Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Řídíme se těmito pravidly

Zde budeme zveřejňovat informace O NÁS bez NÁS a podobně....

Re: Řídíme se těmito pravidly

Příspěvekod Kateřina v 18 srp 2010 15:14

Datura: jistě v tom co říkáte máte pravdu. Dokonce můžu říci, že s vámi souhlasím. Nechápu ale, jak jste z mého příspěvku zjistila že jsem sobecká? Pustila jsem se do této diskuze, protože mi nebylo jasné jak je to s těmi potřebnými a nepotřebnými psy. O ničem jiném se nebavím. Z toho co jste ale napsala vy, mám pocit, že narážíte na úplně jiné téma, které je v tomto prohlášení také zmíněné a to je dovoz nekastrovaných psů. Jestli se mýlím a špatně jsem pochopila já vás, tak věřím, že se na mě nebudete zlobit.
Jinak Martě se moc omlouvám jeslti jsem jí náhodou pokazila poklidný večer. Ale řídím se tím, že co je psáno, to je dáno a když mi něco není jasné, tak se radši zeptám, ať prostě vím na čem jsem. Nevidím na tom nic špatného. Jeslti vy ano, tak mě to upřímně mrzí.
Kateřina

Příspěvekod datura v 19 srp 2010 08:23

Ne, obávám se že nepochopila.
Že jste sobecká jsem usoudila z toho, že tvrdíte, že vy a pár lidí které znáte, mají psy z útulkú . Tudíž - psi umístění nejsou nepotřební. Tedy - na mně to působilo tak, že není třeba apelovat na lidi, aby nemnožili kvanta psů, protože když se následně dostanou do útulku, najdou někteří z nich domov.
Ovšem já zdůrazňuji NĚKTEŘÍ.
Mnohem víc je těch, kteří domov nenajdou. A proto je lepší takové psy nemnožit, protože JSOU nepotřební . MÁLOKTERÝ MÁ TO ŠTĚSTÍ, ŽE SE STANE POTŘEBNÝM.
Dovoz psů ať kastrovaných nebo nekastrovaných neřeším vůbec. To jestli pes bude nebo nebude mít štěňata, nezáleží až tak na radikálním řešení jako je kastrace, ale na uvědomělosti a odpovědnosti majitele.
Já mám 16 barzojů. Kastrovaný není ani jeden a přesto zdaleka ne všichni mají, nebo vůbec budou mít potomky.
Neřeším kastraci nebo nekastraci, ale bezohledné a nesmyslné množení psů, kteří následně plní útulky.
datura

Příspěvekod pupulu v 19 srp 2010 10:14

ad Datura toto je naprosto přesně můj názor......a už poslední dobou začínám být agresivní,když mi někdo řekne,že pořídí svojí Fifince štěňátka se sousedovic Punťou,protože jsou oba připomínající dané plemeno,nevadí,že mají spoustu vad ať exterierových nebo zdravotních.Hlavně,že je to kousek za psem,štěňátka se dobře prodají páč je o toto "plemeno" zájem a oni přece Fifinku milují a chtějí ,aby si užila štěňátka.Pak se jich bohužel narodí 5,7,9,10........inzerují ,dávají komukoli a pak hle-to nádherné štěndo,které už nikdo nepotřebuje sedí v kleci útulku a čeká a čeká.....Stále stejný obrázek,to už vůbec nemluvím o cíleném množení psů bez PP ve velkém a stále častěji i kříženců.Dokonce jsem zažila křížence NO,kde to bylo nechtěné a majitelům se narodilo 13 štěnců.Byli nešťastní,pomohla jsem jim zainzerovat a prý jim lidé ruce málem utrahali.Ano štěňátka byla krásná,ovšem rozhodnutí krýt příště znovu,pro velký zájem to už jsem nevydýchala.A do zdejší situace plných útulků a lidí bez mozku kryjících cokoli pro pár korun je velkou tragedií vozit další a další křížence,nekastrované psy a množit nešťastné útulkáčky .Kdyby jste měli někdo zájem včera jsem zařizovala odchyt 2 nepotřebných psů No a pokus o Goldena.nikoho nezajímají.Já mám záchytný kotec plný,Karin meziazyl taky,navíc psy běhají na území nikoho tedy na hranici rajonu MP Chrastava a Hrádek,tudíž nikoho ani nezajímají.Dostali najíst,odchyt není možný,neb mi je nikdo nevezme,všichni mě poslali do háje....to je ta situace,kdy je potřeba se zamyslet nad "nepotřebnými" psy,kteří zůstanou bezprizorní.....Více se k tomu nebudu vyjadřovat,mám stejný názor jako Datura a ostatní k tomuto tématu.Kdo se mě ,kdy na to zeptal dostal stejnou odpověď,více není co řešit.
pupulu

