zájemce o adopci tento dobrovolný dar, který je součástí složené částky příspěvku na přepravu psa a dobrovolného daru v celkové výši 4500.-Kč, odevzdá jiné organizaci, musí tyto služby a zajištění požadovat od této organizace.

GACR - Greyhound Adoption Czech Republic se DISTANCUJE OD:
1.) Programového dovozu nekastrovaných psů jakýchkoli plemen nebo kříženců do ČR
2.) Programového dovozu štěňat jakýchkoli plemen nebo kříženců do ČR
3.) Využívání Programu adopce chrtů k pořizování si psa na výstavy nebo dostihy
4.) Využívání Programu adopce chrtů k prodeji psů do zemí, jejichž zákony povolují beztrestné utracení psa z důvodu nepotřebnosti, uplynutím určitého zákonem stanoveného času nebo bez důvodu
5.) Dovozu nemocných psů jakýchkoli plemen nebo kříženců a jejich štěňat do ČR

GACR - Greyhound Adoption Czech Republic vzhledem k situaci v českých útulcích, kterou neustále za spolupráce s odpovědnými lidmi monitoruje, nechce a nebude přispívat k dalšímu množení nepotřebných psů končících v českých útulcích.

GACR - Greyhound Adoption Czech Republic v žádném případě nebude podporovat snahy získat vysloužilé dostihové chrty nebo jiné chrty z Programu Adopce chrtů GACR za dotovanou cenu k následnému prosazení ambic jejich majitelů na výstavách nebo dostizích. K těmto účelům slouží ziskové organizace nebo jednotlivci, zabývající se prodejem psů.

GACR - Greyhound Adoption Czech Republic se cítí být zodpovědný za psy z Programu adopce chrtů GACR, které svěří novým majitelům s nabídkou využití výše uvedených služeb a bezplatného servisu. Pokud nedokáže pro psa zajistit plnění z důvodu špatné vymahatelnosti práva v případě nedodržení sjednaných podmínek v uzavřené Smlouvě o převodu vlastnictví psa nebo nedokáže v některých případech zabránit utracení psa vzhledem k legislativě některých zemí, raději adopci psa neuskuteční.

Pro GACR - Greyhound Adoption Czech Republic není hlavním ukazatelem úspěšnosti počet dovezených psů do ČR nebo jiných zemí. Nejdůležitějším parametrem je umístění psů do kvalitních nových domovů bez nutnosti řešení následných readopcí.

Velmi velkou péči proto věnujeme vyplněným Dotazníkům, osobní návštěvě u zájemce o adopci a podrobnému seznámení nových majitelů s Programem adopce chrtů včetně předání instruktážního DVD „Dejte psovi domov“ a brožury „Dobré rady k péči o Vašeho chrta“.

Pokud zájemce nevyhovuje zadaným stanoveným parametrům resp. nový domov nevyhovuje potřebám pro vysloužilého dostihového chrta nebo jiného chrta z Programu adopcí, GACR - Greyhound Adoption Czech Republic do takového prostředí adopci psa neuskuteční.
Pokud do takového prostředí nebo takové země jiná organizace, zabývající se adopcí, psa umístí nebo využívá výše zmíněných nekalých praktik, GACR - Greyhound Adoption Czech Republic se od takového nezodpovědného a neseriózního jednání co nejdůrazněji DISTANCUJE!
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Re: Řídíme se těmito pravidly

Příspěvekod Lex v 17 srp 2010 12:02

velmi pekne napisane... vynimocne pisem na toto forum v slovencine... chcem len poukazat na to, ze povazujem za vhodne, ze sa GACR drzi istych pravidiel, ktore mozu posobit prisne, ale v konecnom dosledku su nezbytne nutne pre dobre umiestnenie psa a jeho pripadnu kontrolu....
ja sama by som bola velmi smutna a zaroven prekvapena ze nemozem adoptovat psa na Slovensko (keby som tam zila)... ale ked si predstavim ako tam pes moze "teoreticky" skoncit, a velmi rychlo prist o zivot, tak tieto pravidla povazujem za velmi vhodne a prospesne... legislativa v SR je este stale nedokonala... nechcem si ani len predstavit, ze by sa mi niekde zabehol pes a skoncil napr. v karantennej stanici vo Zvolene... mal by cca tyzden na to, aby som ho nasla... inak.... :( :roll:

apropo bod cislo 2, v prvom odstavci o citovom vydierani... to je to, co sa niektori ludia v SR, i v CR este nenaucili... podliehaju emociam a po case zistuju ze urobili chybu... najdem male stena, vezmem ho domov a po pol roku zistim, ze z neho vyrastol pes, ktory sa ku mne absoltne nehodi... tak sup s nim na ulicu....
Lex

Příspěvekod Petra v 17 srp 2010 13:18

Zásady GACRu mi vyhovují- je v nich totiž zakotvena vůle pomáhat a přitom být za své jednání zodpovědný.

