Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Řídíme se těmito pravidly

Zde budeme zveřejňovat informace O NÁS bez NÁS a podobně....

Re: Řídíme se těmito pravidly

Příspěvekod L + L v 30 led 2011 16:59

Tak jsme odpoledne vyrazili pomoc zachránit pejsky
z množírny u Českých Budějovic - (dva máme doma) napíšu později.
Při té příležitosti jsem se zastvil v Tabáku a článek našel. PORADNA:

Obrázek
Obrázek

Po přečtení článku si nejsem jist, zda spím nebo bdím. Jestli paní skutečně adoptovala pejska od organizace - potom naprosto souhlasím s paní MVDr. Žertovou, šlo o velmi nezodpovědné chování organizace a velmi nezodpovědné jednání paní majitelky.

Paní majitelka i paní Žertová totiž míchají jablka s hruškami a vůbec jim nevadí, že to celé vychází jako jeden velký nesmysl. Bohužel k tomu může dojít jen tím, že si organizace vůbec nelámala hlavu s nějakým vysvětlováním a proto k takové situaci vůbec došlo.

Buď totiž mají doma vysloužilého dostihového chrta - potom se ale jedná o psa z Irska nebo Velké Británie (GREYHOUND) nebo šlo o lovecké plemeno chrta ze Španělska - potom ale o GALGA, který s dostihy nemá vůbec nic společného!
- to jim ani organizace neřekla, o jaké plemeno psa jde?!!

Pokud je chrtovi rok a půl - potom u greyhounda jde o velmi nebezpečný věk dospívání, kdy se v Irsku testy rozhoduje, zda dosahuje potřebných časů a bude zařazen do dostihové kariery nebo nedosahuje a potom je z celého systému bezmilosti vyřazen a pokud nenajde adopcí novou rodinu - utracen!!!
V žádném případě se tedy nejdená o VYSLOUŽILÉHO dostihového chrta, ale o dospívající štěně. Dospívající štěně greyhounda neprošlo trenérským drilem a podmínkami dostihového sportu (nevšímat si jiných psů, nereagovat na napadení jiným psem, sám nikdy nenapadnout jiného psa, absolutně se nechat vodit na vodítku atd atd...), ale naopak štěně je velmi aktivní a hravé, kouše vše na co přijde, je nezvladatelné, nechce chodit na vodítku, neposlouchá - TO JE GREYHOUND a na to mají být zájemci v každém případě výslovně UPOZORNĚNI - víme, že některé organizace toto zamlčují a zájemci u mladých psů vůbec netuší, co je čeká!!!
Naopak jsou ujišťováni o bezproblémovosti psů a líčením jejich smutných osudů vyvolávají pocity soucitu a lidé si potom v dobré víře mladého greyhounda pořídí a až po té zjišťují, jaké zvíře jim do nepřipravené rodiny přibylo. To se nedá zazlívat těmto hodným lidem - oni to zřejmě netušili, když ani netušli, zda mají psa ze Španělska nebo z Irska....

Podobné chování lze očekávat i u rok a půl starého GALGA ze Španělska, proto naše organizace velmi zvažuje takto mladé psy do ČR dovážet. GALGOVÉ jsou lovečtí psi, od mala vedení k lovu !!!
Starší psi jsou zvladatelní na povely, mladí se bohužel chovají přesně, jak paní majitelka popisuje. To je známé a slušná organizace na to upozorňuje - ne zamlčuje a potom svaluje vinu na nového páníčka.
MLADÍ CHRTI JSOU DEVASTÁTOŘI - zlikvidují Vám za jeden den byt. Rozkoušou sedačku, poškrábají dveře, zničí vše v jejich dosahu, pokud nebudete doma a on bude Vaši pozornost v té době vyžadovat. My na to upozorňujeme.
V žádném případě se však takto nechovají VYSLOUŽILÍ DOSTIHOVÍ CHRTI !!!!
Naše organizace ještě v této době buduje Dočasné domovy, kam se dostávají pejskové po přepravě z Irska a Velké Británie a dochází k jejich socializaci a zvyku na menší psy a kočky a děti..... Zde si můžete předem vyzkoušet, jak na Vašeho miláčka, kterého už máte doma, bude budoucí nový přírůstek rodiny reagovat.
Nevyužíváme ani nevyvíjíme na lidi tlak, aby jednali pod pocitem nutnosti okamžitě zachraňovat týrané chrty, kterým hrozí smrt, protože lidé potom reagují přesně jako paní majitelka a teprve následně si začne uvědomovat, co vlastně ADOPCE CHRTA znamená a jakou odpovědnost na sebe ADOPCÍ CHRTA bere...!!!
To jde ale plně na bedra organizace, která takto jedná. Proto se naše organizace od takových praktik DISTANCUJE!
Jde nám o to, aby se adopcí chrta život pro adoptovaného pejska vždy změnil k lepšímu ne aby se za pár dní nebo měsíců řešila jeho READOPCE !
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod pupulu v 30 led 2011 17:07

