Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Štěňátka galgice Nery

Seznam pejsků, kteří už našli svého nového páníčka...

Štěňátka galgice Nery

Příspěvekod Verda v 30 pro 2010 09:47

Rozhodla jsme se štěňátkům, ikdyž zatím nenarozným, založit vlastní téma... překopíruji nejdůležitější informace:
MAGDA:
Přátelé ke konci roku máme ještě jedno překvapení, které nečekal nikdo z nás...Ze stanice smrti jsme zachránili pejsky Lucase, Carlyho, Negru a jména těch dalších jsou úkolem pro vás...
Nezbláznila jsem se, ani neslavím hned po ránu konec roku Nerinka si přivezla ze Španělska miminka. V době, kdy v zuboženém stavu přicestovali galgoušci do Čech byla zhruba dva týdny nakrytá, takže to nebylo poznat ani na dvou veterinárních prohlídkách. Na doporučení veta jsme vyčkali s kastrací až se pesani dají dohromady fyzicky a psychicky, no a Nerinka tak nějak začala přibírat, veterinář včera potvrdil, že zhruba za 14 dní by mohla být štěňátka na světě.
V první chvíli mně popadl vztek na perreru, že nedokázali tomuto zabránit, pak jsem si uvědomila, že jim je to vlastně úplně jedno, vždyť stejně měli všichni zemřít, tak co by řešili nějaké oddělení pejsků od sebe. Podle mně si snad museli všimnout, že Neri hárá, nebo jim to bylo zcela lhostejné? Nejspíš ano. Kladla jsem si otázku zda by to změnilo něco na situaci kdybychom to věděli dopředu, no asi ne, protože bychom se stejně nemohli spolehnout, že by se tam o Neru a její potomky postarali, takže vlastně dobře, že je tady, má krásný domov a skvělou paničku, která to vzala s humorem, o štěňátka se postaráme všichni společně, i když největší zápřah bude mít Petula a Verda.
Snažili jsme se včera dovolat Pilar, to se nezdařilo, takže budeme netrpělivě očekávat zprávu od ní, abychom si alespoň trošku ujasnili s kým v perreře přišla Negra do styku, časově to odpovídá na tatínka Lucase, v tu dobu už byli v perreře spolu, takže je vyloučeno, že by přišla už do perrery březí. Monice a Martinovi, tedy adoptivním rodičům Lucase jsem už volala aby se připravili na vyživovací povinnosti Ve hře je ještě Carly, no překvapení bude až se štěnda narodí, doufám, že další možnosti otců tam nejsou.Nerinka byla v kotci s nimi.
No a teď vyhlašujeme soutěž o jména pro prcky, kteří ani netuší čím vším si jejich mamina prošla, za pár dní je máme na světě a nedopustíme aby se jim přihodilo to, co se běžně děje galgouškům ve Španělsku.
Verda

Re: Štěňátka galgice Nery

Příspěvekod Verda v 30 pro 2010 09:49

L + L:
Když jsme se asi před šesti nedělemi dozvěděli, že ve španělské Cuence hrozí 150-ti psům rychlá smrt, okamžitě jsme se rozhodli pomoci zachránit aspoň šest z nich.
Nejprve to vypadalo, že se vše podede, ale potom následovalo rozčarování, protože organizace, která tuto záchranu organizovala oznámila, že záchranu z časových důvodů uskutečnit nelze....
Bylo nám velmi smutno a pokusili jsme se záchranu aspoň tří galgů zorganizovat sami, což se nám podařilo.
Netušili jsme, že nakonec místo plánovaných šesti - nakonec zachráníme ze španělské perrery smrti