Jak řekl Malý princ-" člověk je navždy zodpovědný za to, co k sobě přpoutal...jsi zodpovědný za svou růži..."

Pouze prvoplánové "hurá akce" jiných organizací založené na tlaku na veřejnost většinou mívají velmi negativní dopady at se jedná o jakýkoli obor lidského jednání a ve vztahu ke zvířatům to odnášejí nejčastěji právě ta zvířata.
Petra

Příspěvekod Kateřina v 17 srp 2010 15:46

Dobrý den,
je báječné, že GACR má taková pravidla a všichni teď víme jak znějí. Mám ale malý dotaz. Píše se zde, že nechcete přispívat k množení nepotřebných psů. Zajímalo by mne tedy, jaký pes je potřebný a jaký už ne a podle čeho je rozlišujete. Srdečně děkuji za odpověď
Kateřina

Příspěvekod L + L v 17 srp 2010 17:26

Pro Kateřinu. Je vidět, že si s problematikou psů na rozdíl od nás asi moc hlavu nelámete. My spolupracujeme s mnoha útulky v ČR a s velmi uznávanou odbornicí přes problémy psů a psích útulků paní Mgr. Danou Bočkovou. Stejně tak vycházíme s chovateli a ostatními organizacemi v ČR i zahraničí.
České útulky praskají ve švech a je problém umístit psa bez toho, aby ho přivedla jako nalezence PČR nebo MěPolicie obce či města, se kterým má útulek uzavřenou smlouvu. Jako občan máte jen velmi malou naději, že se vám psa do některého útulku podaří umístit - a pokud ano, tak za poměrně velký poplatek. Proto také mnoho psů končí vyhozených ve škarpách nebo se pohybují bezprizorně po obci, aby je nakonec odchytla Policie.
Jedná se v převážné většině o křížence.
Jestli Vám dobře rozumím, myslíte si, že jde o psy potřebné. My máme dojem, že kdyby je někdo potřeboval, nekončili by ve strouhách nebo u lesa - a tedy nakonec v útulcích.
Naše organizace ačkoli to nemá v hlavní náplni práce zasahovala ve spolupráci s útulky při nutných akutních potřebách najít nové rodiny v případech nenadálých tragických událostí nebo plemene chrtů (afgánksý, barzoj...atd) ale i nechrtů umístěných v psích útulcích nebo jim umístění v nich hrozilo... Rakovník, Chomutov, Minaret, Ostrava, Kutná Hora a mnoha dalších. Zasahujeme při prokázaném zanedbání péče nebo dokonce týrání zvířat - psů chrtů nebo i hospodářských zvířat. (Bado, Ken, Paul, Toffee...)
Proto naše organizce neprovádí adopce kříženců - a je proti adopci nekastrovaných psů a dovozu nekastrovaných štěňat.
Podle našeho názoru se nejedná v pravém smyslu o adopce ve smyslu záchrany psů před smrtí, protože jim smrt nehrozí.
Naopak hrozí, že bez kastrace dojde k nekontrolovanému množení dalších kříženců, kterých jsou útulky v ČR již plné. Pokud jsou jich české útulky plné - nejde o potřebné psy, které někdo potřebuje - jinak by v útulku nebyli.

Doufám, že nechápete výraz - nepotřebný - jako výraz, že by se měli likvidovat. S naším názorem na usmrcování psů jste se mohla setkat při uspořádání společné akce s JUDr. Slámovou proti názoru kutnohorského místostarosty a pomoc psímu útulku v Kutné Hoře.
Pokud myslíte, že jsme proti křížencům - tak Vás musíme upozornit, že jsme právě jednomu poskytli dočasný domov. Protože jemu právě smrt hrozila - podle vyjádření veterináře byl jeho stav - po prožitých zážitcích záplav v Chrastavě - tak vážný, že se přikláněl k uspání.
Teď mi leží u nohou, po schodech ji musíme nosit, ale dostává léky a podle vyjádření našeho veterináře po čtyřech dnech - je velká šance, že vše překoná a vrátí se domů ke svým páníčkům.

Je možné, že Vy máte jiný názor a víme, že jiný názor má i jiná organizace, která se prosazuje také jako Adopce chrtů. My jsme své prohlášení vydali proto, že si někteří ještě obě organizace pletou a vyčítají nám, že je dovoz kříženců a nekastrovaných štěňat do situace v ČR velmi neodpovědné.
Aby bylo jasné, že nejde o Program adopce chrtů - GACR, na této stránce se od těchto praktitk distancujeme.
Nic víc - nic míň.
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Kateřina v 17 srp 2010 17:46