První věta dotazu je všeříkající,je totiž naprosto mimo mísu.Vyřazený dostihový chrt ze závodů ve španělsku...to je tedy síla!! :o :o :o
Paní tazatelky je mi velmi líto neb šla do akce o které jí nikdo nevysvětlil ani náznakem základní pojmy a už vůbec jí neinforoval o povaze španělských lovců,jejich pravděpodobných loveckých pudů a nezasvětil jí do problematiky seznamovaní takového zvířete s kočkou.Paní neměla tušení do čeho jde,netuší ani co má doma za zvíře a ještě jí ona organizace ani neporadí při problémech??!!! ""8-()
pupulu

Příspěvekod jitul v 30 led 2011 17:17

No je to celé pomíchané, majitelka pejska ani neví koho si adoptovala :shock: a pani doktorka se asi taky úplně neorientuje a jako bych ji slyšela...to, co je tam napsáno a ještě něco navíc jsem si vyslechla, když jsem se ji zmínila, že bych chtěla adoptovat....cítím z MVDr. Žertové docela nechuť a adopťákům (můj pocit z osobního setkání ale i z jarního srazu...nikomu nevnucuju...)
je vždycky důležité upozornit na klady i zápory, ne jen na jedno či druhé!!!
jitul

Příspěvekod Rosťa-OV v 30 led 2011 17:26

Tak to je teda síla a bordel....co se kde všecko napíše..... :109: :13: to není 100% nikdo od nás,kdo má psa přes GACR - neboť v jakékoli nouzi a podobném případě by se takový člověk obrátil na nás na GACR o radu či pomoc a nedělal by ze sebe blbečka v médijích !!! každý je na takovou věc upozorněn a dostane od GACRu perfektní a vyčerpávající info jak o psovi kterého adoptuje,tak o možných situacích a problémech které mohou vzniknout a taky jak a kde se obrátit o radu a pomoc v řešení vzniklé situace !!!! a ještě když ani neví co má doma za psa - rasu chrta a odkud ..?!?! To je zase ale do nebe volající BLÁBOL ..!!! :39:
Rosťa-OV

Příspěvekod Bronislav v 30 led 2011 17:29

Jsem začátečník a neměl bych toto posuzovat, ale paní "doktorka" se zřejmě důsledně řídí svým příjmením.
Bronislav

Příspěvekod Magda v 30 led 2011 17:43

Ono by stačilo, kdyby se paní Žertová také trošku informovala, než něco napíše. By si taky třeba všimla, že zrovna Beník čeká na svou rodinku, právě proto, že ji chceme vybrat zoodpovědně, a že zájemců o jeho adopci už bylo, ale právě proto, že je to pes velký, statný a potřebuje pevné vedení, je Beník stále u nás. Bohužel tento článek poškozuje i nás, mrzí mně to, protože adopci a konzultacím s novými páníčky věnujeme věškerý svůj volný čas.
Magda

Příspěvekod Maceska v 30 led 2011 18:25

Paní Žertovou a její názory já moc nemusím, a tudíž mě ani nepřekvapujou. Ale dovoluju si napsat, že se ani nedivím oné paní co se ji to stalo. Přesně to co popisuje paní Magda , tedy jak je to s rozdílem greye a galga a otázka mladé zvíře a vysloužilý chrt , přesně to jsem si někde měla přečíst před třemi měsíci a možná bych nezažila až tolik překvapení.Otázka je i to co vůbec za psa paní měla a jakou cestou adoptovala. Což se asi nedozvíme.
Maceska

Příspěvekod Magda v 30 led 2011 18:28

Maceško, třeba u nás, myslím, že u nás to je vždy předmětem pohovoru s páníčky. Třeba ted když řešíme štěnda, výslovně upozorňujeme na výchovu galga.
Magda

Příspěvekod Luci P. v 30 led 2011 18:30

Předpokládám, že chudák chrt, ať už grey nebo galgo, je pořád u nových majitelů a celodenně k něčemu přivázán.... :-(

Jinak já a Billy jsme názorným příkladem toho, že GACR by tohle nikdy nedopustil - viz. Billy, kočka Eli a měsíc a půl postupného zžívání pomocí školky u Magdy a Ládi.
Luci P.

Příspěvekod Luci P. v 30 led 2011 18:33

Tak pejsek u koček už tedy není, ten příspěvek jsem přehlédla..
Luci P.

PředchozíDalší

Zpět na Distancujeme se...