Příspěvekod L + L v 19 srp 2010 10:41

Kateřina. Já si zase myslím, že výraz potřebný či nepotřebný je zde nastrčen jako zcela zástupný, protože ho používají všechny organizace i Ta, kterou na rozdíl od naší podporujete.
Např.:
Tereyska Šťastná rodinka s greyhoundy, kterým bylo 3 a 5 let, když se je adoptovali, závodili a pak už nebyli "potřební". naučili a repektují se ve smečce :-) s dvěma kočičkama, dvěma morčaty a jedním králíčkem.
14 srpen v 13:54 ·

Někde Vás ten výraz zarazí někde ne. Možná Vám u nás chybí uvozovky, tak si je tam, prosím, dopište a pak snad už není co řešit.

Domnívám se, že nemáte problém s výrazem potřebný nebo nepotřebný, ale s existencí přímo naší organizace. Na rozdíl od té druhé organizace se tu můžete ptát. Ti co se ptali u druhé organizace již byli z FB vyhozeni a přístup do tamní diskuze jim, jako nežádoucím, byl odňat. Jako poslední např. Petra Žlkovanová...
Vaše sympatie s naší organizací skončila v ned 21. bře 2010 21:54:44, kdy jste napsala poslední příspěvek ke SPIDER a od té doby ani na otázky ostatní páníčků adopťáčků "Jak se Spider má" nereagujete.
Objevíte se pouze ve chvíli, kdy se domníváte, že nadešel čas se o naší organizaci otřít nebo vyhledat něco, co by mohlo být zajímavým "sporem" k rozpoutání hloupé diskuse.
Věřte, že po podobném pokusu na FB nebo stránkách druhé "demokratické" organizace byste už mezi diskutujícími nebyla.
Výraz potřebný - nepotřebný byl použit ve spojení "velkého množství odložených pejsků, převážně kříženců, v českých útulcích na neurčito". Je zajímavé, že tento fakt Vás nikterak neznepokojuje, ale použitý výraz "nepotřebný" ano. Potom mi nezbývá, než svůj výraz pouze pro Vás opravit -

Znepokojuje nás a jsme naprosto proti a DISTANCUJEME se od dovozu nekastrovaných štěňat i nekastrovaných dospělých psů kříženců nebo nemocných psů do ČR pod rouškou programů Adopce chrtů z důvodu, že těchto potřebných psů jsou v ČR přeplněné útulky.

Vzhledem k tomu, že Spider neprošla Programem adopce chrtů GACR, nemáme možnost na Vás žádat, abyste do diskusního fora o jejím stavu a životě informovala. Přijali jsme vás do našeho diskusního fora z důvodu slibu našim irským přátelům, že se postaráme i o psy, kteří byli adoptováni i před vznikem naší organizace. Ale samozřejmě nemůžeme a nebudeme nikoho nutit, pokud je to proti jeho vůli.
Nemáme také povinnost s Vámi námi přijatá pravidla "trapně" rozebírat. Jak psala Marta, jsou to naprosto jasně a srozumitelně popsaná témata - pro informaci - ne pro Vaší diskusi.
Toto téma bylo založeno k oznámení STANOVISKA GACR - Greyhound Adoption Czech Republic.
Záměrem tohoto tématu nebylo a není rozvíření jakékoliv diskuze. Názor může mít každý svůj, avšak toto je JASNÉ STANOVISKO naší organizace, která chce předejít záměnám s jinými organizacemi od kterých se důrazně DISTANCUJE!
Děkujeme a omlováme se, pokud někdo něco pochopil osobně!"
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Kateřina v 20 srp 2010 19:43

