Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Řídíme se těmito pravidly

Zde budeme zveřejňovat informace O NÁS bez NÁS a podobně....

Re: Řídíme se těmito pravidly

Příspěvekod Návštěvník v 30 led 2011 18:36

Macesko, já myslím že jste si to přečíst měla ale především jste na to také měla být upozorněna a mělo Vám být vše okolo adopce a rozdílnosti greyů a galgů a podmínek ze kterých pochází vysvětleno...nehledě na to, že Berruška není čistý galgo, tudíž nemusí mít ani jeho povahu...to Vám řečeno nebylo??? :shock:
Návštěvník

Příspěvekod Maceska v 30 led 2011 18:54

Je zbytečné to už rozebírat, ale samozřejmně se z dané situace člověk poučil. Je mi ale jasné , že ne vždy adoptuje člověk mého naturelu, možností a dejme tomu i zkušeností, a pak může velice snadno dojít na požadavek readopce. A přiznávám že i já o tom zpočátku přemýšlela. Vím že mě to tedy moc nešlechtí, ale .... jde o závazek na mnoho let. Naštěstí u nás došlo k dokonalému soužití smečky a tudíž se vše ostatní co tak nějak nebylo očekáváno ,snažíme překousnout a vyřešit. Určitě v tom bylo i kus mé chyby, měla jsem se víc ptát, víc přemýšlet.......a já nevím co ještě. Prostě mám ten luxus poučení pro příště :-)
Maceska

Příspěvekod jitul v 30 led 2011 18:56

Ten návštěvník jsem já, se mi to nějak odhlásilo či co... :oops:
jitul

Příspěvekod iiivetka v 30 led 2011 20:37

Pre Maceska...
Ako to že Ste neboli informovaná....dostatočne. Je pravda, že povaha psa v profile nikdy neni na 100%, teda, že až v rodinke vyjdú na povrch nové poznatky niekedy, ktoré v útulku neodhalili.
V prípade zachránených chrtov zo stanice smrti, bolo potrebné konať rýchlo a povahu nebolo možné riešiť.
Ale dezinformácia zo strany organizácie určite nomohla byť. Sama som prešla paľbou otázok, a uisťovaní sa a tých najhorších scénarov, aby som si dobre uvedomila do čoho chcem ísť.
Na stránkach oboch organizácii je dostupných veľa informácii pre zváženie.
Ale je skvelé ako Ste sa s tým popasovali, a že Beruška k Vám zapadla.

Tá pani čo napísala do toho časopisu...ano už len tá prvá veta nemá chybu...Čo viac dodať...len som prekvapená ako sa jej s takýmto prístupom podarilo adoptovať. Že spolužitie s mačkami nebude problém? Uistenie?
Uistenie jedine v tom, že sa to naučí. Že to nie je nereálne, aby sa naučil lovecký pes žiť s napr. mačkou...Ale určite nie uistenie, že taký bude hneď. :roll:
iiivetka

Příspěvekod Maceska v 30 led 2011 21:02

Ivetko, jak píšu nemá cenu to rozebírat a také píšu že většina věcí je moje chyba. U nás to bylo složitější, protože jsme původně měli mít greyku z Irska, takže vše se točilo okolo povahy greyů a situace konkrétní fenečky. Po té co to nedopadlo, jsem já a podotýkám jen já udělala chybu, že jsem z určitého zoufalství , touhy či jak to nazvat, situaci uspěchala. Dostatečně jsem si nezjistila jak je to s galgy ze Španělska a že je to trochu jiné než z chrty z Irska atd. Ale od začátku jsem se s určitým rozčarováním netajila, ani v blogu na CHVN a i přesto že vím, že adopce jsou velmi složité a obdivuji všechny kteří se tím zabývají, nebylo pro mě úplně jednoduché situaci vstřebat.Chtěla jsem drobnější , hladkosrstou a klidnou fenku a na základě toho jsem prostě očekávala zcela jiné problémy než nakonec řeším. Asi nejsem dost empatická a tak mě zpočátku situace zaskočila.Je mi jasné že když se takhle nadálku adoptuje živá bytost těžko se odhaduje její povaha a reakce ve zcela novém prostředí. Ale snad nejdůležitější je že jsem to zvládla, Berunka je naše a tak už to zůstane . A v případě další adopce, jsem poučena : Ptát se a ptát se a opravdu si zajistit co nejvíc informací.
Maceska

Příspěvekod Dona v 30 led 2011 22:20

Macešce: Tak to jste mě pobavila..chtěla jste drobnější, hladkosrstou, klidnou ..fenku chrta ...... a tak Vám vybrali mladý divoký štěně, který víc než s chrtem má něco společného s aziatem...hmm, tak to ta organizace dělá opravdu svou práci dobře (doufám, že všichni to chápou jako ironii). A pro neznalé.. nebyla to Gacr.
Dona

Příspěvekod Maceska v 30 led 2011 22:42

Nechci tady rozpoutávat tuhle debatu. Prostě jen jsem chtěla napsat že stát se může cokoliv a taky je fakt že je zcela možné že té paní nikdo nic takového neslíbil a ona si to jen tak jednoduše vysvětlila že lze chrta a kočku spřátelit aniž by si za tím představila nějakou práci a nějaký čas , nebo prostě jen některé věci dobře nevnímala a viděla jen to pozitivní.
Maceska

Příspěvekod Tereza T v 30 led 2011 22:43

Nezlobte se, ale já nevěřím, že kdokoliv, z jakékoliv organizace mohl komukoliv říct, že kočky tuty nebudou problém.
A na druhou stranu ani nechápu, jak si to někdo může myslet. Když se ujmu jakéhokoliv dospělého psa, vždycky je tu riziko, že může být problém s kočkama a jiným domácím zvířectvem a to nemusí jít jen o chrty.
Pořád se napadají organizace, které zprostředkovávají adopce, že neinformovali nebo neřekly nebo řekly blbě, ale i zájemce přece musí mít mozek. (to hlavně k tomu článku)
A to, že paní Žertová píše, že soužití s kočkami je spíše vyjímkou...tak by se tedy měla více zajímat a vzdělávat. Minimálně polovina adoptáků žije s kočkama a to v pohodě. (Neberu kočky cizí venkovní)
Tereza, Igor, Štěpánek, Mareček a Robinek a dále lurcherka Annie, kočka Micka a skinny Kikinka
Tereza T

Příspěvekod jitul v 30 led 2011 22:49

Paní doktorka Žertová hovoří o něčem, o čem asi vůbec nic neví....to, že poznala nějaké adopťáky ji asi nepřimělo si o nich něco víc zjistit..... :-(
jitul

Příspěvekod jitul v 30 led 2011 23:46

Ještě dodám, na CHVN je přece fotka Berry s Lucií Poučovou z perrery, nebo odkud Berry je...takže info o velikosti a podobně mělo být z první ruky....
jitul

PředchozíDalší

Zpět na Distancujeme se...