Díky moc za obsáhlou odpověď. Ráda bych se jenom ujistila, že tomu dobře rozumím. Mám s tím pořád trochu problém. Já totiž nerozlišuji psy na potřebné a nepotřebné...
Pes nepotřebný je v útulku, nikdo o něj nejeví zájem. Takhle jsem to pochopila z vaší odpovědi. Cituji:,, Jedná se v převážné většině o křížence.
Jestli Vám dobře rozumím, myslíte si, že jde o psy potřebné. My máme dojem, že kdyby je někdo potřeboval, nekončili by ve strouhách nebo u lesa - a tedy nakonec v útulcích."
Není mi jasný přerod psa nepotřebného v potřebného. Protože právě v tuhle chvíli se mi válí na posteli pes, který byl před určitou dobou velice nepotřebný, zavřený kdesi a pak v útulku. To by odpovídalo vaší představě o psovi, který kdyby nebyl, nikdo se nebude zlobit a nebudou plné útulky. Pro mě (a nejenom pro mě) je ten pes ale strašně důležitý, a nejenom proto, že by pro mě snad mohl něco vykonat a tudíž by byl potřebný, ale protože ho mám ráda. A myslím, že takových lidí je určitě víc, protože někdo si ty ,,nepotřebné" psy z útulky přeci jenom bere. Nemyslím si, že jsou psy potřební nebo nepotřební. Jsou zvířata - psi a my je máme rádi. A jestli pro vás, je například nějaký voříšek nepotřebný, tak pro někoho druhého může být ta nejlepší duše, kterou může kdy potkat.
Píšu zde proto, že mě to velice zaujalo. Uvažování o tom jaký pes ještě je a jaký není potřebný. Abych předešla jakémukoli spekulování. Je mi jedno jaké psy sem vozíte, ať jsou čistokrevní, ať jsou z Irska, Španělska nebo z Marsu. Já jsem ráda za každou duši, která se podaří zachránit a je mi také srdečně jedno, jaká organizace tomu napomohla. Věřím, že si moji úvahu zdejší čtenáři nevyloží špatně a třeba někdo z vás napíše, jestli jsou psy potřební, nepotřební a nebo psi které milujeme.
Kateřina

Příspěvekod L + L v 17 srp 2010 17:58

Možná byl výraz nepotřebný zvolený nevhodně. Ano, nám se doma válí Greyhound, Galgo, 2x Lurcher, jeden nekastrovaný dostihový greyhound ze Slovenska, dva čínští naháči, 13-letá fenka křížence z českého útulku a fenka - plaváček z Chrastavy. Asi by se dalo říct, že to všechno byli nepotřební psi, než se dostali do naší smečky. Nevím, zkuste najít vhodnější výraz.
Na mysli máme, že kříženců a štěňat čekajících, aby se stali z nepotřebných v potřebné čeká v českých útulcích velmi a velmi mnoho.
Nemá smysl v tom hledat něco víc nebo lingvisticky polemizovat o zvoleném výrazu.
Naše organizace prostě zaměřila svou pozornost programově na Program adopce chrtů, tedy záchranu životů chrtů. Nechceme jen, aby našemu programu bylo přisuzováno něco, co neprovádíme.
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Marta v 17 srp 2010 21:22

Když sleduji tuto debata, je mi z toho nanic.. Jsou to věci pro milovníky zvířat dávno vyřešené a tady se polemizuje se slovíčky, když všichni víme o čem je řeč...Jdu hladit svou Hannah, relaxace s ní je daleko užitečnější...
Marta

Příspěvekod Datura v 18 srp 2010 07:48

Kateřino, nezdá se vám váš přístup poněkud sobecký?
Ano. Vy jste si vybrala psa z útulku a je to určitě báječný pes a pro vás velmi potřebný. Ale na toho jednoho psa, který najde opravdu zodpovědného majitele, jich připadají desítky, kteří to štěstí nemají. Hnijí v útulku léta, nebo se neustále vrací, nebo jdou z ruky do ruky a v nejhorším případě skončí jako delikatesa u asiatů (všichni snad víme, jak tito lidé usmrcují zvířata určená ke konzumaci).
A to že v útulcích končí PŘEDEVŠÍM voříšci, nebo psi bez PP módních plemen - těch velkých nebo nějak problematických je neoddiskutovatelný fakt.
Ano - až bude každý chovatel zodpovědný, o svůj odchov se postará a sežene mu opravsu spolehlivé majitele a v případě, že se jeho štěně dostane do nouze projeví zájem si ho buďto ponechat, nebo mu sehnat nový domov,
až pes v útulku bude opravdu vyjímkou a na každého bude pět čekatelů ochotných nabídnout mu dobrý domov,
pak nebude nepotřebných psů.
To je ale prozatím utopie a tak je myslím mnohem lepší podporovat myšlenku takové psy vůbec nemnožit, než nutnost poté tyto psy zachraňovat.
Když si vezmete situaci v Mexickém zálivu - nezdá se vám efektivnější ten vrt zkrátka ucpat, a zabránit tak úniku ropy než jí sbírat na hladině a mýt zasažená zvířata?
Je to úplně to samé.
Datura

Příspěvekod Petra v 18 srp 2010 09:05

Datura i Marta mají pravdu. {5;32}
Petra

Další

Zpět na Distancujeme se...