Datura: já bych si ráda stála za svým a řeknu to ještě jednou. Podle mého názoru nejsou nepotřební psi. Jsou psi o, které někdo jeví anebo nejeví zájem. Když se totiž řekne, že je něco nepotřebné, zpravidla to tedy vyhazuji = nepotřebný pes se utrácí. Nikdo tady samozřejmě o něčem takovém nemluví, ale za slovem nepotřebný, se to dá velice snadno představit. Kdybych se měla zaměřit na Vaši větu, že popírám, že umístění psi nejsou nepotřební. Ano popírám to, každá duše je důležitá. Jak říkám, pro mě je můj pes velice důležitý a jestli pro Vás bude nějaký adoptovaný pes (nejenom dostihový greyhound) opravdu přínosem až ve chvíli, kdy bude nějakým způsobem pomáhat nebo pracovat pro veřejnost, uvedla bych jako příklad (možná je to dokonce lurcher) Coco, který/á má canisterapeutické zkoušky. Větou, že se pro některé psy najde pán, nechápu, jak bych mohla některé lidi povzbuzovat v množení psů a jejich případné odkládání do útulků. Například já osobně jsem zastánce názoru, že by se měli rozmnožovat psi pouze s průkazem původu. Ale když už tu nějací voříšci či bezpapíráci jsou, nemyslím, že by se nad nimi měla lámat hůl. Buď máte ráda psy a je Vám jedno jestli má v uchu tetování anebo je někde chyba….
Jelikož se tato diskuze podle mého názoru vůbec neubírá racionálním směrem, ráda bych se ještě vyjádřila k panu Lacinovi, než nadobro opustím toto fórum. Ohledně toho jestli mě znepokojuje či neznepokojuje stav našich útulků, bych ráda reagovala takto: Situace je neúnosná již několik let. Lidé co se o psy zajímají, to vědí již delší dobu. Jestli Vy jste před pár měsíci ,,objevil Ameriku“ a jste z toho šokován, chápu to. Jelikož se ale o chov psů již nějaký čas zajímám, jsem s tím nějakou dobu obeznámena a nebudu nad tím plakat každý den, jak je to strašné. Na druhou stranu Vás možná překvapí fakt, že v Trojském útulku je průměrný pobyt psa 14 dní. Samozřejmě takto příznivé číslo zlepšují štěňata, o která je opravdu zájem, ale naznačuje to velký pohyb uvnitř tohoto zařízení.
Ohledně potřebných X nepotřebných psů jste již reagoval 17. srpna. Měla jsem pocit, že jsme si to spolu již vyřešili. Sám jste přiznal, že to opravdu není vhodné slovní spojení, nechápu tedy, proč opět zabředáváte do tématu, které je už vyřešené.
I přesto, že jsem uvedla na začátku své ,,úvahy“, že je mi srdečně jedno, jaká organizace psům pomáhá, nebrání Vám to začít zpívat tu dobře známou písničku, kterou vždy slýcháváme, když s vámi náhodou někdo nesouhlasí. Jaké máte osobní spory s ostatními organizacemi, mě opravdu nezajímá. To, že Vás někdo nechce u sebe ve skupině (a myslím, že se ani není čemu divit), mi tedy připadá jako stěžování si mamince, že Vám někdo vzal kyblíček.
Ráda bych ještě objasnila, proč jsem se do této nešťastné diskuze pustila. Na sociální síti Facebook mám mezi svými přáteli i Petru Žlkovanovou, která tato Vaše pravidla sdílí. Tudíž se to objevilo i u mne na zdi, a jelikož se snažím být alespoň minimálně informovaná, abych si mohla udržovat nějaký objektivní názor, dovolila jsem si tato ,,pravidla“ přečíst a nedej bože na ně reagovat.
Ohledně Spider, je zjevné, že Vás to hodně trápí. Dovolím si Vás jen lehce opravit (jestli Vás to ovšem neurazí). Naposled jsem o Spider psala 28.7.2010 abych objasnila poměrně nepřesné informace o jejím zdraví. Abyste mi snad příště i přesto, že můj přístup sem máte jistě bezchybně zmapovaný, nemusel vyčítat, že se chovám neslušně k ostatním pánům a neodepisuji na jejich dotazy, bude asi nejlepší, abyste profil Spider smazal. Aby jí to nemrzelo, tak jí koupím kost, ona to jistě pochopí. Mě jako uživatele případně smažte také, aby mne to náhodou někdy v budoucnosti opět nelákalo, jak říkáte, ,,otřít o vaši organizaci“ (pro ostatní: zeptat se).
Jak říkám, Vaše názory ohledně mého dotazu přestávají být racionální, tudíž sem již nebudu odpovídat, ale ráda se přijdu ještě podívat, jak budete reagovat na můj příspěvek. Myslím, že tím co tady mezi námi proběhlo, jste zanechal veřejnosti a jistě i zájemcům o adopci názorný příklad, co se Vám honí hlavou, když s Vámi někdo nesouhlasí nebo se nevhodně zeptá - je trapný a 100 % záškodník.
I přesto Vám přeji mnoho zdaru v tom, co děláte a ať se Vám podaří zachránit co nejvíce psů.
Všem díky za pochopení, případně přetrpění toho, že jste můj text četli
S pozdravem Kateřina Ječmínková
Kateřina

