Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Výchova a výcvik Ivo Eichler

Chcete svého pejska ještě něco naučit? Tady máte příležitost...

Výchova a výcvik Ivo Eichler

Příspěvekod Dona v 15 bře 2011 15:45

Když jsem si pročítala téma u Jitky ohledně neustálých problémů s Michalem a jinými psy, poradila jsme jí kontaktovat pana Eichlera (http://www.psi-tabor.info/ivo-eichler/). Ač sama jsem jeho služeb nikdy nevyužila, vím, že jiní majitelé adopťáků ano a mnohdy se značným úspěchem.
Pokud neznáte jeho články v PPČ, přečtěte si několik jeho rad týkajících se přímo adopťáků http://www.adopcechrtu.info/forum/viewforum.php?f=31.
O tom "co je adopťák" si udělal, dle mě, dobrý úsudek díky dvou(?!)měsícovém pobytu čerstvě přijetého adopťáka Swifta. Jeho přístup je individuální potřebám "chrtů" a zvláště jeho tvrzení:" ...Proto bych tady rád postupně přeměnil myšlení lidí, kteří jsou schopni zarytě tvrdit, že ten jejich sportovec se cvičit nemůže. Po zbytek života mu v takovém případě zůstane už jen vzpomínání. Pro neznalost či pohodlnost svých lidí, mu zůstane vzpomínání na doby, kdy letěl při dostihu jako vítr..." mi po opětovném přečtení trochu hlodá v mysli.
Věřím, že kromě "kázeňských" problémů dokáže ( hlavně majiteli adopťáka) dát hodně díky tomu, že vás vyburcuje k rozvoji vztahu s vaším psem, že adopce vysloužlého chrta nemusí být jen o "odložit exzávodníka na gauč"....
Pokud někdo máte již s I.Eichlerem VLASTNÍ zkušenost, ostatní tu vaše podněty určitě uvítají.
Dona

Re: Výchova a výcvik Ivo Eichler

Příspěvekod jitul v 15 bře 2011 18:48

Jé super, všimla jsem si samostatmého tématu až teď
Je dobré, že má zkušenosti i s adopťáky...jdu pročítat
jitul

Příspěvekod jesi v 15 bře 2011 19:17

Tak jsme si ten příspevek jitul přečetla a myslím, že to je vcelku poučné. To samé dělají i další.. Myslím, hned vpočátku odvést pozornost. Caesar to dělá jeho dobnutím dokud se pes neuklidní... Victorie zase láká na pamlsky popřípadě hračky aby odvedla pozornost... Já osobně si stránky ukládám apodle času budu procházet, stejně tak jak sleduji Victorii i Caesara..
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod jitul v 15 bře 2011 19:40

JJ, mně se tam líbí ten postup..jde na to pomalu...
Já zatím slyšela rady jít přímo mezi psy..tam se nechat očuchat a sám si očuchat atd.
Mezi vícero psy to ještě jakž takž fungovalo, pak už Mišák rezignoval...ale teď na srazu to s ovčandou byla katastrofa...
Asi mu sesmolím mail
jitul

Příspěvekod bachroc v 15 bře 2011 20:13

Ano ano jde o Gandalfa který byl na ranči a na začátku s ním vážně byly celkem problémy které se ale dost změnily né že by byl uplně v pohodě ale je pořád lepší a lepší.
bachroc

Příspěvekod bachroc v 16 bře 2011 07:07

No já si pak uvědomila jak škaredě jsem to napsala že s ním byly - vážně problémy-. Je to totiž jinak ten nej pes jakého jsem kdy měla. Ale do té doby jsem měla jen pejsky kteří na tom byli psychicky dost špatně. Na to jsem taky byla připravená když jsem pro něj jela a on přijel celkem sebevědomý pejsek. {5;16} Ale opravdu nejvíc záleží na tom jak se v určitou chvíli zachová páníček. Takže nejdřív jsem musela svoje chování v učitých situacích změnit já a pak se to všechno lepšilo. {5;38}
bachroc

Zpět na Psí školička