Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

© Rudolf Desenský - psycholog psů

Chcete svého pejska ještě něco naučit? Tady máte příležitost...

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvekod Nikola.Mull v 21 říj 2011 20:20

Psala jsem to už někde na FB, Desenského moc neznám, ale stačilo mi to z reportáže. Já také nedám dopustit na Ceasara, a je pravda to, že když p. Desenský se snaží být alfa samcem tak u toho psy napodobuje a chová se jak pes (kdo z nás by začal dělat psa na ulici, když by chtěl utišit svého mazlíka) a to vše zvládne Caesar s tím, že je stále člověkem a zároveň vůdcem smečky :)
Hlavně mi příjde totálně neprofesionální a nezodpovědné utratit cizího psa, protože se mu "nelíbil".I kdyby se měl ten pes utratit (nedej bože) pořád o tom rozhoduje útulek. :(
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Monča v 21 říj 2011 20:27

Desenský si o sobě nejspíš začal myslet, že může vše, že je pánem nad životem a smrtí a záleží jen na něm, koho se rozhodne nechat na živu a koho ne, jak on tvrdí, koho on vysvobodí, že prý si o to ti psi řeknou, že chtějí, aby jim pomohl umřít, aby se netrápili. Blbost, zdravej pes, který mu byl svěřen na převýchovu nemá absolutně žádný důvod k utracení a už vůbec ne jím. O tom musí rozhodnout majitel, v tomto případě útulek a to jen v případě bolestivé nemoci a pomalého umírání, jiný důvod k utracení neuznávám! No, kdysi to mohl myslet dobře, ale nějak to celé nezvládl a to co provádí v poslední době rozhodně není o láskyplném vztahu ke psům ani o pomoci. :(
Monča

Příspěvekod Lex v 21 říj 2011 22:15

Milé slečny a dámy...

už dlouho mi nehnul žlučí příspěvek tady na fóru... ale teď jsem opravdu překvapená, jak snadno se dají lidi zmanipulovat médii... kolikrát jste se s RD setkali a viděli ho pracovat se psy??? kolik z vás si vůbec přečetlo aspoň jednu jeho knihu? kolik z vás se šlo podívat na jeho fórum a přečetlo si jeho vyjádření k reportáži? nikdo.... jak můžete někoho tak snadno odsoudit??? znáte to pořekadlo:,,, nesuď dokud se neprojdeš v jeho botách,až potom zjistíš kde tlačí,,, jak si můžete dovolit pranýřovat někoho kdo má takové zkušenosti s výcvikem, když vy sami máte možná 1.,2.,3. psa a jestli vůbec zvládnutého???
Pettullla: je vidět že jste se sním nikdy nesetkala, jeho psi jsou naprosto vyrovnaní a rozumí jim moc dobře! jedině koho jsem viděla ve stresu byla jeho vlčice,ale tam si myslím že to je docela logické, když se pohybovala mezi cizími lidmi a měla v sobě plachost jakožto polodivoké zvíře... taky se RD netají tím, že křížence k sobě bere vyjímečně, i když občas ano... ale těžko se mu udávájí, hlavně pokud měli psych. problém... stejně bych vás chtěla vidět, jak VY si takového problematického křížence vezmete k sobě domů s tím, že mu budete hledat nový domov! RD v každé knížce vzpomene problematiku množíren a to že lidi by měli být rozumnější při výběru psa a nedotovat množitele! už vám to dochází?
nehodlám tady nikoho obhajovat, ale nedá mi abych tady nenapsala VLASTNÍ zkušenost... četla jsem všechny jeho knihy i fórum... byla jsem několikrát na freečku (setkání spousty psů) s RD a taky tam půjdu se štěňátkem kvůli socializaci... vždy je tam příjemná atmosféra i když někdy musí člověk strpět zimu a bláto, ale za ty zkušenosti to stojí... potkám tam vždy spoustu skvělých pejskařů, který vidí i trochu dál než na špičku svého nosu... bohužel RD není celebrita s bílým chrupem, barákem v Americe a vlastním TV pořadem... odsuzuje škrťáky a jiné "pomůcky" které vám běžně doporučí na cvičácích... možná proto není úplně "normálny" což může někomu vadit a on sám se netají tím, že tito lidé by byli schopni objednat si tuto reportáž aby mu udělali špatné jméno... taky paní Daušová z helpesu byla jednou v reportáži kde vycukávala mladého psa na škrťáku a to nikomu nevadí? nikomu taky nevadí praktiky na cvičácích, kde se běžně používají donuc. prostředky, trestání a řvaní? proč o tom nikdo nenatočí reportáž, třeba jak jsou psi zmagořeni a čekají jenom na povely a neumí se pořádně uvolnit? i když sleduji Cesara ráda, taky se mi nezdají košer všechny jeho praktiky, ale nezatracuji ho... vemu si jen to nejlepší, tak jako od RD... nespouhlasím se vším co RD dělá,ale kdo jste bez viny? nikdo... tak si teď obujte jeho boty a projděte se v nich... možná začnou tlačit....