Příspěvekod pupulu v 20 srp 2010 20:27

Milá Katko,jak mám tedy nazvat 2 pejsky (NO a pokus o Goldena),které krmíme na území nikoho.Ani jedna policie (Chrastava,Hrádek) o ně nejeví zájem.Nesmím je odchytit jinak si to všechno zaplatím.Nikoho nezajímají,nikdo je nechce,nikdo mi je ani do útulku nepřijme a už vůbec jejich život nikdo nehodlá financovat??????Já si myslím,že toto JSOU nepotřební pesani bohužel.A jestli my chcete tvrdit,že ne tak jste krapet mimo realitu.Ameriku nikdo neobjevil,ale je to realita bohužel se kterou by se mělo něco dělat a ne,že se sem budou dovážet byť krásní,ale nekastrovaní kříženečci z ostatních zemí.To totiž vede jen k dalšímu množení NEPOTŘEBNÝCH psů.Jelikož Fifinka paní X si zaslouží mít jednou štěňátka,atd....prostě stále stejný problém.Jsem toho názoru,že nádherných kříženečků máme dost a pokud má někdo dech,finance a místo prosím pomozte mi umístit ty 2 pejsky,jelikož oni jsou zatím nepotřební..................
pupulu

Příspěvekod L + L v 20 srp 2010 20:46

Kateřina. 1. Mne vůbec nemrzí, že bych nemohl psát ve druhé skupině - o sobě jsem se vůbec nezmínil - ani bych tam psát nechtěl. Chvíli to mrzelo jiné lidi, když se chtěli poze zeptat - jen chvíli. Pohyb psů v Troji mne nikterak nepřekvapuje - stejně tak, jako mne nepřekvapuje takřka nulová nezaměstananost v Praze. To neznamená, že by jinde nebyla takřka 16%. Stejně tak jsem neobjevil před pár měsíci Ameriku - informujeme o stavu útulků a pomáháme jim po celou dobu. To jste si spletla stránky - to tam objevili Ameriku v Irsku.....

Zbývající bez komentáře..... nakonec lidi umí číst a nejsou tady pár dní. Udělají si obrázek sami bez nutnosti jim radit.
Že opuštíte tohle forum.....inu, co se dá dělat?
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod datura v 21 srp 2010 16:13

Dovolím si tedy asi taky naposledy zareagovat.
Datura: já bych si ráda stála za svým a řeknu to ještě jednou. Podle mého názoru nejsou nepotřební psi. Jsou psi o, které někdo jeví anebo nejeví zájem. Když se totiž řekne, že je něco nepotřebné, zpravidla to tedy vyhazuji = nepotřebný pes se utrácí.