pejsků sedm !!!
Verda

Příspěvekod Verda v 30 pro 2010 09:49

VERDA:
Možná i více... Já na ultrazvuku viděla na vlastní oči 4, ale je možné, že jich tam je více...
No a jak tomu bylo... Nerinka začala zajímavě příbírat - jen na bříšku, měli jsme trochu strach, aby to nebyla nějaká nemoc, i když jsme to už tušili. Včera jsem jí teda naložila a pelášila na veterinu, paní veterinářka náš příběh zná, tak jí poslechla a rovnou začala holit bříško..to se Neře nelíbilo, takže jsme oholili jen kousek, přiložila ultrazvuk, nic neříkala, já vejrala na moniotor a pak ze mě vypadlo "No to mě poser ty vole"...omluvila jsem se a paní vetrinářka štěňátka potvrdila, ukáply mi slzičky nad dalšími životy, Nerinku jsme zvážili - 26kg!!! Od svého příjezdu 5kg! A šla jsem obvolávat
Bylo to nádherný, štěňátka v bříšku bydlí v takových plástvích jako včeličky, viděla jsem jejich hlavinky, pacicčky a malinký pupeční šňůry...
Jdu študovat na netu, co s těhulkou, co se štěňátky, odpo jdem na Zuzkou veterinářkou zjistit potřebné info a domluvit se na pomoci při porodu, aby vše proběhlo hladce.
Takže jak psal Láďa, chtěli jsme jich z perrery zachránit víc a nakonec se to podařilo {5;1}
Verda

Příspěvekod jitul v 30 pro 2010 09:56

No tak to je boma, tak se to nakonec povedlo zachránit jich víc {5;13}
Taky popřemýšlím nad jmény. A pak aby Nerinka nepřibírala na bříšku :-
jitul

Příspěvekod Petula v 30 pro 2010 10:04

Tak jsem měla rozepsané hlášení přímo z místa dění, na něco jsem omylem ťukla a celá zpráva se vymazala....takže ještě jednou, v rychlosti.... Nerinka chrupkala se mnou v posteli, překvapená, že ji nevyhazuji a ještě ji přikývám :-), ráno byla vydatná snídaně a teď odpočívá v pelíšku. Máme tu i strejdu Nibba...takže ani nechci počítat, kolik te je celkem chrťáků.
V poledne jdeme na konzultaci ke slečně veterinářce Zuzce (od Bedříška), ohledně stravy, vitamínů a všeho, co nás čeká. {5;38}
Peťula, Pája, Majla, Nera, Valina a šéfová Amy, Pongo (žijící ve Španělsku)+ přímé příbuzenstvo Verdy :-)

Zásadní životní otázka dne:
Chcete muže nebo psa?
Odpověď:
Záleží, jestli si chcete nechat posrat koberec nebo celý život...
Petula

Příspěvekod Magda v 30 pro 2010 10:07

Ameno, Caro, v češtině "milý"
Amor "láska"
Nina "holčička"
Co vás napadne v Češtině hoďte do překladače a pokud to zní krásně, tak můžeme vybírat jména.
Magda

Příspěvekod Hanka v 30 pro 2010 10:15

černoška je Negra
černoušek - piccaninny
{5;19}
Hanka + Růženka a Lena+Bubla, Bára, Sára, Dafné, Bína-Týna a Ben
charitativní e-shop: www.fler.cz/hankapetr
Hanka

Příspěvekod wild owl v 30 pro 2010 10:18

Dárek (obdarování, potěšení atd.):
- regalo, m
- agasajo, m
- regalito, m
- porte, m
- aguinaldo, m
- ofrenda, f
- obsequio, m
- dádiva, f
- regalía, f
- recado, m k
- recuerdo, m
- albricias, f
- jigo, m
- largición, f
- regalejo, m
- regalillo, m
- oferta, f
- mariquita, f
- agradito, m
- tributo, m
- yapa, f
- cuelga, f
- contenta, f
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Magda v 30 pro 2010 10:21

viva - živá
- čilá
- bujná
Magda

Příspěvekod Verda v 30 pro 2010 10:22

Jééé, Piccaniny..to je krásný!!! Tak už to začínám sepisovat..snad těch jmen nebude třeba hodně :lol:
Neruše byla okamžitě vcelku dominantní, už jak přijela...občas zavrčela i na Amy, když jí Nibb chtěl vzít hračku, tak po něm nepěkně vystarovala, tak byla stejně nepěkně vykázána na místo..teď už vím, že to bylo způsobeno jejím stavem... :lol:
Verda

Další

Zpět na Hurá, já už mám páníčka...!