takže asi tolik... kdybych se s RD nepotkala osobně, možná ještě dnes řeším Jackovu agresivitu vůči malým zvířatům... a to sousedovic shi-tzu na to málem doplatil životem... (malá poznámka nejen pro ty co jím grejík zabil nějakou tu kočičku či pejska, nebo možná v budoucnu zabije)
howk...
Lex

Příspěvekod westička v 21 říj 2011 22:26

Musím souhlasit s Lex..

Znám pár lidí, kterým RD pomohl s problematickým, nebo vystrašeným psem a to je jen zlomek těch, kterým pomohl.
"Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu."
westička

Příspěvekod jitul v 21 říj 2011 22:35

Nuž, bohužel nevím, jak se dotyčná paní z Helppes jmenovala, ale chvíli jsem tam docházela na Kurzy společenské výchovy psů - no normální cvičení, ale 10 minut měli psi volno pod dohledem - tak kvůli tomu, a ona paní mi klidně do očí a ještě jedné slečně s barzojem tvrdila, že zastřelit vysloužilé greye je nejlepší řešení, že jsou problémoví - nebo si je berou lidi kteří s nimi neumí a to je ten problém atd. :-(
Zklamalo mě to natolik, že už jsem tam nešla...

Ale k tématu...
Naprosto bez ironie si myslím, že Šaryka měl RD oněm slečnám vrátit. Nejlépe té uřvané blondýně...Ona by se o něm reportáž natočila i tak, pro změnu proto, že vrátil stejně agresivného nebo ještě agresivnějšího psa a ten někoho pokousal... :-(

A SAšo, myslíš si snad, že Jack by kočku co mu vlaze na jeho území nelovil? Naši tedy jo, a nemyslím si, že by to bylo o agresivitě...
jitul

Příspěvekod jitul v 21 říj 2011 22:37

Jsem k té paní zapomněla dodat, že jsem tam byla s Mišákem, což ani není grey....
jitul

Příspěvekod Lex v 21 říj 2011 22:56

JItko naše paní domácí má 2 kočky plus několik jich tady běžně chodí na návštěvu... ;-) my psiska zapínáme na vodítko až na dvorku a už se párkrát potkali... žádně vraždění se nekonalo... že by to bylo tím, že je k tomu postupně vedeme? ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=ghJv70f7YZ0
Lex

Příspěvekod jitul v 21 říj 2011 23:03

Jo tak to u nás by se tedy konalo :-)
Ale nevedeme je k tomu, to je fakt, nemáme ani cvičební materiál - jako myslím někoho známého s kočkou :-) jen ten materiál co potkáme náhodně :-) ale je fakt že jsem kočku viděla na zahradě nedávno po veeelmi dlouhé době a psi byli zrovna doma :-)
jitul

Příspěvekod Magda v 22 říj 2011 05:48

Sašo já si myslím, že to není odsuzování, jsou to normální názory. Já jsem s Desenským párkrát hovořila na akcích, pár výměn v klidu na fb, přesto bych k němu na radu nejela, protože jeho metody se mi tak nějak trošku příčí. Nevím jestli jsi sledovala nedávno reportáž nevím už na jakém kanálu, tam jsem se zase pro změnu pobavila nad jeho metodama. Nicméně mu nikdo neupírá že mnoha psům pomohl, ale něco se muselo stát, stouplo mu to do hlavy zřejmě, protože já osobně vím o více psech kteří zmizeli od něj a nikdo o nich neví.A scénář stejný, vše z poslední doby. Navíc mi v reportáži vůbec nepřišel pevný v kramflecích a na Snu když se na to tam lidi ptali utekl a nic nevysvětlil.
Chyba je i na straně děvčat a nejen jich ale i ostatních kteří něvědí kam psi k němu svěření na výchovu zmizeli, měli to mít smluvně ošetřeno. Ať už je to jak chce, přijde mi prostě jen minimálně velmi arogantní, že se nenamáhal nikomu nic oznámit, psa utratil, a nikdo neví jak.
Ale přijde mi normální, že prostě jsou lidi, kteří se ho zastávají, že jim pomohl, nebo naopak kteří mají špatnou zkušenost, já nemám žádnou a jsem za to ráda :lol:
Magda

PředchozíDalší

Zpět na Psí školička