Jste si tedy jistá že neumístitelní psi v útulcích se neutrácejí - no ze zákona ne, ale jinak bych také ráda ještě chvíli trpěla takovou naivitou.
Krom toho, nejspíš jsem tupá - ale pro koho je potřebný pes neumístitelný, který je v útulku 6-8 let?
Já mám takový dojem, že pro nikoho - když ho nikdo nechce. A takoví psi jsou.

Jak říkám, pro mě je můj pes velice důležitý a jestli pro Vás bude nějaký adoptovaný pes (nejenom dostihový greyhound) opravdu přínosem až ve chvíli, kdy bude nějakým způsobem pomáhat nebo pracovat pro veřejnost, uvedla bych jako příklad (možná je to dokonce lurcher) Coco, který/á má canisterapeutické zkoušky.

Tuto větu teda vůbec nechápu. Nikde nepíšu o nejakých zkouškách ani canisterapii. Pro mně je na jedné straně důležitý můj šampion a na druhé byl pro mně deset let velmi důležitý pejsek , který se narodil postižený, nikdy na žádné výstavě nebyl a nebyl chovný. Když jsem ho musela nechat v zimě uspat, obrečela jsem ho úplně stejně jako nějakého šampiona, možná víc.

Dost striktně odděluji důležitos psa dle využití, nebo titulů. To, stejně jako vzhled, zdraví a povaha je důležité pro chov. Ne k tomu, jestli psa budu milovat. Jsem schopná milovat ošklivého nešikovného moulu a je mi nesmírně líto, když někde vidím psa, kterého nikdo nechce, který není pro nikoho důležitý ani potřebný i když je jako každý pes schopný dát někomu lásku. Jenže - není komu. Takový pes zkrátka je nepotřebný a bylo bycpro něj lepší, kdyby se nenarodil.

Například já osobně jsem zastánce názoru, že by se měli rozmnožovat psi pouze s průkazem původu.

No vidíte a to já ne. Spousta lidí chce voříška. Já jsem zastáncem názoru, že všechna štěňata by měla být povinně označena čipem a registrována na chovatele. Úplně všechna!
Aby zde byla osoba odpovědná.
Jakmile se někde objeví bezprizorní pes, podle čipu se hned zjistí kdo ho přivedl na svět. Ten má buďto smlouvu o převodu psa na někoho jiného, nebo za něj zodpovídá.
Takže si ho buďto vezme domů dokud mu nenajde nového majitele, a nebo hradí náklady na psa v útulku ze své kapsy.

To by nejspíš značně zredukovalo současnou nadprodukci psů .
Čili by možná bylo pro tyto "nepotřebné" psy mnohem lepší, místo dohadování se a handrkování o slovíčka a jejich význam na internetu,kdyby každý milovník psů apeloval na svého poslance a trval na prosazení takového zákona.
datura

Příspěvekod L + L v 30 led 2011 11:06

Byli jsme upozorněni na příspěvek u jiné organizace a článek v časopise Svět psů k adopci chrtů...
V žádném případě se nejdená o organizaci GACR - Greyhound Adoption Czech Republic.
Protože takových situací přibývá, musíme se opět od takových organizací a jejich praktik důrazně DISTANCOVAT!

Hezký den Markéto, členové naší organizace Klub přátel adopce chrtů:
http://www.adopcechrtuforum.cz/
mne upozornili na Váš příspěvek u druhé organizace....
---------------------------
Markéta Hudcová
...Chudák Black, takovej skvělej pes i s kočičkama je v pohodě. Je mi ho tak líto, ale ted si ho také nemůžu vzít. Jinak nečetli jse někdo Svět psů? Nějaká paní tam psala, že si adoptovala chrta a že jí prý ta organizace zaručila, že jí nebude... honit její 4 kočky doma, ale že nemyslí na nic jiného, než je honit a co s tím má prý dělat. Odpověď odbornice paní MVDr. Hany Žertové mi přišla snad ještě blbější než otázka. Chtěla bych vidět jak nějaká organizace paní zaručila, že nebud honit kočky. Já ty lidi opravdu nechápu. Už toho bylo napsáno tolik na co všechno si je třeba dávat pozor, že prostě trvá než si pejsek zvykne, ale očividně je to pořád málo! Na podzim jsem v Ústí potkala paní, která měla adopťáka týden a už ho dávala pryč protože jí vyjel po Italákovi..měla jsem sto chutí jí to vodítko vzít a odejít s fenečkou domů. Já se teda musím pochlubit, že náš adopťák Jimík je v pohodě už i s morčátkama, který kolem něj běhají :-). S kočkama spí i žere z misky, válí se s nima na zahradě. Ze záčátku to taky nebylo růžový, ale pryč bych ho nikdy nedala, od toho co vystoupil byl prostě náš!! Uršulku máme od štěňátka, tak s ní není problém, ta si hraje i s činčilkama :-).Zobrazit více
Před 20 hodinami ·

-----------------------------

Jelikož má naše organizce GACR - Greyhound Adoption Czech Republic sídlo v Ústí nad Labem, táží se lidé, zda jde v tomto případě o adopci prováděnou naší organizací.
Členové naší organizace výběru budoucích páníčků věnují velmi velkou pozornost a podrobně maximálně vyčerpávajím způsobem informují o povaze chrtů, jejich minulosti a co lze od nich v budoucnu očekávat - vše doplněné Dotazníkem, osobní návštěvou, informačním DVD a knihou Dobré rady k péči o Vašeho chrta.....Tyto materiály byly zpracovány naší organizací ve spolupráci s RGT Velká Británie a zájemci je dostávají ZDARMA!

Po provedení adopce máme všechny adoptované psy pod kontrolou způsobem, že majitelé o jejich životě informují na našem diskuzním foru v sekci ADOPTOVANÍ
http://www.adopcechrtuforum.cz/viewforum.php?f=10

Pokud se vyskytne nějaký problém nebo situace, která vyžaduje řešení, okamžitě jí v diskuzním foru společně probereme a nacházíme řešení. Popřípadě poskytujeme jak materiální tak finanční pomoc.
Žádnou takovou situaci jsme však neřešili ani jsme takového pejska do Ústí nad Labem neumisťovali.
Můžete nám, prosím, napsat - o jakého pejska a o jakou organizaci se jedná? V kterém časopise (popřípadě čísle) je uvedený článek otištěn?
Takové situace totiž velmi poškozují poctivý, otevřený a důsledný postup Programu adopcí chrtů - jako takových a mnozí lidé si takové situace zevšeobecňují na všechny organizace pomoci psům bez ohledu na to, že jde zpravidla jen o jednu nezodpovědnou, které nezáleží na budoucí kvalitě psího života a její nové rodiny, ale jen na kvantitě dovezených psů a obdržených poplatcích za ně. Další osudy psů i nových rodin je nezajímají...

Pokud budete chtít, přijďte se podívat do našeho diskuzního fora,
zaregistrujte se a povídejte si s námi....
http://www.adopcechrtuforum.cz/index.php

Děkuji předem za odpověď
s pozdravem

Ladislav Lacina
777 715 881
Ladislav Lacina
GACR - Greyhound Adoption Czech Republic
Moskevká 9
400 01 Ústí nad Labem
spojení:
777 715 881
E-mail:gacr.adopcechrtu@seznam.cz
Najdete nás:
http://www.adopcechrtu.eu/
http://www.adopcechrtu.com/
http://www.adopcechrtuforum.cz/
povídat si s námi můžete:
http://www.adopcechrtuforum.cz/index.php

Zapojte se k nám do skupiny:
http://www.facebook.com/group.php?gid=121666717865798&ref=ts

Pomožte zachránit vysloužilého dostihového chrta
a sdílejte jeho topic na facebooku:
http://www.facebook.com/group.php?gid=145612328786168&v=wall

Moc děkujeme všem, kteří nám pomáháte!
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Tereza T v 30 led 2011 13:02

Článek je myslím ted v únorovém Světu psů.
Ta fenka z Ústí byla taková drobnější černá a paní ji prý už skoro od podzimu nemá. Přes jakou organizaci adoptovala nevím.
Markétka říkala, že až se dostane na počítač, napíše více
Tereza, Igor, Štěpánek, Mareček a Robinek a dále lurcherka Annie, kočka Micka a skinny Kikinka
Tereza T

PředchozíDalší

Zpět na Distancujeme se...